Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Puisorul, pentru sala vrei?Sunt niste adidasi no name, extrem de buni, care sunt la oferta la 59.9 lei.Sunt alb cu gri sau alb cu turcoise-daca asa se scrie...

 

Hai mai Brindu, da le incolo de tarate, te cari cu ele in avion pentru diferenta de cativa lei..s.erios acum...

 

Meniul meu de azi:

MD clasic deja

G 1 portocala

P O felie de placinta din cea facuta aseara

G 3 mere mici, coapte la microunde, cu multa scortisoara

G 2-18.00 omleta dintr un ou, 1 pahar de chefir

 

Dupa sala, mai vedem...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu...ca dupa weekend, 61.5, nicio modificare...

 

laura, fa o poza si cu adidasii, ca trebuie sa-mi iau si eu ceva pt sala si daca zici ca sunt si buni si ieftini...eu m-am zgait pe acolo, insa eram deja super mega obosita si plictisita si nu i-am vazut. eu urascccccc sa merg la cumparaturi si daca aceste cumparaturi implica si partea de probat, e clar, pt mine sunt o corvoada!!!

mi-am luat si eu 2 tricouri pt sala, d-alea la 13 lei, din bbc organic, arata bine, cu toate ca au o culoare care nu ma caracterizeaza, un mov-magenta, ceva, dar ce conteaza, la sala sunt bune :)). mi-am luat in schimb o jacheta de polar pe care o iubesc, o ador, este verde brotacel si pufoasa si dragalasa.

 

ma pregatesc si eu de sala, poate ajung pana la 19.30, sa nu intru iar in nocturne, m-am dotat cu caise uscate de la LIDL, ca in we iar am facut hipoglicemie dupa antrenament. cred ca renunt la partea de cardio de la sfarsitul antrenamentului, cred ca de la aia mi se trage ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur de la aia ti se trage...Dar daca mai rontai ceva poate scapi...desi sa mananci inainte de partea de cardio e cam riscant...

 

Adidasii ma duc sa i schimb ca nu i-am probat , i-am luat de pe raftul cu numarul, si nu sunt 40, sunt 39...Asa ca daca vrei, ne vedem la Decathon si azi...:))))) Le fac si poza, sper sa mai gasesc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut o zi aglomerata, ne-am trezit de la 5 cu ora cea noua, ne-am culcat la loc, trezit la 6 jumate, mic dejun, job super aglomerat venit acasa iesit la plimbare Am prins printre picaturi o vreme tare frumoasa, un aer atat de placut de toamna multicolora [il] . acum am mancat si ne uitam la tv, in curand ii duc pe baieti la nani nani si apoi pot sa fac sport. 

 

am fost conforma pana acum, cred:

 

MD - la 6 jumate o cana de apa calduta cu lamaie apoi pe la 7 jumate am facut la microunde un terci de fulgi + tarate de ovaz cu apa, 4 caise uscate, chia, goji si o lingura de sirop de agave. la sfarsit am adaugat si o lingurita de philadelphia light sa fie mai cremos. 

G1 - un ceai negru cu lapte

G2 - 2 prune

P - pui si vita la cuptor cu fasole verde fiarta si pastarnac la cuptor

C - 5 sarmale de ieri cu iaurt non fat

G - dupa workout planuiesc un iaurt 0% cu gem conform (Caress am aruncat concentratul meu de proteine la gunoi). ce gust or avea proteinele de canepa? cred ca am vazut la revitalul meu

am ciugulit si cateva seminte prajite de floarea soarelui, nu cred ca-s conforme dar nu m-am putut abtine. erau la indemana si aveam chef de rontait

 

Caress imi place maieul tau, ce slaaaaaaba esti  [il] mie mi-ar fi placut si roz. Eu ador culorile tari, mai ales pt sala. Am vazut ca s-a deschis un mag noi la noi in "sat", se numeste"sweaty betty" am vazut niste chestii mortale..si preturi pe masura. Bine ca nu merg la sala [batcap]  

 

Ariel sa porti sanatoasa noile achizitii, sa-ti fie largi repede :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mie cand sunt la serviciu mi-e mult mai usor sa nu calc in strachini. Ma limitez la ce mi-am luat la pachet si gata. avem un dulap cu goodies (biscuiti, cioco etc) dar nu-mi bag nasul acolo, se mai cumpara gogosi, lardy cake etc in fiecare vineri, destul de greu sa rezisti. dar am zis nu si gata. si e imoprtans sa nu-mi fie foame, asa ca ma asigur ca am cottage cheese, iaurt in caz de ceva

 

in weekenduri insa e mai greu, frigiderul de acasa e mult mai tentant dar in general sunt cuminte :) la mine se rupe filmul daca mi-e foame, daca-s satula nu mai e nimic tentant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la noua scoala de balet. Eeeeee... alta treaba... I-a placut. Doamna a iesit usor sfarsita. A venit direct la mine: doamna, e foarte buna, foarte buna, dar nu tace!!! Tot timpul are ceva de spus! Poate reusim ora urmatoare sa taca... daca imi promite... Eu am ranjit si i-am urat succes... daca reuseste sa imi zica si mie cum, ca nici in somn nu tace.

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

G: cafea fara cofeina

P: telemea, ceai de fructe cu lamaie

G: fresh de morcov si mar

C: pui la cuptor, mazare sote, 1 briosa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Darling, faci niste amestecuri la MD, mai rau ca mine... [:)] [soricel] [:)] Mi-e foarte greu sa urmaresc , pui atat de multe...Nu e ok ce -ai facut azi, fulgii de ovaz nu se prelucreaza termic in nicio situatie, si nici nu se combina cu philadelphia, oricat ar fi ea de light.Au ig mediu cruzi si IG mare preparati termic.

 

Am schimbat adidasii si mi am mai luat un maieu, un roz-rosu inchis,nu cel mai aprins.Cred ca te-am auzit! [:)]

 

Cina a fost o salata mixta verde cu andiva, castravete, masline, somon afumat, un pic de parmezan, ulei de amsline si lamaie, cu 2 feliute de wasa 29%.Mi-e pofta de somon afumat de vreo saptamana...

 

Acum fac dulceata de portocale, sa vedem ce o iesi. Ca n am facut niciodata , e una, dar nici macar nu am mancat vreodata...Am ales o reteta fara coaja, cu coaja sigur ar fi amaruie si nu mi-ar placea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am bifat Insanity si in seara asta (plyometric cardio circuit). parca a mers mai bine dar flotarile tot din genunchi le fac. iar "mountain climbers" ma omoara, nu reusesc sa le duc pana la capat deloc. 

 

Caress ai terminat dulceata? aici am mancat si eu dulceata de portocale (englezii ii zic marmelada) e buna tare, usor amaruie, acrisoara. merge de minune cu clatite, mi-ai facut pofta.

 

maine as face si eu niste clatite de dimineata, sa vad cum stau cu timpul. Pt pranz o sa fac niste sos de paste cu ton (cu capere, masline, ansoa, usturoi, patrunjel si suc de rosii). Baietii o sa-l manance cu paste eu cu fasole verde si broccoli fiert. Pentru seara ceva cu guacamole ca am 2 avocado in frigider cam de mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...