Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

brandusik e ok ... da iti stiu parerea asta ... dar de la asta pana sa imi spui ca sunt asa zgribulita ca si mama ta care are 61 de ani e cale lunga .. e ok, m-am obisnuit cu tine ... stiu ca ma iubesti ..... si da ai spus ca mama ta nu arata de 61 , dar ca eu arat cam ca ea  [pk]  e tot aia ... dar nu mai conteaza ...  [batcap]

Da uite ca acuma de ciuda [soricel]  m-ai ambitionat sa slabesc pana la 60 kg si daca arat zgribulita ca si muma padurii ... nu imi pasa , slaba sa fiu .... daca si asa arat rau , macar sa ma simt bine in pielea mea slaba  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

dulcetica clar .... si eu ca tine , slabbaaa sa fiu cu orice risc  [artif]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hei zgribulita ma refeream la par...ca era data cu o tona de spuma in poza aia ca si ea abea se tunsese si nu-i placea..iar mama mea nu e muma padurii[mai]

nu am spus ca arati ca mama am vrut sa evidentiez ca atunci cand esti putin mai rontunjoara la fatza varsta se duce in jos nu in sus

anyways..imi cer scuze daca te-ai simtit asa jignita nu era asta intentia [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, va citesc dar imi e o lene sa scriu...nu stiu ce m-a apucat.De fapt stiu, nu am avut timp de o postare ca lumea, am tot amanat, si s-au adunat atatea ca nu stiu ce sa zic mai intai...

Andanii, mie imi place cum arati, si o sa mi placa si la 60 kg.20 de ani nu o sa mai avem, nici macar 30, mai bine ,,din spate liceu, din fata muzeu'' decat cu fata rotunda si intinsa si sunci curgatoare peste tot...Si mie imi mai spune unul altul , mai ingrasa te vreo 3 kg ca ai arata mai bine la fata...lasa...ca daca ma fardez arat bine si acum, slava domnului mi s-a mai ingrosat putin gatul... [:-)))] [:-)))] [:-)))][

post-79951-0-67648200-1382179787_thumb.jpg

 

Carmencat, bine ai revenit! O fi de la smantana indigestia ta...ca de la altceva nu prea vad.Sau de la combinatia varza cu smantana...Ai grija de tine...

 

Puisorul, si dupa mintea mea dovleacul crud are IG MIC. Iar dupa ce am citit despre el, cat e de bun pentru controlul glicemiei, tare ma gandesc ca o avea IG mare dar incarcatura glicemica mica, mie una nu mi se pare atat de inspaimantator.Drept pentru care aseara am facut o placinta adevarata, ne monti, si am gustat o bucatica...la 2 noaptea, tipic pentru mine.Dar la cina mancasem peste cu dovlecei cruzi si aiurt, si trecusera 3 ore minim.Azi eram plata si cu patratele (vagi), aveam 56,3 kg...deci nu stiu ce sa zic, eu cred ac cel putin in F2 o placinta cu foi Monti merge.Iar in F1 dovleac copt la gustare.Da o incolo pe aia raw, nu e ce trebuie...

 

Intotdeauna am avut husa cu coperta la IPHONE, altfel nu l mai aveam de mult...si folie pe ambele fete.

 

Brindusik, dar abia ai fost bolnava,nu?Doamen, eu nu am racit deloc de 3 ani...deloc...Habar nu am de ce dar ma bucur din suflet.

 

Acum am ajuns acasa, mi am facut o omleta cu ciuperci si branza afumata-nu mancasem decat un ciorchine de strugure azi- si plec la sala.Mai povestim cand ma intorc.Va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress si eu ma laudam la toata lumea ca nu am racit ca si tine de vreo 3-4 ani...desi stau permanent printre virusi infectiosi(colegii de birou care fac cu randu la adus virusi in birou)..dar acu m-o luat cursu nasului si a fost frigulet pe afara si la urcarea dealului meu spre casa nu am tinut fularul fix la gura si am tras aer rece..si din una in alta am ajuns sa tusesc de numa si sa imi doresc robinet la nas [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eu cred ca arati super pt o doamna de varsta ta  [il]  Ca sa o citez pe Brandu, nu arati nici de 20 dar nici de 50 sa fim seriosi. Cand era parul mai lung aratai mai dulce asa cumva, acum parca esti mai severa, mai serioasa. Nu stiu daca are sens ce zic. Si Brandu sigur nu a vrut sa te supere doar ca in scris e mai greu sa exprimi exact ce gandesti. Cred ca s-a referit strict la faptul ca persoanele mai plinute sunt mai intinse la fata. Dar eu tot vreau slaba  [pk]

 

Ati vazut tarta asta http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2013/10/tarta-de-portocale.html

 ? Maine o fac ca tocmai am 3 mandarine. As fi facut-o azi dar in seara asta avem dovleac copt, iar ai mei au praji cu mere de la mama.

 

A iesit buna combinatia de pulpe de curcan dezosate cu broccoli, smantana si tarhon. Ma duc sa fac quinoa, tocanita de ciuperci si risotto-ul si apoi vreau sa le congelez pt saptamana viitoare.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eu cred ca arati super pt o doamna de varsta ta  [il]  Ca sa o citez pe Brandu, nu arati nici de 20 dar nici de 50 sa fim seriosi. Cand era parul mai lung aratai mai dulce asa cumva, acum parca esti mai severa, mai serioasa. Nu stiu daca are sens ce zic. Si Brandu sigur nu a vrut sa te supere doar ca in scris e mai greu sa exprimi exact ce gandesti. Cred ca s-a referit strict la faptul ca persoanele mai plinute sunt mai intinse la fata. Dar eu tot vreau slaba  [pk]

 

Ati vazut tarta asta http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2013/10/tarta-de-portocale.html

 ? Maine o fac ca tocmai am 3 mandarine. As fi facut-o azi dar in seara asta avem dovleac copt, iar ai mei au praji cu mere de la mama.

