Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce a ti face...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by diaan

stiti cum e lui ii e rusine sa ii zica ca nu cumva sa zica ca il lasa balta si sa nu isi piarda serviciul din cauza lui(ma rog nu ar fi deloc cauza lui daca s ar intampla)iar eu nu stiu sa ma duc sa ii zic eu ar zice ca eu is aia al dracului imm chear nu stiu ce sa fac...


id="quote">id="quote">sa intretii o situatie ce este in defavoarea ta este un lucru gresit. Exista si metode dragutze prin care sa te retragi din "combinatie" printre care si aceea in care ii spui adevarul: "uite, stii, timpul pe care ti l-am dat tie pina acum incepe sa-mi aduca probleme dpdv personal...hai sa gasim impreuna o solutie, tu sa-ti gasesti pe altcineva iar eu sa revin la ritmul meu de viata anterior..." cam asa ceva i-as zice..Nu inteleg de ce s-ar supara...nu se numeste ca-l lasa balta, se numeste ca are prioritati ce intra in conflict cu prioritatile prietenului...totusi, fiecare cu ale lui, nu?Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ai avea incredere in prietenul tau?

Doar nu mai e copil. Nu cred ca are nevoie sa vina "mama" sa-l scoata din incurcatura.

Uneori e mai bine sa nu te amesteci. Eu chiar am vazut cazuri cand barbatul protejat, fata de care erau numai intentii bune, s-a simtit jignit. Poate tu nu stii chiar tot ce au impartit barbatii astia. Poate si al tau o fi primit ajutor vreodata de la el.

Or mai trece si alea cateva saptamani care mai sunt.

 

 

 

Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=550146097&ran=6628

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam nasol, dar trebuie sa-ti lasi prietenul sa se descurce. Daca-i chiar obosit si tracasat, sa puna el capat la intreaga afacere.

Michelle7 are dreptate, nu trebuie sa abuzezi de prieteni, chiar daca te astepti la ajutorul lor.

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neplacuta situatie!!!

Daca prietenul tau a intrat "singur" in "afacerea" asta tot singur sa iasa daca nu mai poate. Eu de exemplu - chiar daca voi fi considerata egoista - imi vad intii interesele mele, deci cred ca l-as ajuta in limita timpului meu liber, nu la discretia lui.

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...