Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelushi GRASI - peste 4.500gr chiar 5 kg?


Recommended Posts

Ieri la control am aflat ca bebe din burtica o sa aibe peste 4kg jumate , adica aproape 5 kg !!! Pe primul baiet l-am avut de 4kg la nastere dar acum bb2 este cu mult mai mare decit ar trebui sa fie!(la prima sarcina am luat peste 40kg) dr. mi-a spus ca sunt 1 la 90% copilashi care sunt peste 4.500 sau 5 kg ! nu am luat mai mult de 15kg sarcina asta , totusi ma ingrozesc cand aud de bebelushi grasi[:o)] A mai avut cineva bebei grasunei? cum a-ti nascut normal sau prin cezariana? dupa cate am inteles, o sa fiu indusa sa nasc normal la 37/38 de sapt , iar daca nu pot naste normal o sa imi faca cezariana !!![bang] Elena[gravi]36+[baietel] [url="http://community.webshots.com/user/elenush29"]POZE[/url] "Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut Elena,

 

Auzi, la voi in State cezariana se poate face la cerere, stiu ca e legal de vreo 2 ani. DE ce nu ceri? Sau nu esti pro cezariana? Eu sunt mica de statura, 1.54m, si in fam. sotului toti sunt mari inalti si nascuti peste 4 kg. Eu am cerut cezariana de la inceput si OB-ul e de acord( bine eu am si alte motive de sanatate, si prefer sa nu risc).

 

Succes mult si nastere usoara!

 

Sori 15+

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, o prietena de-a mea, femeie inalta de 1.80 a nascut bebelus de 5.3 kg.Natural, la Mangalia.

Nu te teme, ca se poate!!

 

;-))

 

Abia astept sa te vad cu amandoi in brate.

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind cezariana in US nu se face la cerere..nici macar insistenta [:D]..eu am incercat [:D]. Previziunile erau de un bb peste 4 kg...eu 1,61 si bazin ingust...Nu au vrut si pace...In final tot la cezariana s-a ajuns...

Elena pe baza ecografiei ti s-a spus o greutate aproximativa! In realitate bb este mult mai mic! Sint convinsa ca o sa fie pina -n 4 kg!Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, sa stii ca si eu sunt o persoana care face bebei mari[il]. Primul a avut 4,300 al doilea 4 kg.. si al treilea.. a iesit putin din tipar, dar tot a avut 3,700 kg. La ecografie mi-au spus ca va fi mai mare, tot peste 4 kg, dar uite ca au gresit. Se pot insela sa stii, si la ecografie, e o marja de eroare.. Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi, daca a scapat cu bine unul de 4 kg, cred ca va fi ok si pentru 4 kg jumate, doctorul stie mai bine daca poti face fata..

[pup]

Edit: mi-am pierdut si mintea bree.. Olguta a avut 4.100 de fapt[:D], deci si mai bine[grasa]


Mami de Codrin, Olguta si Cornelie mica[bebic]
id="size1">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]deci nu sunt singura :)

 

Kim, eu sunt in 36 de sapt si bb in burta ar fi cam de 38/39 dupa masuratori...si chiar il vad dolofan in ultrasound...are niste falci de abia ii vad ochisori :)...

 

despre cezariana am vb cu dr si a spus ca daca e sa nu iasa bb prin nastere naturala o sa ma bage urgent la cezariana.

 

totusi acum dupa ce au afcut ei calcule bb ar avea deja in jur de 4.500 si sunt doar la 36 de sapt , deci mai am 1 luna de asteptat sa fiu la termen (10 decembrie)...

 

pe 16 luna asta o sa aflu cand o sa ma induca, sau poate ma apuca nasterea pana pe 16[:D]

 

pup si multumesc de raspunsuri.

 

 

 

Elena[gravi]36+[baietel]

POZE

 

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."id="red">Anonymous

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

corina , mi-au facut testul de diabet si a iesit negativ.

 

asta a fost si prima intrebare a dr. inainte sa imi faca glicemia ca deja a observat ca bb este marisor[:D]adica GRAS .

 

multumesc[flo]

 

adriana [flo]thanks

 

Elena[gravi]36+[baietel]

POZE

 

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."id="red">Anonymous

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Mara a avut 4.300 si am nascut-o natural, fara peridurala. Acum e o fetita frumoasa si sanatoasa. [;)] Deschisesem si eu atunci subiectul "Clubul bebeilor cu greutate"...o sa-l caut.

Edit: Si eu am nascut provocat in saptamana 38 pt ca deja aveam dilatatie 2-3 si nu mai puuteaaaaaam, aveam o burta imensa!

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57098

 

Edit: Acum merge [;)]

 

 

Claudia, mamica de baietel 2,10 ani si de fetita 1,2 ani

Poze parinti

Poze Mara si Matei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...