Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

acu nu ma copiati va rog...ca eu am racit prima [help] ..

vorbesc de parca is lupu din poveste (inainte sa-si fi ascutit limba [fri] )

tuse nu mai spun..is insiropata mai ceva ca blatul de tort [batcap] ...ieri am dat-o pe alt sirop cu ceva Codeina...parca parca isi face efectul..cel putin am apucat sa dorm... [bib]  si cik are mai mult alcool decat vinu deci posibil sa fiu si drinkuita si cu o sticla de vin [alcool] [fiesta]

 

asa ca bine ati venit in lumea mea ,voi cele cu migrene si raceli,  [flo] [flo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, sanatate bolnaviorilor!!

 

Si eu ma simt obosita, s-a facut frig. Si seara am o groaza de treaba.

 

Da, sunt haiosi copiii in bucatarie. Si ai mei ma ajuta.

Cand se pune sotu' la masa, intreaba: "Cine a facut mancarea asta buna?"

si mandra mica raspunde: " Eu cu mama" [:)]

 

E bine ca se obisnuiesc cu operatiunile din bucatarie, stiu exact ce vor la pachetel, si se descurca si singuri prin frigider si camara.

 

Intrebare intrebatoare: o sa cumpar faina de naut. La ce o folositi in afara de mamaliga si galusti?

 

Meniu de azi:

md: cereale integrale cu lapte+ceai negru;

g: mar

p: sarmale cu carne si quinoa+ iaurt 0%;

g: 2 p. cioco neagra;

c: file de sole cu fasole verde + 2. p. cioco neagra;

ceai verde

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cu migrene,pe mine ma ajuta ,de regula ,saridon ,dar azi nici asta nu si-a facut efectul. M-a lasat in stand by.Am si-o senzatie de voma. Asta cred ca-i de la lectii.[:)]

Cge ,si eu le analizez si pina sa fac ceva imi trece. Intr-o zi ma preocupau taritele de psylium ,ca au fibre multe in comparativ cu cele de ovaz,100 g psyllium contin 71 g fibre solubile, aceeasi cantitate de ovaz − doar 5 g fibre solubile ,dar pe urma mi-a trecut si uitasem.

Ma tenteaza si pe mine mamaliga propusa de Ariel ,ca imi plac mincarurile combinate cu mamaliga.

Pup si santé!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls! Azi am lipsit nemotivat...Ma zapaceste vremea asta superba, nu am chef decat sa ma plimb, sa stau afara, zici ca vine primavara, asa ma simt... [alcool] [alcool] [alcool]

 

Pentru migrene incercati Caffetinul.Daca nu merge singur, combinati-l cu Tador.E infailibila combinatia...

 

Faina de naut mie in mamaliga nu mi place...dar fac tarta pizza la tigaie a Cerrei cu ea, e dementiala.Si din acelasi aluat am facut ruladele sarate de Paste.

 

Dulcetica, taratele de psyllium se imbaloseaza asa, ciudat, eu puneam in aluatul de turtite de tarate si iesea mai afanat, ca atare nu le as manca nici batuta...Tot ce faci cu ele, chiar in cantitate f mica,iese cleios.

 

Andanii, eu fac rapid budinca ta de branza.Am pus un ou la 250 g branza, sa vedem ce iese...

 

Fug la sala, revin la miezul noptii, ca de obicei! Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite despre tarite psylium:

http://www.paradisulverde.com/Magazin-On-line/Altele/Cereale/PSYLLIUM-TARATE-150g-SANO-VITA.html

Daca e asa de ce nu folosim faina integrala + cit ar insemna tarite de psylium ,daca Psyllium contine de 14 ori mai multe fibre solubile decat ovazul. Vad ca diminueaza si glicemia. Oare monti stie?

Editez ca vad ca a scris Caresss. Deci in aluat merge,dar mincata ca atare nu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulce mie personal nu-mi place deloc psylium ... oricat de sanatos ar fi nu pot sa-l mananc ... cand se face asa ca mucilagiu si se intinde mor  [batcap]

 

Caress cum a iesit budinca ???

 

Am facut supa cu galuste ... nu de alta dar nu am reusit sa mai fac poze ca sa pun reteta pentru ca a mancat-o copilul toata .... a spus ca-s super galustele .... asa ca faceti cu incredere  [pk]  [pk]  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce harnice sunteti la scris [:)]  si la mancat corect [:)]

sanatate la fetele bolnavioare [flo2]

 

Xio, poti incerca si cu miere, mie nu-mi place mierea [alcool]

Andanii - sa stii ca se intareste f repede cioco de ulei de cocos, uleiul de cocos are consistenta unui unt la temperatura de acum, vara cand e canicula se face ca uleiul, in rest e ca un unt. De lapte de cocos nu stiu ce sa zic, eu n-am mancat niciodata, dar cum am pus eu unt sau unt de arahide, poate ca ar merge.

RSilvia - mie imi place tare mult stevia, nu stiu sa-ti spun cantitati, eu pun dupa gust si n-am incercat niciodata in prajituri.

Carmen, m-ai omorat cat esti de harnica [pk]  , eu sunt lenea intruchipata, da-mi si mie din energia ta [:)]

 

Cu mancatul am fost cumintica:

Ieri am papat asa:

MD - tarate+iaurt gras+migdale

P: sandvis din 1 felie wasa si o felie groasa de cascaval afumat

C: 1 felie wasa cu somon si rosie

 

Azi:

MD - tarate+iaurt gras+migdale

P - mazare (mazare, ceapa, putin bulion facut de mama, posibil sa aiba puuutin zahar)+o pulpa superioara de pui+castraveti murati

C: wasa cu zacusca si ceapa rosie

Pana la culcare cred ca mai mananc un polonic de supa-crema de brocoli (supa-crema e prea mult spus [batcap]  am fiert brocoli, l-am pisat, adaugat apa in care a fiert+sare, piper si atat [:-)))] mi-a fost lene sa mai pun si altceva, dar mie imi place si asa [pk] )

Adevarul e ca mi-e o lene de zile mari, cred ca ar trebui sa ma duc la culcare  [alcool]  Poate daca dorm imi trece lenea [:-)))]  Si maine o sa fiu mai fresh...Sau nu [:-)))] 

 

Pup fetele 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...