Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Caress eu zic ca e bine si asa subiectul cu retete daca-l pastram doar cu retete fara alte postari care-si au locul aici nu acolo .... cred ca e mult mai bine sa avem retetele intr-un loc una dupa alta decat aici sa tot cautam zeci de pagini in urma printre alte postari .... acolo stim ca avem retete si gata .... cautam pagina cu pagina reteta ... ce-i mare lucru .... io zic ca-i foarte bine si asa decat nimic  [soricel]  ... eu mai mult nu pot ca nu-mi permite dupa cateva pagini sa mai editez primul post [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Brandu, ce este stir-fry nuddles?? am gasit si eu taitei  mung din astia... poate ii fac azi cu sos de rosii si ton! [:)] 

 

Andanii, abia astept sa punem retete... eu am insa o alta propunere, sa punem retetele numai cu poza aferenta - mie o reteta fara poza nu-mi spune nimic, si net-ul e plin de ele! [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

taiteii fierti 2 minute...si aruncati in tigaia in care prealabil am parpalit la foc rapid piept de pui, ceapa, ardei rosi , ciuperci am adaugat taiteii dupa fara sa ii scurg..asa si-au lasta apa si au mai fiert legumele si am pus sos de soia si condimente si am tot amestecat pana s-o evaporat apa si gata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia cred ca si aici mai tot timpul am pus retetele cu poze nu ?... eu cel putin am pus mai mult poze decat explicatii , cantitati ... [soricel]

 

Nu v-am spus nu ??/ ... aseara am facut galuste cu tarate de ovaz  [buca]  ... am amestecat ou batut cu tarate de ovaz , am lasat cateva minute si apoi am pus in supa fierbinte .... nici nu zici ca nu-s facute cu gris  [acor]  ... chiar sunt incantata de ele 

 

meniul meu de sambata si dum a  fost cam identic 

md. tarate de ovaz cu iaurt ... cafea cu lapte 

g. budinca de branza 

pr. peste pastrav copt pe sare si rosii 

g. cafea cu lapte 

ci. peste cu rosii 

 

meniul de ieri :

md. tarate de ovaz cu iaurt ... cafea cu lapte 

g. budinca de branza 

pr. salata din oua, ton, rosie , ardei 

g. cafea cu lapte 

ci. chiftele de vita cu ardei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusik, nu intentionez sa faca performanta, e si foarte mititica, are 4 ani, da' asa de distractie si, de ce nu, sa si stie una - alta, macar cum sa cada fara sa isi rupa diverse... merge.

Eu sunt adepta de a incerca orice, cu cat mai multe, cu atat mai bine. tare mi-ar fi placut sa fac o gramada de lucruri, dar pe vremea copilariei mele nu se putea. In plus ai mei erau si foarte crizati, nu cumva sa distraga ceva atentia de la invatatura, prin asta a se intelege matematica, matematica, matematica, fizica si ce o mai fi. Asa ca am regrete profunde ca nu m-au lasat sa fac sport, ca nu m-au lasat sa fac medicina veterinara, ca nu m-au sustinut sa o fac nici macar pe aia umana... am multe regrete. E drept ca pana la urma mi-am gasit un drum al meu, ca sunt multumita de mine, dar nu incetez si nu o sa incetez niciodata sa invat ceva nou, sa fac si altceva decat ce fac de obicei. da, din cauza asta am si un program infernal, recunosc ca mi le si caut cu lumanarea, dar asta ma face pe mine fericita.

Sper ca eu sa fiu capabila sa ii ofer copilului meu posibilitatea de a alege, de a incerca si sa fiu acolo in spate sa o sustin, sa o prind daca se impiedica. Nu vreau sa imi spuna vreodata ca ar fi putut fi o mare balerina, dar eu nu am lasat-o sa incerce, ca ar fi vrut sa fi facut karate, dar mie mi-a fost frica sa o las, ca nu stie sa inoate ca nu am lasat-o la bazin sa nu raceasca, ca nu a avut si ea un animalut desi a fost tot ce si-a dorit pe lume, ca nu canta ca nu am avut incredere in ea si nu am sustinut-o sa faca muzica sau mai stiu eu ce.

Nu stiu cum o sa imi inghesui toate astea in program, dar o scot eu la capat. Cu putin mai multa organizare reusim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandu, multumesc! pun poze si reteta diseara/maine in functie de ce anume voi face cu pastele astea! [:)]

 

Andanii, stiu cum am pus aici, insa as vrea sa fie regula batuta in cuie, reteta si poza! [flo2] In acelasi mod poti face si papanashii cu branza, smantana si gem.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus deja eu o reteta dincolo .... asa ca sa sparg gheata  [hia]  ... haideti sa scriem acolo de acuma doar retetele  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  si discutam acolo doar pe marginea retetei si restul aici  [pk]  [pk]  ok ???  [aerob]

 

Caress o sa fac poza si pun la retete .... cand merg acasa binenteles... sa vezi ce frumoase galuste am ... si nu , nu s-a imprastiat decat ffff putin poate la inceput ca nu am avut rabdare si am amestecat cu lingura .... secretul este sa pui multe tarate si sa le lasi putin sa se infoaie cu oul in ele ... nu stiu cum sa-ti spun altfel  [fri]

 

carmencat este foarte bineeee ca duci fata la cat mai multe chestii .... si eu l-am dus ... dansuri, innot, chitara, pictura, tenis ..... nici nu mai stiu cate ... si de o vreme incoace nu mai face nimic .... asta a ales din atatea  [batcap]  [batcap]a facut dans sportiv de performanta ani de zile si intr-o zi a spus stop si nici nu mai vrea sa vada  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit si meniul de azi, ca sa nu fiu numai off-topic, nah!

 

-cafea cu cofeina

MD: struguri, ness fara cofeina

G: ness fara cofeina (la o sedinta)

P: gratar de vita, o rosie, ness fara cofeina

G: ness fara cofeina (alta sedinta)

C: ciorbita de miel cu loboda si ceapa verde, clatite cu sirop de agave

 

si nu, nu mai beau alt ness, deja simt ca imi iese pe nas!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...