Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Administrators

Asa se naste o mare iubire ...

 

De-a lungul calatoriei de 40 de saptamani de sarcina, Desprecopii.com va fi prieten, suport moral si sfatuitor. Sarcina este un timp special si minutat al vietii dumneavoastra. In fiecare episod veti citi si vedea cum se dezvolta o mare iubire. Cea dintre dumneavoastra si copilasul care va veni pe lume peste 40 de saptamani. La finalul Odiseei, va dorim un copil sanatos si norocos, din Generatia Desprecopii.com!

 

VEZI AICI TOATE SAPTAMANILE DE SARCINA - PE SAPTAMANI.

 

http://www.desprecopii.com/Images/Upload/sarcinapesaptamani.gif

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Asa se naste o mare iubire ...

 

De-a lungul calatoriei de 40 de saptamani de sarcina, Desprecopii.com va fi prieten, suport moral si sfatuitor. Sarcina este un timp special si minutat al vietii dumneavoastra. In fiecare episod veti citi si vedea cum se dezvolta o mare iubire. Cea dintre dumneavoastra si copilasul care va veni pe lume peste 40 de saptamani. La finalul Odiseei, va dorim un copil sanatos si norocos, din Generatia Desprecopii.com!

 

VEZI AICI TOATE SAPTAMANILE DE SARCINA - PE SAPTAMANI.

 

http://www.desprecopii.com/Images/Upload/sarcinapesaptamani.gif

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sunt foarte folositoare aceste informatii, deabia astept sa mai treaca inca o saptamana sa pot  citi informatii despre evolutia fetitei mele.

Multumesc celor care au creat acest site,nu avem cum sa primim informatii mai folositoare pentru noi viitoarele mamici, decat de aici.Multumesc echipei D.C. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Buna!!! Azi am intrat in saptamana 12 si ma simt extrem de rau! Pana acum nu am simtit ca am un bebe in burtica dar acum m-am trezit cu o stare de rau si fara putere...de ce oare? App...aseara m-am certat cu "iubitul"foarte rau,ba chiar ne-am desparit pentru ca nu are nicio treaba cu noi...nu il intereseaza starea mea sau daca bebe da vreun semn. Chiar am nevoie de multa atentie si afectiune. Pot sa spun ca de cand am aflat ca o sa am un copilas,zi de zi am plans. Imi doresc sa fiu tare si sa imi cresc ingerasul singura :( nu am o stare financiara wow dar sunt sigura ca Dumnezeu va fi langa noi in fiecare monent :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana imi pare rau sa citesc asta daca sa intamplat sa ramai insarcinata a fost voia Domnului si e o minune nu esti nici prima nici ultima care isi va creste poate singura copilul iar starea financiara nu conteaza vezi xazuri de oameni saraci care totusi cresc cate 10 copii si nu ii abandoneaza! Nu mai plange ii faci rau copilasului lana la 14 sapt trebuie sa ai mare grija de tine te simti rau din cauza problemelor si certurilor cu omul care nare nici o treaba iarta-ma ca iti spun dar ala nu e om bine ca ai fost buna pana acum si de cand a aflat ca vine bebe nu te mai vrea ...urat sa ii fie rusine....eu iti doresc o sarcina usoara mai putina suferinta si bucura-te de fiecare moment cu burticutza ta . Fi pozitiva totul se intampla cu un motiv! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi se pare foarte interesanta fiecare saptamana si desi nu sunt inca insarcinata (cel putin inca nu mi-a dat nici un semn bebica) deja primele saptamani le-am citit de o gramada de ori.  [batcap]

 

Loredana1091 cred ca cei mai importanti sunteti tu si bebica acum. Trebuie sa te gandesti ca esti curajoasa si doar tu poti avea grija de fiinta din burtica ta. Din cate observ esti si optimista si asta conteaza! Doamne Doamne sigur este langa voi!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...