Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (11)


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am intrat si eu o fuga sa va salut si sa va doresc o primavara insorita, plina de bucurii si iubire! [flo][flo][flo]

Pentru gravidutze - sarcini usoare sa aveti!

Pentru mamici - bebelusi sanatosi, mancaciosi si frumosi!

 

Dianaid="red"> din cate stiu eu in perioadele cat e plecat, asistenta lui nu face programari. Cu toate ca vad ca Magg a reusit sa vb. Mai incearca.

 

Noi ne-am botezat piticoata, daca vreti sa ne vedeti avem pozici de la eveniment [foto]

Pupici la toata lumea [pup][pup][pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bb] Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

[foto]POZICI

ASA S-A NASCUT MIRUNA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu o gravidutza in aproape 7 luni. O sa nasc la inceputul lui iunie cu dr. T si voiam sa aflu de la cele care au nascut cu dumnealui la Elias daca tatal poate participa la nastere. Nu stiu daca asta tine de politica spitalului sau de doctorul cu care nasti. Si mai vreau sa stiu daca dr. T face epizotomie intotdeauna sau numai daca e cazul. A nascut cineva cu el fara epizotomie? Eu sunt o pacienta mai noua si n-am apucat sa-l asaltez cu intrebari...iar pana la vizita urmatoare mi-e teama sa nu uit, de asta am intrebat pe forum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puffid="red"> bine ai venit in clubul nostru [flo][flo]!

Cu prezenta tatalui la nastere habar nu am daca se poate sau nu, nici nu am mai intrebat ca al meu numai cand a auzit ca ma bate gandul asta, a sarit 10 m in sus, ca el moare de frica inaintea mea[help][help]

La faza cu epiziotomia, mie mi-a zis ca o sa-mi faca ca sa eliminam problema cu eventuale rupturi aiurea si care ar fi mai greu de reparat. Deci cred ca gace intotdeauna. Mai asteptam si alte pareri.

Oricum sa ai o sarcina usoara in continuare si nastere si mai usoara. Si te asteptam si cu povestea marelui eveniment [majoreta][majoreta]

 

Pupici la toata lumea[pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bb] Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

[foto]POZICI

ASA S-A NASCUT MIRUNA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puff, si eu am avut parte de epiziotomie. Motivele pe care mi le-a dat T, au fost tot cele pe care ti le-a enumerat si Madau. Am o prietena care a nascut tot cu T, la scurt timp dupa mine si careia T nu i-a facut epiziotomie, s-a rupt fff putin, ea fiind la a doua nastere si existand destul loc de iesire pentru bb...

Cat despre prezenta tatalui la nastere, nu stiu ce sa iti spun pentru ca la noi a fost exculsa aceasta varianta din start!

 

Madau, sa va traiasca micuta crestina si sa fie sanatoasa!

 

Nicoleta si [zana]Alexia (21 aprilie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puff, nu te-ash sfatui sa-ti iei sotzu' in sala de nashteri - de altfel, nici nu cred ca-ti va fi permis. Procesul nashterii e destul de traumatizant iar imaginea nu va fi tocmai placuta pt. sotz. Nu faci decat sa-i sporeshti si lui suferintza vazandu-te in acea ipostaza.

Si eu am zis ca-l voi lua cu mine insa, in partea a 2-a a travaliului - cea nasoala, adica - am preferat sa n-am pe nimeni drag langa mine sa ma vada suferind ca un caine (ma rog, nashterea mea n-a fost tocmai roza). Mi-a fost mai bine stiindu-l pe hol. Mi-ar fi fost mila si de el asha ca era prea mult pt. mine. Mi-ajungea ca muream de mila mea[:D]

Io am avut epiziotomie, ca la cat de greu a ieshit prunca, nu se putea fara de ea.

Hai te pup si sa ai nashtere usoara!

 

P.S. Daca nashti ziua n-ai nici o sansa sa-l ai pe sotz langa tine. Daca nashti noaptea si nu mai e nici o nashtere p-acolo, s-ar putea sa-l potzi lua langa tine. Io am nascut noaptea si sufla vantu' p-acolo, asha ca ash fi putut sa-l iau langa mine. N-am vrut insa sa-l stiu p-acolo, sa vada ditai grozavia fara sa poata face mai nimic pt. mine.

 

Lordra & Dara (30 Nov. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puff, nu stiu daca face preventiv sau la nevoie, io sigur nu aveam sanse sa scap fara, ca dupa prima nastere ma cususe cam stramt...

 

eu am nascut seara, tot asa, "batea vantul" pe-acolo, eram singura care nastea; tati era pe hol, a vrut sa intre, dar nu l-a luat T. dar m-a lasat sa-l chem in sala imediat dupa ce am nascut.

poate e si greseala mea, ca nu am vorbit de la inceput clar ca vreau sa fie prezent.

dar ziua, cand e zapaceala mare in sectia aia, n-ai sanse sa-l iei inauntru.

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...