Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (11)


clio

Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Aseara T. era in verva si pus pe glume, asa incat ne-a dat tot filmuletul de la echo. Bebe creste in grafic (are 28.5mm), se agita din manute si din picioruse. Totul este ok. Continuam tratamentul si nevedem peste inca 2 saptamani.

 

Am si eu o intrebare: daca fac tratamentul cu Pregnyl, mai pot face si Triplu Test? Aveti idee daca T. recomanda in general TT, sau numai in anumite situatii?

 

 

Adriana

Vine barza

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Adriana micaid="red">, din cate stiu de la o colega mamica de ian-feb 2005, daca iei pregnil nu mai poti face TT. In general este un test pe care T il recomanda tuturor, eu de pilda nu am vrut sa-l fac pt ca il consider irelevand, dar T a fost ferm.

Puffid="red">, la fel ca celelalte fete iti recomand sa nu iei sotul in sala de nasteri. E un moment minunat dar totusi pentru sot s-ar putea sa fie traumatizant si ... nu prea fermecator.

Oricum, s-ar putea sa nu ai chef de sot in momentele acelea. Eu una nu am avut.

Despre epiziotomie: Da, T face mai intotdeuna epiziotomie. Eu de pilda as fi vrut sa faca numai la nevoie, dar mi-a spus ca vom face sigur. Si uite ca cu toata epiziotomia fiica-mea a vrut sa iasa cu o mana la cap si m-am si rupt. Iti dai seama ca daca nu ma taiau ma faceam vraiste.

 

J si Carla (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a recomandat TT, insa i-am zis ca nu stau pe roze cu banii. S-a facut ca nu pricepe. Insa daca insista, o sa-i zic ca nu pot face atatea teste, pentru ca pur si simplu trebuie sa mai si traiesc. Si asa, daca ma cheama de fiecare data la cabinet, cred ca ajung la faliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor mamicilor, viitorelor mamici si domnisoarelor

Adriana micaid="red">, eu am facut Pregnyl pana-n sapt 15 ...2 sapt pauza ...si azi dimineata am fost la TT...cred ca daca e nevoie de Pregnyl si dupa sapt 14-15 nu o sa mai faci TT

 

Eliza [gravi][fetita], si Mara (24 ian 2002)

ticker bebe

________________________

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Adriana mica, ce mult ma bucur pentru tine!!! sa dea Dumnezeu sa ai parte de sarcina si nastere usoara!!!

 

 

ps. Lili... parca mi-as face eu curaj sa merg...[:D], dar nu promit nimic! bafta![flo]

 

pupici pentru micuta crestina Mirunica[pup]

 

pupici, de altfel...pentru toate mamicile[pup][pup][pup]

 

[:)]Mariuca(31 dec.2003)[:)]id="blue">id="Script MT Bold">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georoxid="red">, eu am platit parca 2 mil la fiecare echo la Iosup. Acuma nu mai stiu daca au mai crescut preturile, dar de ce nu il intrebi pe el la telefon ca iti spune cat costa? Depinde unde le faci, eu am facut si la CMU si la Diagnosis.

De facut am facut echo la 14sapt si la 21 sapt.

 

Ukiid="red"> multam pentru urare si multi pupici la Mariuca[pup][pup][pup][pup]

P.S. Ti-ai facut curaj?

 

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bb] Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

[foto]POZICI

ASA S-A NASCUT MIRUNA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uki, multumesc frumos pentru urari. Si iti transmit acelasi lucru si tie, pentru cand iti faci curaj pentru bebe2.

 

Georox, echo la Iosup are un tarif fix, cel de la CMU. Asa incat, nu conteaza ca suntem pacientele lui T. Cat despre sediu, este de preferat sa iti faci programare la cel din Unirea, unde este echo cel mai performant. Cel din Clucerului (3D) nu este atat de bun si este chiar mai scump sa faci echo acolo. In plus, sfatul meu ar fi sa te grabesti sa faci programare. Eu mi-am facut deja pentru 10 aprilie.

 

Adriana

Vine barza

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...