Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

mersi Brandusik  [flo2] borcanelul ala cu capac verde il am si eu (truvia de la silverspoon). nu e stevie decat 1% restul sunt alti indulcitori care cica ar fi ok pana la urma, ca nu stiu ce sa mai cred. nu foloseam decat la baking si eu dar nah, e enervant sa afli ca una crezi ca mananci si alta e.

 

din  pacate nu am supermarket chinezesc in zona, am gasit eu ceva taiteii mung la Revital dar erau in apa la un fel de pungi vidate si erau cam scumpi.

 

sunt monti zmuti de fructe + iaurt + verdeturi + seminte? adica de exemplu iaurt grecesc cu banana, avocado, spanac, seminte chia, susan, migdale etc ???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Darling...taiteii aia vidati in apa nus mung is shirataki...care chiar au ig 0i ai cu incredere da spala i bine k dak nu au gust de creta :))) eu ii folosesc in supe
For some reason nu cred k pentru cafea folosesc varianta care o fol tu la baking

 

din ce parte din uk esti? nu ai nici ceva shop thai? daca nu si nu ii gasesti pe amazon..dar cred ca am scumpi decat face...eu pachetul ala de am postat poza..am dat 1.30lire parca si is 80 grame..imi place pachetul asta mic ca imi ajunge o data (dupa cum spuneam au textura de sarma si nu ii poti rupe) mai e de la aceesi firma si pachet mai mare

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls, hello Darling...:)))

Nu, smoothie ul ala nu e Monti.Banana nu e Monti deloc, iar combinatia iaurt cu grasimi nu e cea mai fericita.Fie renunti la migdale, seminte, etc, fie nu folosesti iaurt ci kefir sau Sana...daca gasesti asa ceva in UK.Nici iaurtul grecesc nu prea e Monti, sa stii...Mai Monti e smantana.Daca faci combinatia aia, fara banana, cu smantana dulce diluata 1;3 sau 1;4, depinde de cat e de grasa, e Monti.

 

Panna cotta mea e delicioasa, dar ca si consistenta e orice, sarlota, crema de ciocolata,mousse de ciocolata, dar panna cotta nu e...Stiam eu. [soricel]  Pana acum am fost plecata si am lasat o la racit pe bufet.Sa vedem maine dimineata cum va fi, dupa o noapte de stat la frigider...s-o intampla minunea sa se intareasca? [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata monti girls ..... va doresc o zi conforma suta la suta ..... nu am emoticoane pe tableta ..... oare de ce nu se vad .... si la voi e asa ?

 

Ce imi place cum apar fetele din umbra ...... haideţi , curaj celor care doar ne cititi ...... asa mai animam subiectul ..... ati vazut ca nu e activitate daca nu vine nimeni cu intrebari nu ?

 

Brândusik clar ca sunt constructive discutiile pana la un anumit punct .... cred ca s-a suparat Claudia pe noi, adica pe mine de data asta ....

 

Darling bine ai venit ..... ma bucur sa aud ca ceea ce scriem noi aici e folosit ca sursa de inspiratie pentru tine ...... cred ca la kilogramele tale si înăltimea ta esti perfecta .... este foarte bine ca încerci sa manânci sanatos .... acest stil tocmai asta e , un stil de viata care nu permite adunarea kilogramelor

Despre combinaţia lapte si fructe ..... fructele nu se combina cu nimic .... exceptie fac zmeură si capsunile pe care le poti face milk shake

 

Codrina da ? Consideri utile discutiile noastre in contradictoriu ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

Dupa o noapte la frigider panna cotta mea chiar a devenit panna cotta!!!1 [pk] [pk] [pk] E pentru prima data cand imi iese ceva cu gelatina, asta inseamna ca voi incerca si crema de cremsnit cat de curand.Acum sa vedem cum le scot, ca le am pus in formele de silicon, alea de briose, si am uitat sa le ud, asa cum scria... [batcap]

 

 

Andanii, cred nu combinatia nu e Monti, ci insusi iaurtul...Are 10 % grasime, combinata cu un produs cu valoare insulinogena mare, iaurtul...e ca si cum am bea lapte condensat,in opinia mea...doar ca din ala pui un capacel, iaurtul il mananci in cantitate mare.Parerea mea e ca ingrasa rau si chiar daca il mancam cand si cand, nu trebuie in niciun caz sa intre in rutina MD.Eu nu m-as atinge de el in perioada de slabire.La mentinere, da, e tare bun si mi place la nebunie...As alege mai degraba o smantana f slaba decat un iaurt atat de gras.

