Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa divortez cand sunt insarcinata in luna a-8-a?


Recommended Posts

Sinzi depinde mah si cum i-a pus ciorba in cap, ca daca s-a repezit cu o furie din aia necontrolata eu zic ca e cam nasol. Uite si eu am turnat berea in cap la un partener, eram nervoasa rau de tot, da' am si tulit-o repede[:D]

Nervi nervi da instinct de conservare am:))

Categoric ca urit gestul lui, putea si el sa arunce ciorba lui in capul ei, apoi mergeau frumos la restaurnat sa pape si se mai si amuzau pe toata treaba asta cu promisiuni ca nu se va repeta.

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ceea ce s-a intamplat e destul de deplasat. Nimanui nu-i convine ca, in timpul unei dispute sau cicaleli sa se trezeasca cu mancarea in cap. Dar se mai intampla si de-astea. Reactia reflexa consta in niste palme. Nici astea nu sunt laudabile...dar si asta se poate explica prin prisma unui insuficient autocontrol si a unei atitudini de macho destul de intalnita in randul populatiei masculine.

 

Ceea ce mi se pare mie de neiertat este ca, dupa o matura chibzuinta in baie, domnul se intoarce cu solutiile pe tava: ia restul mancarurilor si i le toarna Roxanei in cap si, ca supliment vrea sa si divorteze, dar peste un an cand va creste valoarea casei!!

 

..deci iti trec primii nervi si gandesti cu calm problema: si asta-i solutia!!![bang][bang][bang]

..pai asta inseamna ca Roxana va cam avea de crescut 2 copii: cel care va veni si pe tata-su!

 

Daniella, id="teal"> mama lu' Alexis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by sinzi_ana

Vikinga, In primul rand ca ea nu a recurs la violenta (o ciorba in cap e un gest copilaresc - am mai spus).


id="quote">id="quote">Sa stii draga Sinzi_ana ca, in copilarie, preferam o palma decat sa-mi tina mama teorie, asa cum facea de fiecare data.Nu mi se pare corect nici ce a facut sotul dar nici ce a facut Roxana. Au dat dovada amandoi de infantilitate. Nu mai sunt la varsta la care pot face anumite gesturi sub pretextul ca nu m-am gandit, asa mi-a venit, asa am avut chef, etc. In curand se va naste un [copil] care va trebui sa primeasca o educatie si de la cine o va primi daca ei insasi sunt copii?!Roxana, tot ce-ti doresc este sa judeci cu mult calm tot ce s-a intamplat si sa admiti ca ai si tu partea ta de vina. Este incalificabil gestul sotului, ma refer la acele 2 palme, sunt convinsa ca regreta foarte tare acest gest, insa, parerea mea, nu merita [copil] sa fie privat de dragostea parintilor, doar pentru ca, intr-un moment de manie, lucrurile au scapat de sub control, iar acum amandoi sunteti mult prea mandri pentru a va cere scuze unul celuilalt si accepta ca amandoi ati avut partea voastra de vina.Iti doresc din suflet sa faci alegerea cea mai buna![flo]Nana Motocid="Comic Sans MS"> Pana la nunta...id="Comic Sans MS"> [testoasa] "Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."id="blue">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai de asta spun...ca si io sunt colerica...in sarcina eram si mai si[:D]...adica si sotul meu a vazut cd-uri originale cu fifa rupte in bucatele si smulse direct din computer (fierbinti) si lapte in cap...dar mai mult de un ras zdravan (care ma enerva si mai tare[:D]) nu am primit...

Si noi ne ciupim si ne inghiontim...dar in joaca ca as zbura pe geam la o rotire de bratz mai cu avant...

 

 

Io cred ca ar trebui sa ai incredere in partener si sa stie ambii care sunt limitele care ne deranjeaza...Iar pe ea palmele au socat-o...

 

 

Si nu am spus ca e violenta domestica si gata...Divort...

 

Am spus ca e o problema si 2 palme peste cap date unei femei sunt un gest violent si ca daca ea isi cere scuze si o lasa asa...nu e drept...nu e corect...

 

Eu i=as spune clar: NU!!!!! Nu accept sa ma lovesti!!!! Sparge farfuri, da cu pumnul in perete, dar nu ma lovi...

Si daca el stie asta, si totusi continua sa o loveasca...da...atunci e violenta domestica...

 

Fiecare dimineata e un nou inceputid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]

 

 

 

David[cool]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ar fi fost cele 2 palme date de sot, as fi zis ca cei doi au dat in mintea copiilor.

Nu vreau sa iau apararea sotului, dar sa stiti ca si unii dintre ei au simptome de "insarcinati"... Dar asta in nici un caz nu scuza cele 2 palme.

Eu una sincer, mi-as pune mari semne de intrebare legate de dragostea sotului daca as fi primit 2 palme, mai ales gravida fiind. Daca acum, cind il port pe bb in burtica imi da doua palme, pai dupa ce l-oi naste ce urmeaza ? Si n-a fost un act de minie temporara, ca s-a dus la baie, s-a gindit bine si nu i-a parut rau, ci a mai crezut de cuviinta ca trebuie sa continue, e drept nu cu bataia, dar probabil ca s-a gindit la copil, ca la mama ma indoiesc.

Daca l-a suparat atit de tare gestul sotiei, putea sa se hotareasca sa dea divort, fara sa-i mai aplice corectia. Sau macar se limita la a-i copia gestul, ceea ce a si facut, dar dupa cele 2 palme.

