Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata!

 

darling, laura, wooow! sunteti tari ca puteti face asta!! Sincer, nu pot, nu vreau, fug ca ala de tamaie cand vad exercitii de genul :))

eu, mai catinel, la aparate...

 

Am facut batoanele aseara, au iesit bune, insa am facut dupa reteta cu apa in ea si mi se par putin apuite. Oricum au gust bun, voi face mai des de acum inainte.

 

Darlin, poti folosi la smoothie orice fruct de padure (afine, coacaze, fragi, zmeura, mure, capsuni) si/sau lamaie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Darling, curmalele sunt interzise.

Eu am pus in batoanele mele (glucidice): caise deshidratate, agrise deshidratate, migdale si samburi de caise uscati. Mai poti folosi si smochine uscate, dar numai daca le faci glucidice (adica cu lapte de cocos). Daca le faci proteice (cu smantana), atunci sunt nu permise smochinele, insa poti pune ce am pus eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor,

 

ma bucur ca ati scris de curmale, ca eu aveam o punguta primita cadou... si voiam sa o mananc.. dar le-o dau copiilor sau sotului..

 

Meniul de azi:

MD( ora 6.00): paine wassa + magiun prune; cafea

G:(ora 9.00): 2 oua fierte+ telemea vaca; ceai

Ora 12. ceai

P( ora 13.00) 2 pulpe la gratar+salata cruditati( morcov, telina, ridiche)

G: miez de seminte floarea soarelui crude

C: salata de conopida cu iaurt 0.1%( pe care nu am facut-o aseara)

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.

Eu iau un anmestec de fructe deshidratate de la Lidl, care are caise, pere, mere, piersici,smochine, prune.E f convenabil si sunt tare bune.

Ariel, m-ai zapacit cu batoanele tale...nu am inteles ce reteta ai facut pana la urma, dar cele cu samburi de caise si migdale sigur nu sunt glucidice. [soricel] Dupa cum cele cu smantana nu sunt proteice, ci lipidice.Si daca pe mine m-ai zapacit, iti dai seama cam cum se simte Darling.. [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Maine plec pentru 3 zile la Congresul de MV de la Sinaia...habar nu am ce voi manca pe acolo, anul trecut numai faptul ca nu mancam carne si a fost o problema uriasa...aveam de ales doar intre cartofi si orez, sub diferite forme...Cred ca mi iau de acasa niste chestii, fac o pizza ceva diseara, ca altfel voi muri de foame-ca eu porcarii nu mananc -in afara de placinta cu dovleac [batcap] [batcap] .Nici macar salate nu am gasit anul trecut...

 

Dulcetica, sunt mandra de tine!!! [flo2] Pe cand urmatoarea plecare?

 

Ieri am mancat conform si ok, am fost la doua ore la sala (tae bo si power pilates), apoi la cina peste cu iaurt si salata verde si panna cotta cu fructe de padure.Ador desertul asta, Puisorul parca mi l-a sugerat, e minunat si f usor de facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu iau un anmestec de fructe deshidratate de la Lidl, care are caise, pere, mere, piersici,smochine, prune.E f convenabil si sunt tare bune.

Ariel, m-ai zapacit cu batoanele tale...nu am inteles ce reteta ai facut pana la urma, dar cele cu samburi de caise si migdale sigur nu sunt glucidice. [soricel] Dupa cum cele cu smantana nu sunt proteice, ci lipidice.Si daca pe mine m-ai zapacit, iti dai seama cam cum se simte Darling.. [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

 

mda...iti dai seama ce am inteles eu ce si cum e cu batoanele alea :))  cred ca tocmai am comis o abatere, crezand ca batoanele mele sunt glucidice! [batcap] . am mancat 2 cu iaurt degresat, uffff!

 

am facut asa: 1 ciocolata, 1 cana de apa (pe care nu o voi mai pune data viitoare), 200 ml lapte de cocos, 2 cani de tarate de ovaz, fructoza si uscaturi: caise deshidratate, migdale maruntite, samburi de caise, agrise deshidratate.

nu-mi zice ca am gresit!!! [alcool] ...cu toate ca acum cred ca nu le-am mancat bine impreuna cu iaurtul ala...

 

suna tare bine amestecul ala de fructe de la LIDL, dar sunt sau nu cu zahar? ca mi-am mai furat-o eu cu merisoarele deshidratate...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...