Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tort diplomat


Recommended Posts

liris, sigur ca poti folosi iaurt in crema de diplomat, in loc de frisca, doar pui gelatina si se va intari fara probleme. Iar avantajul in plus e ca tortul va fi mai dietetic. [:)]

 

ciuf, mi se pare cam moale/finut tortul diplomat, ca sa-l imbraci in martipan. Ma refer mai ales la faptul ca trebuie sa apesi/indesi bine cind asezi foaia de martipan. Dar poti incerca, de ce nu, insa vezi sa netezesti bine suprafata tortului inainte, cu o glazura de ciocolata, un strat subtire de gem sau crema de unt.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am facut reteta data de Teodora pe prima pagina. Am facut cum era indicat, cu gelatina pusa la inmuiat direct in apa calduta si mi-a iesit...[bis] Trebuie sa specific ca am mai avut esecuri cu gelatina inainte. Dar acum am folosit de la Ruf, gelatina foi si a iesit super bine. Si am pus doar 10g de gelatina, nu 20 cat era in reteta. Data viitoare, totusi, as pune mai multa ca se mai pierde pe cratita, pe lingura... Am pus prima oara si albusurile la fiert si mi-a iesit o omleta fiarta in lapte[bang]. Noroc ca mai aveam 3 oua ca am refacut-o cu albusurile crude. Dar erau oua vechi de o zi de origine controlata. [:D]

 

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...