 

A iesit buna combinatia de pulpe de curcan dezosate cu broccoli, smantana si tarhon. Ma duc sa fac quinoa, tocanita de ciuperci si risotto-ul si apoi vreau sa le congelez pt saptamana viitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cit am mincat azi, n-am nici o sansa sa fac vreun rid.

Deci ,uite de asta nu pun eu nici o poza ,ca va vine in minte sa ziceti ca-s batrina si ma ia vreo depresie ,de nu va vedeti.

Andanii,esti cool ,dar invidia-i mare![:-)))] [:-)))] [:-)))]

Poza pe care-a pus-o Caress,e cu lumini si umbre ,adica o poza perfecta ,nu ca ar arata in altele rau.

Am si eu poze de astea senine si luminoase si altele in care ma incrunt etc.....adevarul e pe undeva pe la mijloc,insa ideea e ca pt 46 anisori, daca n-as fi mincat atit ,plingeati cu vorbe. Nu mai insist![:-)))] [:-)))]

Azi:

MD-cafea ,ceai ,3 wasa cu zacusca

G struguri

P-conopida ,ciuperci ,putina telemea,niste seminte ,o cioco sly

G-aici incepe prapadul- 2 mufins,o felie tarta ,2 felii pansdispan si inca ziua nu s-a terminat

Totul e monti ,dar problema e cantitatea.Doamne, scoate-ma din bucatarie,ca-s intelectuala!

Nu vreau sa amintesc de cina.

Cred ca o sa dorm pe-o parte ,ca nu ma pot decit rostogoli.Partea proasta e ca am insomnii....

Va pup si va doresc noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, e abia 6!!!Zi si tu ca aia a fost cina si du te si alearga pe stadion pana cazi lata, sa nu mai nimeresti patul!:))) Iesi din bucatarie, ca esti intelectuala!!!!!! [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Eu am venit de la sala, am facut curat si ordine in bucatarie, apoi rapid o mancarica de linte rosie,(iubesc lintea, cat de repede se face, am si mancat din ea) iar acum fac un orez cu lapte degresat , cu fructe in el,fructe deshidratate, bineinteles.Am pus si vanilie, pun si putina coaja de lamaie, cred ca va iesi f bun...de cand tot zic ca fac....

 

Later edit: A IESIT FOARTE BUN, ATAT DE BUN CAT POATE IESI OREZUL BASMATI, CARE STA ALES BOB CU COB, CA ASA E EL...DAR E GUSTOS TARE.

 

M am uitat acum la reteta de tarta...pare foarte buna, ma omoara fiertul portocalelor timp de doua ore, insa.Fa o tu si spune ne cum e!:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andani eu am spus ca mama mea arata mai tanara de 61 [soricel] ...stiai parerea mea de cand iti spuneam acum vreo 3 luni ca nu trebe sa mai slabesti ca e de ajuns... [smulgpar] ...nu am vrut sa te jignesc sau sa te fac sa te simti prost..stii ca eu tin la tine [flo2] ...dar cineva trebe sa-ti spuna SA TE OPRESTI din slabit ca e de ajuns [pup]

 

aprob ce spune puisoara...era ok parul lung..eu nu am intalnit nici un taietor/taietoare  de par ..sa te duci la ea si sa spuna ca numai varfurile trebuiesc taiate si sa taie maxim 2 cm.(ca doar atat is varfurile)..nu frate..la astia varfuri inseamna juma din lungimea parului(la mine insemnand +10cm)...nu inteleg pur si simplu

 

 

 

 

Eu ma duc la coafor si ma rog de coafeza mea sa imi taie mai mult din par _:)))))))

 

 

 

 

Andanii, nu te supara ca ai inteles tu gresit, nu a spus ca arati ca si mama ei, a dat doar un exemplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO mi-a scapat ,esti noua pe aici si nu ti-am spus bun venit? ca nu-mi amintesc abdomenul nu de alta  [:-)))]  [:-)))]

 

esti o fericita cu a ta coafeza atunci...mie imi e si frica sa ma mai duc la coafor (de asta aterizez si o data pe an..macar sa stiu sigur ca raman cu aceeasi tunsoare [fri] )

 

deci eu azi..am mancat si nu am mancat

apropo de orezul basmati  a lu caress am luat ieri un meniu indian cu ceva curry indian si orez basmati care avea prin el chimen (e de F2cred toata combinatia)

m-a uimit sincer..cumparat din supermarket si nu are nici o treaba nashpa sau zahar...si f bun ca nu era extrem de iute.mno si desi era meniu de o persoana am mancat 2 ture aseara si azi...(avea de'a spice-uri in curry ala de sincer la unele ierburi/prafuri nici nu le stiam traducerea..de asta nu ma pasioneaza mancarea indiana...pun atatea ca nici nu stii ce-ti place de acolo [ups] )

la md am avut lapte cu miere si ou crud si 2 felii de paine integrala prajita...

la cina...sper sa nu mor pana atunci si sa imi fac o supa chinezeasca de pui [buca] (desi nu am tofu..m-am tarat pana la magazinu din colt pentru el si ca [vaca]  am uitat sa iau)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...