Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata fetelor.

Xio, am piciorul luuung si subtire, intotdeauna am avut probleme cu adidasii din cauza asta, si mi am tot chinuit degetele si unghiile cu 39, ca sa mi stea ficsi pe lateral.De cateva luni visez la niste runners Nike flyknit dar la preturi ca lumea sunt doar in state, asa ca mai stam...or aparea si pe la noi.

Cat despre brate, am facut niste muschi ca in curand las fitnessul de tot, nu vreau sa exagerez.Din fericire intotdeauna corpul meu asa a reactionat la miscare, trebuie doar sa stiu cand sa pun punct.

 

La genul asta te referi?

http://www.fila.com/running/womens-shoes-running,en_US,sc.html

 

 

Imi plac , normal...dar orice model nou de pantof sport ajunge in Romania la preturi cel putin duble...Daca as gasi la 75 de dolari aici, da mi-as lua...

Si astia imi plac:

http://www.adidas.com/us/product/womens-running-adipure-crazyquick-shoes/EO449?cid=G97577

Din ce stiu eu din America nu prea se livreaza nimic in Romania, iar cand livreaza costul de shipping e atat de mare ca ti piere cheful...

 

Darling, e bunuta dulceata, aromata-pana la urma am pus si cateva coji taiate marunt si curatate de partea alba, ca nu avea niciun dumnezeu.Cred ca trebuia sa curat si pielitele de pe feliute, si s-o fierb mai mult.Oricum am facut doar din 3 portocale, data viitoare o sa stiu.

 

Cat despre Insanity, nu stiu exact ce nivel au programele tale, dar tot ce am vazut pe net m-a ingrozit...toata admiratia daca poti face asa ceva.Mountain climb ul de obicei noi il fcem ducand picioarele spre interior, nu in fata, ceea ce te tine in plank coborat si e si mai greu.La cel clasic singura mea problema e ca mi vine sangele in cap.Cam cate secunde dureaza secventa de MC?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in stationare  [:I]

 

Caress, pune poza sau un link cu adidasii aia. Poate ajung azi la decathlon si sa stiu dupa ce sa ma uit.

 

Meniu azi:

MD: branza de vaci degresata cu magiun de prune conform

P: salata cu rosii, castraveti, mozzarela light si o lipie

C: spanac cu ochiuri

 

O zi faina sa aveti  [pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

so...am fost aseara la sala, cu caisele la pachet. dupa ce am terminat, am mancat vreo 5 bucati, incet, lent, printre sorbituri de apa (apropos, beau cam 1.5-2 litri de apa la sala)...am ajuns acasa, mi-am facut dusul, nu am cazut in cap. am mancat niste legume la tigaie si un kefir, toate astea pana in ora 10.. inca de la sala incepuse sa ma ia o durere de cap, surda, care pana la urma a devenit o ditai migrena, cu greata si tot tacamaul...eeeee, la 1 noaptea a trebuit sa inghit (nu sa mananc) un strugure, altfel simteam efectiv ca mor. curgea transpiratie rece pe mine, tremuram ca toate cele si ma luase cu lesin deja. la 15-20 minute dupa ce am mancat strugurele ala...au disparut toate simptomele alea, tot, inclusiv durerea de cap si greata....

 

si uite asa, iar imi bat capul cum sa fac sa nu mai am hipoglicemii dupa sala....fir-ar!!!! hipoglicemii fac la greu, de slabit nu mai slabesc niciun gram, ce mai e si asta???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

vad ca s-a incins discutia despre adidasi, si eu vreau sa-i vad pe cei din dechatlon. Trebuie sa ma apuc de sport ca nu mai tine, astazi iar am fost intrebata daca sunt insarcinata [batcap]  [fri] .. din cauza burtii.. picioarele sunt subtiri, dar burta ma tradeaza.. off

 

Aseara am facut painici wassa, au iesit super bune si de data aceasta si aspectuoase, deoarece le-am taiat cu paharul, si au iesit rotunde. Am mai facut si tocanita de ciuperci care a iesit un deliciu.

 

meniul de azi:

MD: wassa+iaurt 0.1%; cafea

G: prune

P: tocanita de ciuperci

G: 5 nuci( mi-am luat 10 jumatati)

C: salata de conopida cu iaurt 0.1%

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Am citit ieri ce-ati scris, interesante dezbaterile. In week-end am facut si eu niste dulciuri bune: nutella de casa de pe site-ul Alinei si bomboanele Raffaello dupa reteta facuta de Caress cu mascarpone si in varianta Bounty, cu glazura de ciocolata. Sunt super, au avut mare succes si la copii. 

Mi-a placut ideea de smoothie a lui Darling, cum e la gust? Caut si eu idei de smoothie-uri/shake-uri de-astea care sa ma trezeasca/energizeze si sa aiba totusi gust placut. A mai incercat cineva vreo combinatie?

Zicea cineva mai demult de niste painici conforme, cred ca erau cu faina integrala si tarate. A incercat cineva sa le faca numai din faina de naut? As vrea sa fac ceva sa poata fi mancate cu salata de icre, unt etc., in loc de paine.

Am mai luat azi de la un plafar seminte decorticate de canepa, le-am si testat cu un iaurt, sunt chiar foarte bune. Mi-era teama ca au gust nasol, ca incercasem mai demult pudra de canepa si nu-mi placuse.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna montigirls  [:)]

Cuminti, cuminti? 

 

Meniul meu de ieri:

 ora 11 (atunci m-am trezit [pk] , ce bine a fost ieri): cateva linguri de budinca de chia (seminte de chia, cacao, cateva picaturi de stevia si apa)

ora 14: mancare de mazare (aia buclucasa [fri] )+piept de curcan la cuptor

ora 19: reteta a la Brindusika: taitei mung+ ceapa,ardei,ciuperci,piept de pui, sos soia - buna rau [pk] .

ora 21: cateva linguri de budinca de chia amestecata cu iaurt gras 

 

Intrebare-intrebatoare care abia azi m-a lovit: e ok sosul de soia?? Ca pe al meu scrie la ingrediente si wheat flour, m-am uitat in magazin si  care nu avea wheat flour avea grau (nu faina), dar ala avea zahar. Sau faina asta e acceptata ca e fermentata in sos? Sau...care sos de soia e ok?

 

In dmineata asta am mancat budinca cu tarate de ovaz postata de Caress, buna rau si asta [pk]  EU am facut-o cu lapte degresat si stevia cu vanilie (mi-a umplut toata casa de un miros sublim) si magiun de prune (nu situ daca e noutate: pe langa magiunul ala de topoloveni, scump ca naiba -18-19 lei, este unul si de la Raureni -8 lei, exista si dulceata cu zahar, dar si magiun, scrie ca are doar prune de toamne, nu contine zahar), toata cantitatea am mancat-o la micul dejun ca masa, nu desert. Bun, bun  [pk]

 

Nu m-am cantarit si la mine nici nu cred ca e relevanta greutatea, la un moment dat cand am dat jos din apa retinuta, in 2-3 zile au "disparut" 3-4 kg pe cantar, asa ca nu ma pot baza pe asta...Ma gandesc sa ma masor, m-am masurat sambata, ma mai masor si sambata viitoare, desi nici asta nu stiu cat e de ok. Nu stiu cum sa-mi monitorizez evolutia  [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...