Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Zerul e componenta din lactatele proaspete care le face sa aiba efect insulinogen atat de mare,Mai precis proteinele din el.Ca sa mananci concentrat din aceste proteine...iti dai seama cum e.Ricotta si urda nu sunt Monti...tocmai pentru ca ambele sunt obtinute din zer.

 

Am facut si o budinca de tarate de ovaz cu lapte Monti, si sos de fructe de padure cu fructoza si gelatina, aveam pofta de ceva dulce...Azi, zi fara sala, am mancat numai carbo...maine cred ca iar am 57 de kg.:)))

post-79951-0-35398500-1382912037_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata monti girls  [pl]  va doresc o zi conforma suta la suta , fara nici o abatere .... 

Eu azi 66.7 ...  [sap]  ... m-a facut fericita cantarul in dimineata asta ..

Voi ce raportati azi ? 

Merg sa citesc din urma ... vad ca ati scris tare mult [cool]  [cool]  [cool] .... pana-mi beau cafeaua [cit]  am timp .... dupa , nu se stie  [:-/]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, da, eu sunt... pai in we nu am scapare ca trebuie sa indop pe toata lumea si sa stau cu ei la masa, ca altfel nu se poate! oricum, cantitatile au fost mici, stii tu cum. Mai putin alea doua briose care chiar au iesit foarte bune. Ma intreb daca mai gasesc diseara vreuna...

Darling, multumesc, sper sa se recupereze repede ca e tare greu...

Brandusik, eu iau tarata de ovaz de la plafarul din carrefour colentina, au la pungi de 1kg si iesi foarte bine la pret.

Andanii, la mine e stationare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALina , Caress ce fain ca v-ati intalnit ... super , super  [pk]  [pk]

Caress bine arata desertul tau ... miamiiii  [flo]  [flo]  ai pus si la retete ??? 

 

Brandusik eu cumpar taratele de ovaz de la magazinele de naturisti de la Sanovita mai grunjoase si costa 8.7=500 grame si de la Kaufland iau pe cele fine de care spunea Caress de Pirifan 2.2 lei= 200 gr ... cu astea fine fac galustile 

Cand te intorci ??? cat mai ai de stat acolo ??? 

 

Carmencat doamne ce intalmplare ... cred ca o sa-ti fie tare greu cu el perioada asta ... dar te descurci tu , esti o femeie puternica  [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Ce usor e dimineata cu trezirea cu o ora mai tarziu [:)] ...dar seara la 6 e intuneric, atunci ma apuca depresia...Doamne, ce nu mi place iarna cu  intunericul si cu frigul ei... [batcap]

 

Andanii, nu am pus reteta, nici nu m-am gandit ca ar fi o reteta... [soricel] , dar o pun acum.

Si mie imi plac taratele mai grunjoase la MD, dar diferenta de pret e prea mare, nu mai iau unele pentru facut faina si aluaturi si unele pentru MD.Felicitari pentru scadere!!Cum o explici?Ai mancat mai putin, nu ai avut abateri, ce ai facut special?E interesant de stiut...

 

Azi dimineata-56.2, deci previziunile mele sumbre nu s-au adeverit, cu toata tona de carbo mancati in WE si pleiada de abateri de vineri incoace.Chiar ajung la concluzia ca dovleacul nu e atat de de speriat pe cat se sustine...mi-e si jena sa spun cata placinta am mancat, serios,,, [alcool] [alcool] [alcool] Dar am observat ca in saptamana in care avem tabata la sala pot sa mananc mai mult fara sa pun un gram.

 

Mi-am luat o pereche de pantaloni lungi pentru sala, nu din aia stramti,de fitness, ci de bumbac, larguti pe picioare si ficsi pe talie si solduri, in genul asta ma simt cel mai bine, o bustiera care a costat mai mult decat pantalonii-dar e f buna- si un maieu XS [fal] de care sunt f incantata, ma duc sa imi mai iau si din celelalte culori, desi sunt cam turbate,Evident, mi-am luat negru...Mai aveau mov, alb si un roz cyclam care nu ma incanta deloc...

post-79951-0-40645600-1382945395_thumb.jpg

Ah, si inca o pereche de ,,adidasi'', de 60 lei, ca cei luati in primavara sunt cam obositi, cel mai comod model de pantofi de sala pe care l-am avut vreodata.Nu era musai, dar imi era teama ca vor disparea...ii au de aproape un an, totusi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress da, exact ... cele mai grunjoase le mananc la micul dejun ... celelalte la galuste si alte chestiuni  [hia]

Explicatia scaderii  ??? sambata am facut o criza de fiere pe baza de stres si un castravete murat mancat la momentul z .... dupa am mancat mai putin si de regim .... nu am baut cafea, nu am baut lapte, nu am mancat branza , fructe .... doar legume si carne de pui fierte ... poate nu sunt relevante kilogramele astea ,dar ma fac fericita in momentul de fata ... chiar sunt si eu curioasa daca raman aici, continua scaderea sau urc inapoi  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Sa porti cu placere achizitiile de ieri  [pk]  [pk]  [pk]

 

Tu esti oricum un fenomen ... ce mananci si scazi .... bravo ... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor,

 

doamne cat ati mai scris.. nu am tiopm de citit dar pana diseara o fac, ideea e ca am vazut o placinta si o budinca...

 

Eu in week-end am gatit: iahnie de fasole( pe care am mancat-o la pranz/sambata), rasol alb de vitel pe pat de legume de toamna(conopida, vanata, dovlecel, ardei... fiert la cuptor in suc de rosii, o nebunie), carnati( facuti in casa) din pulpa de porc la gratar, si negresa mea( pentru toata familia).  

Am luat indulcitor de stevie( pt dulciuri, ca la cafea nu pun nimic), si de abia ieri am gasit faina de naut pt clatitele mele sarate...

 

Meniul de azi:

MD: o feliuta negresa; cafea fara zahar cu laptic( 1 cutiuta mica)

G:mar

P: vitel cu legume

G:mar

C: tocanita de ciuperci ( fac diseara ca am ciuperci si se strica).

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, ce marca e wassa cu 29% fibre? de unde ai luat-o? Is ok pentru F1? [:)]

 

Child, la 200 ml apa, intra cam 2 linguri pline de tarate de ovaz... acum calculezi tu cam cata vrei sa faci...apa trebuie sa clocoteasca cand pui taratele, dai la foc mic si mesteci...mai potrivesti cu niste naut sau mai pui putine tarate daca e prea moale.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Child, eu nu tin cont de nicio cantitate.Pun apa cu sare, ca si cum as face mamaliga normala, apoi adaug taratele in ploaie,exact ca pe malai, o las usor moale apoi mai adaug.Fierb repede ,sa stii, mult mai repede ca malaiul.

Claudia, sunt trimise din Germania de o prietena.La noi nu exista cu atatea fibre...si da, clar sunt foarte bune.

 

Marietutza, cam rar ne vizitezi! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...