Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (16)


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:

buna fetelor! per sa ma primiti si pe mine in clubul vostru de gravidute! si eu sunt pacienta a DR TUTUNARU. Urmeaza sa nasc conform ultimului ecograf pe 31.12.desi inainte DPN era 08.01.2007. Sper sa aveti timp sa imi spuneti si mie , mai ales cele care deja au nascut cum a fost nasterea ( e primul copil la mine si cam am emotii), care sunt preturile si nastere normala si cezariana) practicate la Elias si tot ce considerati voi important.

Va multumesc anticipat !( am vazut ca preturile nu la dati decat pe pm . adresa mea de mail este asinedm2001yahoo.com)


id="quote">id="quote">

 

Buna Miha si bine te-am gasit! Te-am mutat aici ca celalalt subiect se va inchide[:D]. Sa ai o sedere cat mai placuta alaturi de [grup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 10 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nastere usoara gravidutelor care se pregatesc!!!

Mihaelaid="red">,eu am facut amniocenteza la dr.T si a decurs totul cat se poate de bine.Nu am avut probleme nici dupa ,iar rezultatul a fost unul bun.

Am si eu o intrebare care ma tot framanta.Acum am 19 saptamani si urmeaza sa merg peste cateva zile la eco morfologic,dar pana atunci as vrea sa aflu care sunt cauzele imbatranitii placentei?la 14 saptamani aveam grad 2 de maturitate si tot citesc pe net ca multe mamici au aceeasi problema.Daca stiti ceva va multumesc pt raspunsuri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adelynaid="red">, si eu am avut placenta gradul 2 de maturitate la 14 sapt., exact ca si tine, si uite ca am ajuns cu bine aproape de termen..iar bebe e foarte bine, in grafice..nu e motiv de ingrijorare..nu stiu exact care ar fi cauza imbatranirii, daca exista una..cum spunea si T., citat de multe ori aici, "ce daca ai trabant si nu mercedes, important e sa te duca la destinatie"..sau ma rog, ceva de genul asta..

 

fatima [gravi] 38+ si [fetita] eva ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adel_ivan,adelynaid="red">,va multumesc de incurajari,eram ingrozitor de speriata.Acum a trecut(a fost un pic mai rau decat ma asteptam pentru ca bebelina mea s-a dus drept la ac si nu a vrut sa plece de acolo cu nici un chip,asa ca a trebuit sa o pacaleasca si sa ma intepe pe mine in alta parte).

Si eu am tot gradul 2 de maturitate la placenta si in plus cordon ombilical cu posibil nod in formare,am aflat la eco morfologica la Iosup.

Ma duc maine la control si o sa-l intreb ce inseamna.Mi-a explicat ceva in legatura ci IR-urile marite,a zis ca sunt "varza",asa ca fac tratament cu pregnyl,sa vedem ce iese la eco de 20 saptamani.Dar o sa mai intreb o data sa ma lamuresc ca lumea.

 

Mihaela 16+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Mihaela.Dupa ce primesti rezultatul si vezi ca e bine parca uiti totul.Si pe mine m-a intepat de 2 ori.Nu puteam sa-ti spun ca a doua oara nu as mai face ca te-ai fi speriat si am inteles ca nu toate mamicile au aceea senzatie rea.

Eu am facut pregnyl de la 6 sapt pana acum la la 21 sapt dar sunt bine.Curaj si relaxare,sa lasam pregnylul sa-si faca treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ati aflat daca pleaca sau nu tutu miine din tara ca am programare.

 

Si eu am avut probleme cu placenta dar a descoperit dupa ce mi-a facut cezariana ( ma luase hemoragia in spital).Ceva cu un vas de singe previa pe placenta ceva de genul asta nu am inteles prea bine pt ca bogdan zicea cumva si tutu imi explica altfel. Oricum de la placenta mi s-a tras.

 

Eu nu am avut probleme ( cel putin aparent pina sa ajung miine la control ) cu firele de la operatie. Poate ati avut ghinion sau pur si simplu a respins organismul, nu toate sintem la fel de carne.

 

Pupici

 

 

POZE CU PRINTESA

 

Monica si bebe Cosmina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, mie mi-a zis Ramona la telefon ca T. are consultatii si pe data de 3nov, adica maine, si pe urma abia pe 13nov. Eu am optat pt 13nov, ca de abia marti pe 7nov fac 6 saptamani de la nastere.

 

Adriana, mami de bebe Tudor zis "Dudu"

Varsta Dudu

O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

 

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...