Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Reteta testata de COZONAC PUFOS


Recommended Posts

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu am facut anul asta cozonaci, dupa reteta pomenita de monica-elizabet, aia a Sandei Marin. Mi-au iesit 3 cozonaci mari si 10 micuti, facuti in forma pentru briose. O sa revin mai tirziu cu poze, ca acum fug sa imbaiesc si culc copiii.

 

Monica, tot respectul meu pentru tine, atitea reusesti sa faci, si inca sa intri pe net, sa scrii despre tot ce-ai pregatit. Eu abia reusesc sa le scot la capat cu toate, si cu copii, si cu curatenie, si cu gatit..[help]

 

------------------

Numai bine,

Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia, eu sunt cu leptopul dupa mine [:D] aici am mama+tata, prieteni, retete...tot ce vrei si ce nu vrei [:D] ...de-aia intru mereu pe-aici [:D] sa vb cu voi, sa ma sfatuiesc, daca stiu si pot sa mai ajut cu un sfat ceva...

multumesc din suflet...abia astept sa vad cozonaceii tai...asa-i ca-i simpla reteta? iese negresit [:D]

eu am facut 3 deocamdata si i-am pus pe ceilalti 3 la crescut...

(asa ma apuca nervii cateodata ca nu-mi cumpar mai multe tavi) de obicei pot imprumuta de la cineva si-mi merge treaba mai repede...dar anul asta d-na de la care imprumutam de obicei nu este acasa [bang] ) si uite asa astept sa iasa unii din cuptor, sa se raceasca tavile, sa le usuc, sa creasca tura 2...si ma apuca noaptea [:D] de-aia am si facut doar din 2 kg de faina anul asta ca-mi crestea barba alba ca lui Mosh Craciun daca faceam mai mult [:D]

[pup] pe toate si spor la cozonacit [:D]

 

monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, stiam reteta, am mai facut dupa ea si in alti ani, e intr-adevar reusita. Doar ca eu o folosesc ca baza pentru a face cozonac cum se face la noi in Basarabia, adica fara umplutura si cu diverse mirodenii (scortisoara, nucsoara, cuisoare, coaja de lamiie). E mai mult de tip panetone, se pun doar stafide. Cele cu umplutura se numesc invirtite sau rulade. Eu anul asta mai mai pus si cirese uscate, pe linga stafide. Iaca si cozonacii mei, cei 10 cozonacei si sectiunea lor.

 

------------------

Numai bine,

Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Balbina

Monica, stiam reteta, am mai facut dupa ea si in alti ani, e intr-adevar reusita. Doar ca eu o folosesc ca baza pentru a face cozonac cum se face la noi in Basarabia, adica fara umplutura si cu diverse mirodenii (scortisoara, nucsoara, cuisoare, coaja de lamiie). E mai mult de tip panetone, se pun doar stafide. Cele cu umplutura se numesc invirtite sau rulade. Eu anul asta mai mai pus si cirese uscate, pe linga stafide. Iaca si cozonacii mei, cei 10 cozonacei si sectiunea lor.------------------Numai bine,Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
id="quote">id="quote">Natalia [pofta][pofta]!Cred ca vin la tine de sarbatori! Tare bine arata cozonacii tai, cozonaceii.Si pun pariu ca sunt tare buni![:D]Cozonaceii in ce i-ai copt?Si cum de ai avut timp ptr ei?Ca eu am facut doar 2 cozonaci ieri, cu fetele linga mine, incurcindu-ma la maxim:))[pup]si spor la mincat cozonaci[pofta][pofta]Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...