Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carmen, cat ness...doamne...nu mai bine bei apa?! [zirea]

 

Andanii, o vazui, io te prinsesem cred ca in timp ce o puneai...acum e bine! [:-)))]  voiam sa sar si eu pe tine acuma...ei....am sters din postarea anterioara... buna editarea asta...insa m-ai prins... [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen...foarte frumos ce spui tu acolo despre fetita ta...

ai mei m-au lasat mereu sa merg unde vreau eu..desi cum bine spui nu erau asa multe optiuni...insa eu am ales de buna voie matematica matematica matematica si fizica..si uite unde m-au adus toate aste [batcap] a [smulgpar]  [smulgpar] ca acu as vrea medicina   [batcap]

 

claudia..chiar ai putea sa pui taiteii doar in apa fierbinte cateva minute fara sa ii fierbi deloc[barfa] taiteii astia is pentru oameni lenesi [alcool]  [alcool] .mie imi plac la nebunie...si cel putin de cand am dat de ei numai asa folosesc...foarte rar paste din faina integrala. A si dupa cum ai vazut is sarma..nush ai tai cum arata dar ai mei is lungi rau cand se moaie..asa ca ii iau frumos cu furculita din cratita unde au stat in apa si ii tai cu foarfecu [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu niste intrebari...

Codrina, si eu caut alternative pentru indulcit. Stevia am incercat-o deocamdata in cafea, nu e prea grozava. Stii cumva, in dulciuri, cate picaturi de stevie se pun in locul unei linguri de zahar?

Andanii, cum e budinca de branza? Dulce, ca cea cu paste?

Brindushik, taieteii astia de fasole se pot folosi si in preparate dulci, cu branza, gen budinca? Sau au gust de fasole?

 

Sa zic si eu meniul de azi:

D: iaurt cu caju, migdale, caise uscate; cafea cu scortisoara;

G: mar, cafea;

P: mancare de linte si legume cu un carnat (fara e-uri sau aditivi);

G: grefa, mar;

C: fructe sau ciorba de pui.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

silvia nu au nici un gust adik nici de fasole nici de faina...nu am incercat niciodata dar o s-ai incerci o data cu brinza de veci si fructoza..pana acum eu i-am folosit numai in supe sau in tigaie dar sincer cred ca merge facuts i fudinca la cuptor cu brinza si ou [:D]..sau poate ar iesi buni si cu nuci si fructoza [pofticios] [pofticios]

atat mi-a trebuit ca la cat de nedormita is neuronii mei deja viseaza la bunatati [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

Meniu de azi:

md: p. integrala cu dulceata conforma + ceai negru;

g: gutuie;

p: salata de cuscus integral cu ardei, naut, patrunjel, tulpina de telina;

2 p. cioco neagra;

g: iaurt 0%;

c: ciorba de legume acrita cu zeama de varza, leustean;

g: ceai de plante.

 

Buna ideea cu subiectul de retete. Cand aveti timp si de pozat?

Eu tot timpul gatesc pe fuga.

 

Carmen, e buna ideea cu activitatile. Cum faci atatea ?

Noi nu bagam decat maxim 2 activitati pe copil. Vreau sa avem si timp de facut ceva in familie, chit ca e decat un film.

 

Andanii, da stiu cum e. Cand cresc copiii, ei aleg.

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cge, deocamdata face dans, engleza si karate la gradi. Baletul il facem in particular 2 zile pe saptamana, suplimentam o zi de karate comuna sambata si ea si noi, ca am vorbit cu antrenorul azi si ne putem duce la un club unde are ore. Din ianuarie cred o sa incercam sa gasim un profesor de pian care sa vina acasa o zi pe saptamana. De la vara introducem inot. Functie de ce descopera ca ii place sau nu scoatem si bagam altele.

Zilnic sunt cainii ca sunt ai nostri si avem grija de ei si... vazand si facand, nah.

Tocmai mi-a dat o prietena un pont pentru cand mai creste cu o sala de baschet la care isi duce ea copiii de 2 ori pe saptamana, destul de aproape de mine.

Si... platesc bona sa faca curat si sa calce, nah. Restul, cumparaturi, mancare, spalat rufe, frecat curtea de pp/kk caini, dresat, toaletat, dragalit cainii facem noi. Greu e cand pica neprevazute. Da' daca nu ai incotro... te descurci, ce poti sa faci?

Noroc ca nu mi-a trebuit niciodata prea mult somn.

Eu mai am activitati extrascolare ca sa zic asa cititul (il rezolv dupa ce o culc pe ea asteptand de exemplu sa se spele o masina de rufe sa intind), prefer oricand sa citesc decat sa dau drumul la teveu' si masajul (la prietene foaaaarte bune cu mare, mare drag, sper sa le placa si lor la fel de mult ca mie), am specializare in drenaj limfatic si masajul bebelusilor. Am facut masaj si la catei. As fi vrut sa ma duc si la specializarea de masajul gravidelor, dar nu stiu in care timp sa il mai bag si pe asta. Si eu la servici sunt inginer constructor, asa ca ma distrez maxim inclusiv cu delegatii si santiere.

Si mai am extrascolare, dupa cum mai apare cate ceva.

Primul meu caine a murit asta iarna, ramasesem cu Zara, nefericita si singura. Sot si copil au mai vrut si ei, asa ca avem iar doi caini. Al mic are 5 luni acum, 60cm la greaban si cred ca a trecut de 30 de kile... Un pufos mare si bun, stim deja sezi, culcat, vino aici, da-te-da-te ca sa putem intra pe poarta, stai. Nu sunt chiar multumita de cum ma ocup de el. Trebuie sa lucrez mai mult si pe zona asta, eventual sa mergem cu totii cu el la niste lectii de dresaj, ca ne fac bine la toti. Hm... de studiat cum si pe unde le infigem...

Incercam sa gasim timp, daca vine vreo bunica si evadam uneori dupa ce culcam copilul sa vedem un film in doi sau un concert...

 

Si voi ma puneti sa gatesc si sa mananc... noroc ca mai are mila de mine caress cu bunataturi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am vrut sa alerg ,dar n-am apucat ,asa ca o sa caut pe net sa fac pilates, ceva mixt ,ca am o banuiala ca ma axez mult pe picioare si mie mi-ar trebui si abdomen.

 

Azi:

 

MD-3 wasa cu zacusca

 

P-castraveti cu cascaval de capra

 

G-struguri,jumatate de mar

 

C-linte cu castraveti murati ,niste seminte ,cioco sly

 

Va pup si va doresc o zi buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu obezitatea in familie e prost inteleasa. Singurul motiv pt care se spune ca daca ai in familie rude supraponderale sau obeze asa ajungi si tu, este ca in acele familii e de vina alimentatia si stilul de viata.

Nu este grasimea transmisa genetic, nu mai spun ca sunt unii copii care seamana cu tata, altii care seamana cu mama samd.

Nu conteaza cum arata parintii, conteaza cum esti crescut si obisnuit sa mananci.

 

Am propus ideea cu retetele pt ca aici scriem pe fiacer pagina 20 de mesaje si poate o reteta, sau scriem din 20 de masje 10 cu retete, e cam greu sa cauti in 30 de capitole fiecare a 30 de pagini. :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...