Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (16)


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Bun gasit fetelor. Bafta multa celor care urmeaza sa nasca curind.

Eu am avut o problema destul de mare dupa nastere, in sensul ca mi s-au rupt firele de la cusatura, au fost fire resorbabile si ieri am ajuns din nou la spital si de data asta m-a cusut chiar Tutu, data trecuta m-a cusut Bogdan-fostul asistent.

Acuma sint cusuta cu fire neresorbabile si vineri trebuie sa merg la control sa vedem cum se prezinta "situatia".

Intrebarea mea este urmatoarea: a mai patit cineva asa ceva ca si mine, sau sint singura ghinionista?!

Nici nu stiu ce sa fac in atare situatie, cum si cit sa ma misc, ce am voie sa fac, mi-e greu sa zac pur si simplu, ca sa nu mai spun ca-mi arde buza sa ies si eu un picut afara. Poate ma sfatuiti careva, ce e de facut intr-o astfel de problema.

 

O fericita mamica in devenire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, eu am patit exact ca si tine(la nastere m-a cusut chiar T.). In cazul meu, T. a motivat ca firele au fost respinse din cauza alergiei pe care am facut-o la medicamente.

 

Bogdan mi-a refacut cusatura cu fire neresorbabile, am stat cam vreo 2 saptamani cu ele, am facut in fiecare seara spalaturi cu ceai de galbenele si tamponari cu Betadina, am evitat sa fac miscari bruste sau sa stau in fund. In consecinta, cusatura a tinut pana cand T. mi-a scos firele, s-a prins foarte bine(ceea ce e de mirare, avand in vedere ca alergia era inca activa) si acum mai am doar o usoara jena.

 

Adriana, mami de bebe Tudor zis "Dudu"

Varsta Dudu

O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

 

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra eu n-am avut probleme din fericire si spre norocul meu, zic asta ptr ca stateam numai in fund cu orele sa o alaptez pe don'soara Miruna care a fost foooaarte puturoasa la capitolul supt, plus stat cu ea in brate, etc. Insa in fiecare seara faceam spalaturi cu ceai de galbenele plus tampoane cu tinctura de galbenele. Ustura nitel, dar vindeca imediat. Dupa o sapt nici nu ziceai ca am nascut, s-a mirat chiar si T, care mai mai sa creada ca mi-a facut cezariana si io nu stiu [:D]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 10 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, ma bucur ca ai rezolvat problema, si mie mi-a spus Tutu ca e posibil sa fi respins organismul firele si ca mai poate fi vina materialului cu care lucreaza-vechi, insa cusatura de acuma mi se pare cam rara si mai si curge singe-nus tiu daca e normal, poate iti mai aduci aminte de ceva amanunte si-mi spui si mie, ca sa ma linistesc.

Si eu ma spal cu ceai de galbenele si pun comprese cu betadina si tinctura, insa cred ca sint si cam rea de carne, in sensul ca ma vindec cam greu.

Madau, slava domnului ca nu ai avut asa probleme, e groaznic, la nici 2 saptamini de la nastere, sa mergi sa te coasa din nou.

Va multumesc amindoura pentru raspunsul prompt si va pup!

 

O fericita mamica in devenire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, si la mine mai curgea sange, dar nu in mod frecvent, ci doar foarte putin pe hartia igienica, cand mergeam la toaleta. Cusatura initiala a fost, in cazul meu, foarte stransa(cel putin asa o simteam eu). Cusatura ulterioara a fost un pic mai rara, mai ales spre capatul interior, daca intelegi ce vreau sa spun. Oricum, a durat cam 2 saptamani sa ma vindec.

 

Adriana, mami de bebe Tudor zis "Dudu"

Varsta Dudu

O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

 

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, se poate sa si fost si tu nitel ghinionista... daca firele s-au topit mai repede decat se inchidea rana ta... s-a desfacut. asta e ghinionul cu firele resorbabile...

o sa se vindece, nu vad de ce n-ai putea iesi afara. mai ales ca acum e cotton 100% [:D], tine.

 

maya, [majoreta]!!!

 

Cristina [bicla]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [copil]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturora pentru raspunsuri, la mine curge singele destul de multicel-sper sa nu o patesc din nou, o sa vedem vineri ce zice Tutu, tin pumnii fetelor care nasc curind sau au nascut recent, sa nu pateasca ca mine, e clar ca am fost mai ghinionista dar suport, numai sa ma fac bine. Va pup!

 

O fericita mamica in devenire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...