Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelushi GRASI - peste 4.500gr chiar 5 kg?


Recommended Posts

sebi a avut la nastere 4,700kg si 51 cm.era cel mai mare bebic din maternitate.am plecat de acasa stiind ca nasc normal.dupa 3 ore de contractii ,sangerari mai mari decat de obicei au decis ca e cazul de cezariana.

sanatate si nastere usoara!!

 

Loriid="limegreen"> si Sebiid="navy">

[bonjovi]poznasu' nostruid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si eu am nascut la 38 de saptamani,prin cezariana,un baiat de 4650kg si 53 cm.aveam o burta enorma,iar cezariana am facut pt ca aveam alte probleme,nu stiam de greutatea mare a copilului,desi am facut peste 25 de ecografii.vreau sa va spun ca toata lumea care ma vedea se mira de burta mea mare,eram un monstru,desi n am luat decat 18 kg in tp sarcinii,dar burta era mare,mare,mare.n am suferit de diabet gestational,asa ca nu stiu exact cauza greutatii copilului.acum baiatul are aproape 2 ani si e destul de slab,10kg,dar e perfect sanatos,e f vioi si vorbeste non stop.mult succes si nu te alarma,nu e imp greutatea copilului,ci imp e sa fie sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by corinadana

Sa va traiasca bebeii. Si Raluca mea a avut la nastere 4,400 si am nascut normal. Dar gagici aveti grija mare cu glicemia. Persoanele predispuse la diabet nasc bebici mari.corinadana mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca


id="quote">id="quote">Si Robert tot 4400 a avut si l-am nascut normal si fara anestezie la 40 de saptamani si 3 zile.Circumferinta craniana e foarte importanta. Daca trece capul prin bazin, trece totul. Robert a avut 36,5 cm.Glicemia mi-a fost masurata toata sarcina si n-am avut diabet. Deci as putea avea probleme peste ani si ani?Chiar nu stiu de ce a iesit bb asa de mare! Eu am 1,64.Nastere usoara, Elena!Cristina, mama lui Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002Cresc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina C id="blue">Raluca dupa ce a fost babana a mai avut si capul mare, ca sa fie tacamul complet. Dar am dovedit o pana la urma si tot fara anestezie.

 

Mie asa mi au zis si n spital, doctorul cu care am nascut si apoi medicul pediatru si medicul meu sa am mare mare grija ptr ca semn ale unui diabet peste ani si ani este nasterea de bebi mari. La fel tr avut grija si la copil.

 

Multa sanatate si putere de crestere bebi voinici!

 

corinadana mama Ralucai

 

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matei a avut 4700 g si 56cm. nu am putut sa-l nasc natural, asa ca s-a ajuns la cezariana dupa un travaliu lung si mai mult de o ora de impins. Bebe era stresat, i se marise pulsul, iar eu am facut febra. Mai trebuie sa zic ca am nascut la 42 de saptamini si 2 zile. Si eu si sotul sintem inalti si amindoi am avut la nastere 4200 (ne-am gasit!). Si in familia mea si a sotului s-au nascut bebei mari, asa ca asta ne e soiul. Matei a crescut repede, ca Fat-frumos.

 

nastere usoara si un bebe perfect!

 

Oana si Matei (25 februarie 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...