Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

quote:Originally posted by Monique_new

Spuneti-mi si mie cite fete stau intr-un salon normal si daca iti tb hainute de acasa pt bebelus?????


id="quote">id="quote">Eu am stat intr-un salon cu 4 paturi. Banuiesc ca toate sunt la fel, dar nu pot sa bag mana in foc. Ii poti aduce bebeului lucrusoare de acasa. Levi, bebeii pot sta in salon cu mamicile daca doresc. De obicei ziua sunt in salon, iar seara sunt dusi inapoi la neonato. In legatura cu rezerva, il poti intreba pe dr. [pup]Steluta cu [copil] Andrada Cristina (17 iunie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pupici pentru mamici si burtici

Desi urmaresc discutiile de mai multa vreme nu am scris pe forum.... Sunt si eu pacienta dr Tutunaru..si sunt in 39 saptamani..va dati seama ce emotii am legate de nastere..tot astept momentul..

Ideea e ca as vrea daca cumva stiti sa/mi spuneti daca si cand mai pleaca Dr T ca sincer nu as vrea sa nasc cu altcineva ..La controlul de 38 sapt. nu mi a zis nimic ca ar pleca.. dar daca a uitat...VA rog sa/mi scrieti daca stiti.

Monique.. o nastere usoara..sa fie totul bine.. si poate daca nasc si eu zilele astea ne vedem pe la spital

Iaylin 39 sapt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Si eu sunt programata la dr. T pe 18 august, am sunat acum asistenta sa o intreb de locatie si totodata am intrebat-o daca va avea noul ecograf cand ma duc si a zis ca s-ar putea. Am intrebat si de pret si a zis ca nu stie.[bang]

Monique, la cate sapt ti-a facut control pe masa? (evaluare bazin, probabil). Bafta maine la inducere, nastere usoara si bebic sanatos!! Ziceai ca ti-ai luat epidurala de la Municipal de la farmacie, dar habar nu am unde e Municipalul asta, ma poti ghida?

Multumesc si pupici!

 

Dani[gravi]34+[baietel]Ovidiu

Burtica

Nasi de cununie si de botez

 

Ovi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saloanele pentru nastere normala sunt cu 4 paturi, iar cele pentru cezariene cu doua paturi. Daca sunt putine cezariene si te intelegi cu dr, te poate baga intr-un salon cu 2 paturi. Bebeii stau cu mamicile cat poftesc ele, am vazut cazuri in care stateau chiar peste noapte (dar trebuie sa fie si vecinele de salon de acord). Dar totusi, toate mamicile impingeau la patuturile pe roti seara, duceau bebeii la neonato. E super ideea sa te lase sa dormi peste noapte, acasa ai tot timpul sa stai peste noapte cu bebelusul. in primele zile iti e chiar greu, asa ca daca sta acolo si poti dormi linistita e f bine. De regula, la ora 6 dimineata te cheama la alaptat, asa ca mult somn nu e...

Bebeii sunt f bine ingrijiti la neonato, e cald, bine, sunt multe asistente, la 5 jumate dimineata le face baitza la toti, pe rand, ii infasa curat, ii pregatesc pentru vizita dr. Daca vrei, peste zi, poti sa ii imbraci cu hainutele de acasa, eu le-am avut si mi-au imbracat-o asistentele, dar erau asa de maaaari incat am renuntat sa o mai manevrez in hainutele acelea si am lasat-o in camasuta de la spital + paturica. Sunt foarte curate si bebe pare mai confortabil infofolit asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danipid="red"> mie evaluarea bazinului mi-a facut-o la 38 sapt, atunci cand mi-a scos si cerclajul.

 

Farmaciaid="red"> este la etajul 1 parca, in interiorul spitalului Universitar (Municipal). La el ajungi super usor cu metroul pana la statia Eroilor.

 

Sunt de acord cu KID, bebelusii stau mult mai bine cu hainutele de la ei, si eu ma cam chinuiam cu imbracatul celor de acasa asa ca m-am lasat pagubasa dupa 1 zi, cat despre statul cu bb eu preferam sa-l duc seara pe la 22 la neonato, mergeam la 24 sa-l alaptez apoi faceam si eu nani ca lumea pana la 6 dimineata cand mergeam din nou la alaptat. Mi s-a parut mai uman asa, in felul asta eram si eu odihnita ptr a doua zi.

 

Iaylinid="red"> nastere usoara si tie!!!

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apisica, ti-am trimis un pm;

monique, levi, noi am stat 4 in salon, toate cezariene, era cam aglomerat la momentul respectiv in spital, am nascut pe 14.08.2006; saloanele sunt asa cum spun fetele, curate, la bebei e super, sunt ingrijiti; hainute numai daca vrei de acasa; oricum stau in scutecele de la spital peste noapte,infasati ca niste sarmalute;

 

anasia mami de [bb] Alessia Anca

 

pozici

bebe

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...