Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

XIO te aprob intru totul cu obezitatea..un parinte care e obez ajunge de cele mai multi ori asa pentru proastele obiceiuri culinare pe care le transmite si copilului...am multe exemplu in imediata apropiere...si nu e ok deloc

 

desi e si genetic..ca pentru un parinte cu un pancreas super activ...sau ambii parinti asa..nu cred ca un copil poate iesi cu ceva diferit...sunt slabanogi care baga in ei triplu ca un om obez si tot slabanogi raman

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata monti girls  [pl] va pup si va doresc o zi conforma  [buca]

 

Xio asta e clar .. unii au un metabolism lent , altii rapid ... am prietene care mananca orice, oricand , oricat ... si sunt de 45 kg  [soc]  

Si sunt de acord si cu faza cu familia si copilul grasi din cauza obiceiurilor proaste ... si noi am fost toti grasi inainte ... darrrrr de cand am schimbat stilul de alimentatie toti trei suntem normali ... eu am o vorba "daca nu ne ajuta metabolismul atunci ne ajutam noi"

 

meniul meu de ieri:

md. tarate de ovaz cu iaurt .... cafea cu lapte

g. mozarella

pr. carne de pui cu salata de rosii 

g. - cafea cu lapte

ci. supa cu galuste de ovaz si rosie 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rsilvia budinca de branza e o chestie ffff simpla si buna... hai ca merg sa o postez la retete  [hia]

 

Dulcetica cum e cascavalul de capra ???

 

Xio daaa... a fost buna ideea , o aveam si noi dar n-am avut impulsul .... acuma am materializat ideea ... intr-adevar e mai simplu sa fie acolo numai retetele ... altfel gasim ceva ... e mai simplu 

 

Carmencat mergi pe santiere ??? .... eu nu merg, eu prestez doar lmunca de birou .... cred ca mi-ar placea dar nah , merg altii , barbatii in general  [:-)))]

Oooo si eu am facut in copilarie pian .. ... ador acest instrument, din pacate m-am oprit acolo ... fata unei prietene e la liceul de muzica , instrument pian .... tot timpul o pun sa-mi cante .... concertele de pian 

 de la filarmonica ma atrag in mod deosebit  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor,

 

Carmen si eu fac cu copii multe activitati, Stefan face karate, elena dansuri, inot fac amandoi.. seara facem puzzle( deja de 60-100 de piese), pictam impreuna cantam etc..

Si eu ii implic in multe activitati, inclusiv cele casnice... elena are 2 ani si 10 luni si sterge praful, baga rufe in masina.. nu le face perfect dara are acea bucurie ca ma ajuta, ca este utila.. Stefan imi curata morcovii, il trimit in balcon dupa ceapa, sau il rog sa ma ajute sa intindem rufele..

La fel ii las sa fie independenti.. Elena se spala singura( pe corp).. daca o vedeti... se imbraca/dezbraca singura chiar si de maieu.. nu imi place sa ii cocolosesc.. dimineata ii trezesc cu 15 min mai devreme ca sa avem timp suficient si se imbraca singuri... suntem primii la gradinita, nu mi-a placut niciodata sa intarzii sau sa lipsesc nemotivat si asta le imprim si lor..,.

 

Andanii si eu mi-am propus sa fac galuste din tarate de ovaz.. la urmatoarea supa fac.. Acum mananc dimineata pe stomacul gol cate o lingura.. si deja se observa ca nu mai sunt asa de "balonata"...

 

Meniul de azi:

MD: tarate de ovaz; cafea

cas de vaca cu gososar; ceai

G: pere

C: pulpe de pui la cuptor +salata cruditati( morcov; telina; gulie)

G:mar

C: ciorba de legume

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Vreau sa fac o supa. Puneti la retete si galustele, va rog? Si varianta cu tarate si varianta cu cascaval?

 

Am o zi infernala azi (si maine si poimaine, iar i-a apucat pe toti in acelasi timp ca vor diverse si tot nu s-a inventat clonarea pe loc, nah!)

 

Am avut doua ore minunate de citit ieri la balet. Iubesc baletul asta! [:-)))]

 

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: struguri

G: ness fara cofeina

P: gratar cu rosie

C: clatite cu sirop de agave

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencat o sa pun la retete galustele cand am poza la ele ... o sa fac poza diseara si postez 

iti spun acuma rapid cum se fac ..... este simplu de tot ... bat un ou intreg , adaug tarate de ovaz cat sa sa fie o chestie destul de tare, las 5 minute sa se infoaie taratea si apoi formez galustele si le adaug in supa fierbinte ... am fiert vreo 10 minute cred , nu m-am cronometrat ... le studiez si cand sunt moi sunt gata 

 

Marietutza daca ai observat la mine micul dejun e din tarate de ovaz cu iaurt de cateva luni bune ... mi-e tare comod , rapid si sanatos 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Andanii ,cascavalul de capra e normal ,dar cica ar fi mai sanatos ca si compozitie . Nu stiu ce are laptele de capra.Monti zice sa evitam laptele de vaca si brinzeturile mai moi din lapte de vaca,dar de capra o fi mai bun?

Eu n-am mai facut ieri nimic ,ca am avut treaba . M-a apucat creatia si-am facut gem de mere,fara zahar , monti. Vreau sa maninc in loc de ceva dulce. E foarte bun ,sa incercati!

Merele-s dulci nu trebuie fructoza,indulcitor ,nimc,doar ca nu stiu daca va rezista. L-am pus fierbinte in borcan.Nu am loc in frigider ,ca l-as tine acolo. Am 5 borcanele ,350g.

Am o migrena ,pe care am ignorant-o in speranta c-o sa-mi treaca ,dar trebuie sa iau ceva ca nu ma lasa in pace.

Minunatul meu e racit si transpira groaznic ,fleasca.

Azi:

MD-wasa cu zacusca,wasa cu gemul de mere neidulcit

P-conopida,linte , castraveti murati,desert citeva lingurite gem de mere

G-parca n-as mai minca struguri ,ca ma tin in loc,deci mar ,para

G-un ou,svaiter ,castravete ,ardei

O zi perfecta!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...