Bataia, ca de altfel si adulterul nu este justificat de nici un gest al sotiei/sotului.

 


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]

 

[pup]

 

Karina [sofer] + Bogdanel [copil]

 

Imnul lui Irinelid="size4">

 

Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei, hai ca asta cu inselatul o depaseste pe toate.

de unde si pina unde ai ajuns la concluzia asta, tare as vrea sa stiu?

 

parerea mea e ca situatia in sine destul de aiurea, ca sa nu mai spun ca momentul e nepotrivit total.

se poate sa fie inceputul unei relatii abuzive si la fel de bine se poate sa fie o rabufnire de nervi si de orgolii, pe fond de stres si oboseala (la amindoi ma refer).

asta o sa vedeti in timp.

oricum, nu cred ca e nici usor, nici potrivit de luat acum o decizie, calmati-va, dati orgoliile la o parte si discutati cu mult calm (poate si putin umor [;)])

 

dar nu chiar acum. lasa lucrurile sa se linisteasca si da-i timp sa-i para rau.

intre timp, un pic de raceala asa, cam cit un aisberg, nu strica insa pe post de garnitura [;)]

 

daca al meu mi-ar turna o oala in cap, sincer mi-ar parea rau pentru el, nu raspund de ce as face, io-s iute si am niste reflexe ... moamaaa[duel]

iar acum in locul tau, m-as linisti bine de tot (stiu ca e greu cind esti in luna a 8-a, dar e mai bine asa) si as zice ca el. dar as avea eu grija ca in 2 saptamini sa ma ceara din nou de nevasta cu inel cu diamanteid="size1">

 

[hop]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana01, nu am nici un sfat si nici o parere despre cele intamplate tie. Voi doi stiti ce este de facut in continuare. Pentru ca esti o graviduta de sept. si eu una de oct., cazul tau m-a afectat destul de mult. Cred ca pana la aceasta data v-ati si lamurit ce este de facut in continuare. Sa aveti grija de voi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, nu stiu ce sa zic complicat. Eu am un sot extraordinar insa daca i-as pune mancarea in cap..sincer nu stiu cum ar reactiona. Cred ca nu mi-ar da palme...insa cu siguranta cred ca mi-ar fi turant si el ceva in cap. E umilitor ce i-ai facut tu....si barbatii sunt foarte mandri. Si sa stii cu cat te iubeste mai mult si iti este mai credincios si mai devotat il doare mai tare un astfel de gest si reactioneaza mai urat. Incercati sa discutati la rece..sincer...ptr bebelina voastra...pe care el se vede ca o iubeste. Gestul tau denota clar ca nu il cunosti foarte bine....cand cunosti un barbat si il iubesti stii pur si simplu ce il scoate din sarite si eviti sa faci acel ceva. Cu siguranta sotul fiecarei dintre noi de care toate zicem ca e cel mai cel mai si n-ar face asa ceva niciodata...poate reactiona asa sau urat in orice caz ...daca faci un anumit lucru. Ce incerc eu sa zic....e urmatorul fapt....ai declansat in el un rau...un mare rau discutati si faceti ceva ca eu cred ca voi2 va iubiti.

Putem discuta si pe mess daca vrei.

Pupicei!

 

Poze cu burticuta si lucruri bebe

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

 

Larisa si Alexia 39+[fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by iulissa

Esti insarcinata, acum trebuie sa fii calma, sa nu te stresezi si sa analizezi situatii si opinii, pararea mea este ce mai exista cineva, cred ca sotzul tau te inseala.[vom]Numai asha se explica de ce dintr-o data tu nu esti femeia vietii lui, nu-l mai faci fericit....nimik nu-i convine. Poate astepta motivul sa-ti arunce in fata toate astea, dar nu a facut-o pt ca esti insarcinata.Si decizia de a te parasi dupa un an..cred ca totul era calculat, cred ca pana la urma oricum ar fi facut-o.[gravi]Iulica Nevestica


id="quote">id="quote">Daca taceai filozof te numeai! Tu te recitesti dupa ce iti dai cu parerea????Asta ii trebuie ei acuma? De unde stii tu ca o inseala? Dupa ce ca e suparata si are problema pe care o are mai pui si tu paie pe foc? Cu ce te ajuta sa te asiguri ca oamenii astia chiar divorteaza?Mai bine ai trece pe la subiectul cu ajutam sau distrugem.Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma, da bogata e imaginatia voastra...

Roxana, zic si eu ca si alte fete: ati gresit amandoi, tu prima. Nu poti sa te astepti sa-i torni ciorba in cap si el sa te ia in brate, cel mult sa inceapa sa rada, daca e mai glumet din fire [:D] dar acum deja sti ca nu e cazul.

Tot ce pot sa-ti zic este ca eu ma cert cu sotul meu de cand am ramas insarcinata si n-am terminat nici acum, la un an dupa ce am nascut, si nu de putine ori am fost si eu pe punctul de a-i da cu ceva in cap. Sunt sigura ca si el s-a abtinut cu greu uneori.

Adunati-va si vedeti cum puteti trece peste episodul asta. Nu e cazul de divort, dar trebuie sa existe disponibilitate de ambele parti sa uitati si sa iertati.

Daca insa va trece prin cap sa repetati figura e cam naspa. Respirati adanc si numarati pana la 10.

 

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...