 

Meniul meu de ieri:

MD iaurt degresat cu tarate de ovaz, germeni de grau, seminte de chia si gem de prune fara zahar

G- 3 feliute de mozzarella si o rosie

P Ultima bucata de pizza, tare ca un bocanc [batcap]

G o felie de tort de nuci cu ciocolata

C O salata greceasca la MC donalds, pestele pane din Fillet o fish, un ceai

GT ,,PANNA COTTA'' care nu era inca panna cotta. [:)]

 

Ca si cantitati, cele doua gustari cu pranz cu tot faceau cu greu cat un pranz...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, stati linistite ca nici nu m-am suparat si nici nu am plecat de aici! Ati scris mult intr-un timp scurt... ati avut motive de discutie! [:-)))] Ma bucur! [il]

In ce sustineam mai sus nu era vorba de fasole verde ci de cea uscata...

In alta ordine de idei, sa revenim la rutina obisnuita si sa va zic ca si eu trebuie sa fac un tort azi (pentru petrecerea de maine de la parintii mei); m-am gandit la un blat cu faina de nuca, crema de cioco topita in frisca lichida fara lactoza de la Kauf, si cu niste visine congelate printre!  Asa ca sa pot manca si eu! [biz] mai am de facut si o budinca de conopida cu cascaval la cuptor....

Plec la cumparaturi...paaaa! [flo2]

 

uitam meniul de ieri

md: 2 mere

g: 2 buc cioco

p: cascaval, masline, ardei, rosie

c: varza, drob si rosie

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusik pune un link/ foto cu stevia ta ca sa stiu si eu ce sa iau pls

 

asa deci... iaurt gras nu-i bun. nici daca-l mananc on its own cu o lingura de gem conform??

 

MD shake dintr-o cana de kefir (home made) cu 2 maini bune de spanac proaspat, un sfert de kg de capsune care nu au niciun gust, o lingura de chia si o lingura de sirop de agave). shakeurile astea ma trezesc mai ceva decat un double esspreso.

G1 ce-a mai ramas din budinca de ieri ( 2 linguri)

G2 o wassa cu cascaval

P ce-a mai ramas din supa de ieri si o pulpa de pui

C probabil ton cu fasole verde fiarta si sos tzatziki

 

si intentionez sa bag un insanity in seara asta, sper sa reusesc ca am multe administrative pe cap. de obicei dupa ce fac sport mi-e o foame de lup. o sa mananc iaurtul ala gras cu gem daca e ok

 

da-ti-mi si mie o idee de blat de tort va rog pt un tort de mere (din ala upside down)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Darling, poti incerca clafoutisul cu mere 

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/28354/Reteta-Montignac-Clafoutis-cu-mere-visine/ sau asta, dar cu mere 

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/23493/Retete-Montignac-Prunela-rasturnata/ . Asta nu l-am incercat 

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/12678/Retete-montignac-Prajitura-tort-cu-mere/ . Primul e mortal  [pofticios]

Esti in super forma daca faci insanity, jos palaria  [flo2]

 

Dana, crumble-ul e foarte simplu. Pui intr-un vas de iena uns cu unt ce fructe vrei( mere, prune, fructe de padure, pere, etc) iar deasupra presari um amestec de unt, fulgi de ovaz, tarate de ovaz si fructoza daca vrei. 

 

Caress, e usor de lucrat cu gelatina, numai sa nu o fierbi. Am facut si un soi de torulet ci combinatia de panna cota. Am avut o forma frumoasa, ondulata, si voila tortul  [yami]

 

Dar ce are iaurtul gras? Fata de kefir zic. 

 

Vad ca multa lume mananca seminte de chia asa ca trebuie sa imi cumpar si eu, macar sa stiu ce gust au  [:D]

 

Azi am calcat stramb fara sa stiu  [bang]  Am mancat o groaza de castane prajite. O secunda mi-a trecut prin cap ca poate nu sunt conforme, dar la cum miroseau in bucatarie nu m-am putut abtine. In tot raul si-un bine, m-am saturat de castane pe anul asta  [:-)))]

 

Meniu azi:

MD: wassa cu salata de vinete cu ceapa, ardei rosu

G: jumate de kil de castane

P: ciorba de fasole uscata

C: cred ca prune

 

Va pup  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...