Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

puisorule am facut chiftele din peste dar din peste la conserva ... pestele asta cu oase, scrumbia ta cred ca cel mai bine ar fi sa faci o marinata, conserva ceva de genu face mama mea dar ea nu tine in sare ci in apa cu otet o zi inainte ...  http://www.despremancare.ro/2010/06/19/marinata-din-scrumbie-de-dunare/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Xio, ma cantaresc intotdeauna in aceleasi conditii, in acelasi loc, si numai dimineata.Si crede-ma ca nu retin lichide, sau nu in perioada asta.Cand este foarte cald, vara, se mai intampla, dar nu acum....

Cu cafeaua si eu zic la fel, poti bea cata vrei, mai rau face laptele, dupa parerea mea..

 

Andanii, Xio e mult mai slaba ca mine, nu are niciun fel de problema cu greutatea...eu i-am sugerat Monti ca sa poata manca dulciuri fara restrictii...Dar ea e disciplinata la mancare.

Marietutza, premiu pentru consecventa!!

 

Puisorul, mama face un fel de pasta de peste din pestii care au oase multe...Nu stiu daca merge si scrumbia, eu as face o la cuptor, in folie, e atat de buna...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO toate avem pofte...dar incercam sa le tinem in frau ca ne merge ca nu ne merge mereu......acum din ce spui tu ii dau dreptate lu claudia..nu mananci, ai tot felul de frustrari care la noi femeile se refuleaza in mancat junk food. e alegerea ta ce mananci..la fel cum a fost alegerea ta sa mananci dimi chilfa cu miere...nu ti-a bagat-o nimeni sub nas...ai luat-o singura. tu cred ca vrei ca noi sa te convingem ca e bine sa mananci monti. e bine ce alegi tu sa fie bine pentru tine, asta i-am spus-o si lu carmen care sarea peste mese sau care "manca" cafea+ cafea si cam atat...organismul devine ff debusolat..cand ii dai hipo..cand ii bagi hiper  cu gogosi si chifla cu miere..nu e de mirare ca alergi caloriile si ele pe tine.[barfa] e bine ca faci sport si te tii de el!![flo] claudia de exemplu desi are multe kg de dat jos prefara sa manance ce doreste (da monti sa fie) si mananca banuiesc pe saturate ca nu mi s-a parut ca are meniurile hipocalorice...nu se ingrasa...dupa cum ai vazut are stagnare cel mult dar tot reuseste sa dea jos. [soricel]

 

claudia multumesc pentru parerea despre mama mea..nush cat e genetic ca mie mi se pare ca arata cel mai bine dintre surori(chiar daca nu e cea mai mica)..da mno..eu is subiectiva ca e mama mea [il]  [il] .

 

marietutza imi plac tare pustii tai. i-am vazut si pe fb ce atenti stateau ei la ce mesterea tati la bostan..foarte funny. si asta ca nu mananca nimic din ce nu le dai si acasa..mi se pare super mega realizare! [pk]

 

meniul meu azi:

Md: lapte, paine integrala cu brinza (nu mai iau in viata mea paine din asta...are gust de [porc])

G: lapte cu ceai,

P: supa de pui chinezeasca (dar dupa cum spuneam nu are tofu)

G: para/banana sau amandoua

C: ultima portie de supa

 

Printre tresa spun ca iau si sirop de tuse..care are sucroza [batcap] ..ma intreb diabeticii cu  tuse acuta ce fac?? [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va multumesc, nu e vorba de premiere, pur si simplu daca eu gatesc m-am obisnuit sa nu pun cartofi, paste sau alte alimente interzise... iar copii daca le fac asta mananca..  

Le place la nebunie briosele cu scortisoara si caise deshidratate... au gustare cu fructe oleaginoase( Elena la migdale le spune bomboane [:)] ), le fac suc de fructe in casa etc..

 

Brandusik, multumesc. A fost un complot de-al mamicilor sa implicam si taticii in diverse activitati impreuna cu copii, si se pare ca a fost o activitate destul de reusita care se va repeta. [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur cand persoane care ne citesc in umbra o perioada ne scriu si  ni se alatura  [floare3]  [floare3]  [floare3]

 

ce ziceti fetelor ???? va aduceti aminte cand va spuneam ca sunt multe persoane care ne citesc din umbra, se inspira din ceea ce vorbim noi si din meniurile noaste ...... de aceea trebuie sa fim corecte si explicite  [ventilator]

 

Si eu urmaresc din umbra subiectul, este un subiect foarte util, un suport moral si o sursa de inspiratie pentru meniurile mele.

Felicitari tuturor fetelor care contribuie sa-l tina in viata si o deosebita apreciere pentru Andanii!

Am intrat si sa-mi exprim sustinerea pentru ideea cu un subiect separat cu retete Montignac, ar fi minunat si foarte folositor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaro..cred ca pentru piftelele de peste iti trebe ceva mai fara oase..si scrumbia din cate stiu eu are o gramezie!!...avea laura adamache sapt trecuta o reteta de piftele de  peste http://www.lauraadamache.ro/2012/10/chiftelute-de-peste-la-cuptor.html

 ma batea si pe mine gandu sa le incerc ca am neste peste alb in congelator...dar nu prea imi place la gust surimi alea si nush ce sa fac [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

Andanii, felicitari ptr scadere.

 

Carmen, super ptr copiii tai.

Si mandra noastra prefera migdalele, e bataie cine le mananca.

 

Fetele noi, bine ati venit.

 

Ani, se merita prajitura cu portocale ?

Am si eu cateva portocale triste prin casa.

 

Pai avem site-ul cu retete Monti, e cel Alinei.

http://alinaretetedietetice.blogspot.ca/

 

Sunt destule retete, eu de aici ma inspir.

 

O sapt. buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusika, dar eu mananc ce vreau. Fara frustrari, ca pt mine mancarea nu este o desfatare ca pt altii. Adica, mananc pt ca trebuie, sunt altii care iubesc mancarea. DE multe ori ii admir pe cei de la Masterchef de exemplu, care iau mancarea ca pe o arta.

Eu am doar cateva chestii pe care le mananc, imi e si mila de parintii mei. :))))) si de bunici:)))

Daca am chef de pizza mananc pizza, daca am chef de ciocolata mananc ciocolata, doar ca spre deosebire de anul trecut, nu mananc si pizza si baghete la cuptor si ciocolata si prajitura si nutella in aceeasi zi.

Si am observat ca atunci cand am chef de ceva nesanatos sau cand e prea mult, e ca o provocare sa aleg sa nu mananc. Mind over body, asta imi spun :)))) asa fac si la sala de operatii, si cand merg la cumparaturi.

 

Revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...