Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

caress cu sportul stau de la foarte prost in jos ... in ultima vreme nu am mai facut deloc miscare, nici macar mersul pe jos sau cu bicicleta ... din cauza ploilor si din cauza ca m-am plictisit sa vin tot sport imbracata ... nu pot sa merg pe tocuri atatia kilometrii pe jos , asta e clar  [fri]  [fri]  [fri]

Iar acasa efectiv nu am gasit o ora libera pentru sport ... am foarte mult de lucru , am termene , is stresata si efectiv nu-mi permit sa pierd o ora  [batcap]  [batcap]

In alta ordine de idei ... foarte bine arata acest tort 

 

puisorul clar conteaza si mersul la sala ... pe vremea cand mergem mult mai frumos dadeam si eu jos ... si ma simteam altfel , asta e clar 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caress, eu cred ca nu ai cum sa ai variatii de-astea de 3 kg in intr-un timp atat de scurt.

Sunt 2 posibilitati: sau nu te cantaresti tu cum trebuie, adica o data o faci dimineata, o data seara, o data dupa taoleta, o data inainte, sau nu o faci in acelasi loc, sau e vorba pur si simplu de apa pe care o retii. Nu trebuie sa te umfli ca un balon :D e nevoie sa retii difuz apa, si ajungi la azi 55 de kg si peste 4 zile 58.

Cantareste-te tot timpul dimineata, dezbracata, fara bijuterii si far altele, in acelasi loc din casa, fara par ud, dupa ce i fost la toaleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

 

eu am inceput serios cursa pt Craciun... nu mai mananc nimic intre m,ese( chiar daca e conform) si am reinceput urcatul treptelor de la metrou... azi chiar am alergat pe ele, deoarece nu a sunat ceasul, m-am trezit destul de tarziu, am imbracat in viteza copii si fuga... slalom pana la birou...

In week-end am fost la Dechatlon sa-i cumpar cizme lui Stefan si cat au sarit ei la trambulina, eu am pedalat la bicicleta...

 

Meniul de azi:

MD: banana, strugure, o cafea

G: o gutuie

P: varza cu rata

G:mar

C: ciorba de legume

 

Mi-am propus ca macar o masa pe zi sa fie ciorba/supa..

 

Puisorule sunt conforma ca aceasta "dieta" a devenit un stil de viata... si sincer sunt multumita nu neaparat ca imi mentin greutatea, ci ca le imprim copiilor reguli de regim sanatos de viata.

EX; ieri am mers la un party iar ai mei copii au consumat apa plata..ca nu beau sucuri cumparate( le fac eu in casa), iar la tort au mancat doar fructele de padure...

Nu le interzic, insa daca nu mananca in casa nu mananca nici in alta parte.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio .... asta crede-ma ca nu e motiv pentru care nu mananci in stil monti [usa] te asigur eu ca am baut cafea mulltaaa si am slabit 30 kg ... eu am impresia cu tu trebuie sa te mentii , nu sa slabesti .... imi aduc aminte ca arati super bine  [pk]  [pk]  [pk] si la mentinere chiar ca nu afecteaza deloc bautul cafelei  [vraji]

 

marietutza ma bucur din suflet cand aud ca nu e o corvoada pentru tine acest stil de a manca Montignac si ca il impui si familiei fara efort ....  este asa de usor sa-l transformi intr-un stil de viata incat nici nu sesizeaza ceilalti membrii ca mananca altfel ... cel putin la mine in casa nici o secunda nu s-a mancat altfel , nu am gatit pe doua fronturi niciodata de ani de zile ... dar asta deja o stiti la cat v-am repetat-o  [clo]

Si eu am sesizat ca daca am pranzul masa de ciorba .... merge bine  [aerob]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafeaua fara cofeina e ca sexul fara finalizare :))))) glumesc, suna bine gluma.

 

La lucru avem masina de cafea, nu am cum sa beau fara cofeina. Oricumla mine nu are nici un efect cofeina, ca o beau sau nu tot aia e.

 

Andanii, nu am probleme cu mentinutul, la mine kg alea au venit dupa vreo 3 ani de sport zero si mancat doar porcarii, acum cu caloriile ma tin putin in frau, dupa cum am zis nu mananc toate prostiile ca inainte, sau daca mananc nu le mananc toata ziua :P

Ieri de exemplu am avut garda, mi-m cumparat o salata care are vreo 350 de calorii, dimineata cred ca am mancat o jumate de chifla cu miere, la lucru salata, un iaurt degresat de fructe cu cereale, cateva boabe de struguri, si cand se schimba tura la asistente ce credeti ca aduce cea care intra in tura? gogosi, evident. Nu normale, facute cu branza dulce si faina. Am mancat si un sandwich facut de jumatatea mea...ce naiba sa fac...si am baut vreun litru de cafea. Cu lapte dregresat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio esti o fericita  [flo]  [flo]  [flo]  ... faci parte din categoria persoanelor care trebuie mult sa se rasfete pana sa se puna pe ea kilograme, am prietene in jurul meu care-s ca tine ... inseamna ca ai un metabolism bun [i] ... la mine odata cu nasterea copilului s-a schimbat totul, parca nimic nu mai functioneaza ca inainte , intreg metabolismul s-a dat peste cap, arderi greoaie, dereglari hormonale ...  deci ca sa arat cat de cat normal a trebuit sa iau masuri ... si astea pe termen lung nu sa slabesc si gata cand ma vad cu sacii-n carutza mananc de toate ... nu , asa ceva la mine nu se poate ... eu trebuie in permanenta sa am grija ce mananc  adica sa fiu cu frana de mana trasa cum s-ar spune ..... daca scap putin latul din mana imediat le pun la loc ... celulele grase formate se maresc imediat  [mai]  [mai] .... 5 kg m-am ingrasat peste vara cu mancat mici rasfaturi ... putin cate putin am ajuns saptamana trecuta la 70 de era sa lesin cand am vazut cantarul   [soc]  [soc]  [soc]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...