Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (13)


Balbina

Recommended Posts

E prima data cand scriu aici [flo]. Azi am facut biscuitii cu ovaz, au iesit foarte buni, e prima reteta de pe internet de care sunt pe deplin satisfacuta si tin sa iti multumesc mult pentru reteta. Sunt fragezi, nu foarte dulci si dietetici [olala] pentru mine, plus ca poate sa ii pape si fetita. Ce am facut in plus fata de reteta, am pus coaja rasa de mandarina si praf de copt, pentru ca vroiam neaparat sa fie crescuti un pic, asta pentru copil.

Oricum baza iti apartine, reteta e minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mirela, Gabi, felicitari pentru reusitele voastre! [cool]

 

Despre cartofi undeva am mai scris, dar nu mai gasesc unde. In orice caz, ii fac destul de simplu: cartofii bucati ii inabus cu putina apa, sub capac, timp de 5-10 minute, apoi adaug sare, condimente, ulei, pun capacul si scutur cratita bine, sa se acopere uniform toti cartofii. Pe urma ii pun pe o tava si ii dau la cuptor, pentru 50-60 de minute, la foc mediu spre mare. Din cind in cind le mai schimb pozitia, ca sa se rumeneasca pe toate partile.

 

Pineapple, felicitari si tie. Si noua ne plac biscuitii cu ovaz, dar in varianta fara praf de copt ei ies crocanti, numai buni de rontait. Tie cum ti-au iesit cu praf de copt? Nici nu stiu daca are ce creste, dat fiind faptul ca merge f. putina faina.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gratiela, vaaai, ce tortulet original! E o idee geniala cu biscuitul-mutrita pe locomotiva, nu mi-ar fi trecut niciodata prin minte asa ceva! [cool] Incredibil cita rabdare ai putut sa ai: sa faci calea ferata, sa ornezi locomotiva si vagoanele, bravo de o suta de ori!

Care a fost reactia lui Stefanut? Nu si-a bagat minutele in tort? [:D]

 

PS. Vad ca ai gasit cocos verde pina la urma, ce bine.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saru'mana! [:I]

 

si saru'mana si pentru toate cate am invatat de la tine [pup][floare3]

 

da, am gasit cocos verde si galben, la locomotiva am folosit colorant alimentar pana la urma, de fapt nici nu as fi putut s-o ornez cu cocos.

 

dar trebuie sa spun ca la reusita trenuletului a participat si sotul meu [il], de fapt el a ornat locomotiva, de la culoare pana la bilutele aplicate.

a iesit pentru ca l-am facut cu mare drag, desigur.

 

Stefanut a fost incantat, ca si Maria - am intrebat-o cand il terminasem ce vrea sa manance, era ora mesei, si a raspuns "Tonas!" [:)]- dar pentru el piesa tentanta a fost vagonul cu ursuletii din jeleu, mai sunt vreo doi [:D].

de fapt a fost tortuletul amandurora, au suflat impreuna in lumanare, l-a ajutat [:)]

a primit si Maria cadouri, desigur [bis]

 

Gratiela, mamica strumfilor [hippi] "Ayla" si [bonjovi] "Nunutz"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Tare frumos Thomas-ul,Gratielaid="red">, al meu saracu trebuia sa scriu ca e Thomas, dar eu m-am bucurat cand copilu a zis uuuuu...semn ca semana [:D]

Mihaid="red">, dau eu o mutrita ca mi-au mai ramas [^], eu le-am muiat si in cioco sa iasa mutra de afro [:D]

 

Nataliaid="red">, ai schimbat numele subiectului [:I], eiiii, eu tot deserturile Nataliei o sa le caut [:)]

 

aime

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii-mea ori azi a fost satula ori nu are habar de gusturi la mancare [bang] A ros un pic la doi biscuiti dar nu cu mare incantare. Nu conteaza, o mai educ eu...[hot] Important e ca mie mi-au placut cel mai mult, lui tati asa si asa dar el oricum nu e cu dulce. O sa mai fac data viitoare si o sa incerc fara praf de copt, dar o sa strivesc cumva fulgii de ovaz, ca banuiesc ca asta i-a dernajat pe ai mei.

Biscuitii s-au marit bine la copt aratau umflatei in tava, s-au mai lasat cand i-am scos, dar au ramas fragezi, se rup in mana. Mie imi place si ca au multa nuca, apropo de asta, bicarbonatul nu are aceeasi actiune asupra nucii ca si asupra fainii?

 

pineapple si fetita Mirai (21 octombrie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...