Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Ia uitati ce a facut Alina http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2013/10/tagliatelle-cu-sos-de-rosii-si-carne.html . Din faina de linte am incercat dar la faina de naut nu m-am gandit. Incerc poate weekendul viitor ca imi trebuie timp. O sa incerc sa le fac la masina, ca tot sta degeaba in dulap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Puisorul mersi de ponturi, am facut ultima reteta, miroase frumos sper sa fie bun si sa le placa la motanii mei. am inceput Insanity prin martie, o luna am lucrat dupa calendarul lor, fara abatere. apoi am luat o pauza, iar am reluat si tot asa. la fel si cu mancatul, de aia m-am incumetat sa scriu aici poate sunt mai disciplinata asa. si in plus va citeam de atata timp, era si cazul sa intru sa va multumesc  [flo2]

 

Brandusik noi suntem undeva intr-un orasel mic langa High Wycombe in Bucks. E un orasel cu 2 supermarketuri (sainsbury's si waitrose + un m&s mic). mare lucru ca am Revitalul unde mai gasesc una alta. in rest numai carciumi, coaforuri (cred ca-s in jur de 8) si charity shops. aaaa, uitasem mai e un benetton si un fat face. cand mergem la HW mergem la "oras"  [pk]  

vad ca tu esti in Leeds, am stat si noi o luna in York, frumos acolo, mi-a placut dar era mai frigut putin (era prin ianuarie oricum)

 

 

editez sa pun o poza cu tortul. e mai roscovan ca am pus si niste prune. l-am gustat si e delicios, prunele acrisoare cu nuca din blat mmmmm.....bun bun

 

post-61688-0-59287400-1382808678_thumb.jpg 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Azi ,cumintica foc . Foarte ciudat!

Am fost la o petrecere si n-am calcat strimb.Oau!

Md-2 wasa jumatate cu zacusca

G-struguri

P-pui cu castraveti murati

C restaurant-cascaval,o rosie ,3 felii castravete,o felie sunca de pui ,3 felii muschi file afumat,stravezii (asta am ales din aperitiv)

piept de pui,brocoli,o cipuercuta la gratar

G acasa -fistic ,caise uscate

Putea fi mai rau,mult mai rau! [:)]

Caress,iaca minunea s-a produs![:)]

Ar fi culmea sa ma comport asa bine si in delegatie.

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

darling e frumos york si mie mi-a placut e la 20 de min de min...Leeds e un pic mai labartat dar e ok ca si oras..de fel nu-mi place UK...si cred ca daca vezi un oras+un orasel poti spune ca ai vazut toata Anglia ca toate arata la fel [:-)))]  [:-)))]

 

eu din sainsbury imi iau fructoza...nush de ce in alta parte nu gasesc si din M&S imi mai iau cateodata cate o feliuta de tarta frantuzeasca cu mere [batcap]  [batcap]

foarte dragut a iesit tortuletul tau cu mere..pacat ca am fost lenesa azi ca  acu mi-a trecut prin minte ca trebuia sa merg la piata cu tarabe sa-mi iau mere sa le coc [smulgpar]

 

meniul meu de azi:

Md: paine cu tarate, brinza philadephia si vreo 2 bucatele de muschi taranesc

G: banana, para

P: gratar de [porc] cu salata verde

G: floricele

C: un iaurt si cateva bomboane Halls fara zahar

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia a fost plecata toata ziua la verisoara-sa, asa ca a mancat acolo. Dar galustele sunt absolut minunate. Ou, un pic de sare, tarate pana iese de consistenta compozitiei pentru galustele de gris. Le-am lasat cam 15 minute sa se umfle acolo in ou. Primele doua s-au cam imprastiat, dar am prins miscarea dupa aia, trebuie luate in lingurita indesat, eventual asezata portiuta si indesata bine, dupa aia pus cu lingurita. Asa nu se mai imprastie. Se umfla frumos, cresc, la gust sunt foarte fine si bune.

 

Tocmai ne-am intors de la spital. S-a accidentat sot la sala. Luxatie de cot bilateral. O feerie, ce sa zic. De aia am fost complet lipsita de imaginatie pentru cina si am mancat... ce era gata facut si inca pe aragaz. Maine trebuie sa gatesc iar, sa fie pe saptamana viitoare. Ce naiba sa gatesc eu sa poata manca cineva cu ambele maini in ghips????? L-am convins sa stea acasa, macar 2 zile. Eu in schimb trebuie sa ma duc la servici ca am niste predari. Nah.

Maine dimi la prima ora tre sa caut carioci, ca vrea sa ii deseneze fi-sa pe ghips.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...