Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

Fetelor luati-va camasi de noapte eventual fara maneca ptr ca e cald de crapi efectiv. Serios, eu am nascut in decembrie, afara ningea iar noi umbalm in camasi fara maneca pe sali. Si nu cred ca s-a schimbat ceva.

 

Alexutza daca e plecat din tara, T nu mai raspunde la tel, o sa-ti dea nr de tel al lui Bogdan (rezidentul) si vei naste cu el fara probleme. E foarte bun si el sa stii, doar a avut de la cine invata[;)]. partea mai buna la nasterea cu rezidentul este ca el sta mai mult cu tine, T vine doar sa-ti faca o evaluare la inceput, apoi la expulzie. Indiferent cum ar fi..o sa fie bine, ai incredere si fii optimista[pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mada - Multumesc mult pt incurajari...pana la urma trebuie sa fie bine...

Rezidentul asta - Bogdan - este de incredere, adica face treaba ca lumea?epiziotomia - s-o fi pricepand oare?

Atatea intrebari care cu siguranta isi vor gasi raspunsul luni, cad il voi suna pe dr Tutunaru....

 

 

[gravi] 38+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu fetelor, m-ati speriat. Si mie mi-e teama sa nu ma apuce cand nu este T. in tara. Eu am termen pe 10-11 oct, dar nu se stie niciodata, nu? Sa speram ca va fi bine.

Si eu am o camasuta cu maneca scurta si alta nu cred ca-mi mai iau + halatul care este subtirel.

Eu pe 28 oct ma duc la controlul de 38 sapt. Mai are cineva programare atunci??? Poate ne vedem.:)))

 

Mare noroc avem cu fetele care au nascut deja si sunt dragute ca ne spun si noua ce si cum.

 

 

Cata + puiutul din burtik :)

37+ [gravi] [baietel] Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza stai linistita ca si eu am stat tot travaliul cu rezidentul langa mine, a fost super, m-a ajutat enorm, m-a monitorizat tot timpul si de cusut dupa epiziotomie m-a cusut tot el. Si a facut treaba super buna. Stiu ca unele fete se plangeau ca e mai acru din fire, insa noi am comunicat bine impreuna.

 

Cata cred ca te duci la control pe 28 sept..ca in oct o sa fii deja satula de schimbat scutece[:-)))][:-)))][:-)))]. Te intelegem..emotiile-s de vina..am glumit bineinteles, sa nu te superi. [pup] si asteptam noutati.

 

Hai ca alaturi de voi raman si eu in atmosfera asta...ca la anul poate vine si la noi barza din nou...nu de alta dar sa nu-mi ies din mana[;)][;)]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[8D] Mada...nu ma supar, normal. Abia astept sa schimb scutece, chiar daca stiu ca va fi greu. Inca nu realizez eu f. bine cat de greu, dar ceva, ceva stiu.

 

Daca ati citit povestea Monicai pe care a postat-o la mamici de sept.-oct, v-ati dat seama ca doctorul a avut un rol f. important, el fiind acela care a zis ca trebuie urgent facuta cezariana. Eu stau si ma intreb..daca T. nu era in tara, ce se intampla???? El a avut un rol important.

 

Madaid="red">, asa repede te gandesti la bb2??? Sa inteleg ca bb1 e cuminte???? Oricum, cred ca e mai bine asa, sa nu fie diferenta prea mare intre ei. [cool]

 

Cata + puiutul din burtik :)

37+ [gravi] [baietel] Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata si Alexutza, pijamalele nu sunt prea practice, cele cu pantalon, de fapt nu sunt deloc practice, pentru ca se face toaleta si e mai usor accesul pe la camasa de noapte...[:D] Mai sigur 2 camasute de noapte (ca una probabil o veti pata de sange repede)

Cata, stai fara grija, Bogdan e f bun (chiar daca e nesuferit), a avut un profesor bun si e chiar f bine pregatit. De fapt cred ca intre timp a devenit medic plin, nu mai e rezident.

 

Madau, cred ca ma iau si eu de mana cu tine...ca d-aia ma tot bag in vorba cu gravidutzele, sa mai simt si eu emotiile acelea si sa ma pregatesc psihic pentru inca un hop. [hop] Si eu cred ca e mai bine sa nu iti iesi din mana si sa faci pe bebe 2 mai repede...Daca deja ai unul la scoala, cred ca iti e mai greu sa te apuci din nou de pampersi si biberoane.

 

Sheryll, nu are nici o relevanta...nici eu nu am simtit nici o furnicatura descrisa prin carte si nici nu am avut vreo picatura de colostru inainte de nastere...dar dupa nastere m-a lovit rau lapticul. Inainte a venit un pic, si la o saptamana am facut mastita dinc auza furiei cu care a venit...am luat antibiotice (Bogdan m-a tratat atunci ca T. era plecat) si am alaptat mult timp dupa aceea cu succes. Nu pot sa ma plang ca nu a fost laptic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multmumim pt sfaturi(Mada si Kid)[pup]....ramanem datori...

Deci, pana la urma nu e atat de rau nici cu Bogdan, mai ales daca sta cu mine in timpul travaliului...deci ...nu are decat sa iasa bine..

Cat despre camasi de noapte...nu prea ma impac deloc cu ele..dar o sa fac o exceptie..ma duc sa imi cumpar atunci macar una...sa am la mine(cu maneca scurta).

 

Multumimi inca o data..si cu sigurantza ca o sa va mai stresez cu te miri ce nelamurire....[:D]

 

[gravi] 38+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Of, parca vad ca ma apuca nasterea cat este T. plecat (eu am DPN = 7oct)!

 

Eu ma duc luni pe 25.09 la controlul de 38 de saptamani, si poate aflu atunci mai multe detalii despre nastere: daca va fi naturala, cum se prezinta colul si cam cat mai avem de asteptat. Deocamdata, nu am semnale prea categorice ca ar incepe.

 

Adriana 37+

Pozici

 

Varsta bebe

Evolutie bebe

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...