Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Multumesc fetelor! Bine v-am regasit! (chiar am sa ma uit sa vad cand am postat ultima oara...ca mi-a revenit jumatate de memorie, adica vechiul user dar nu si pwd )

 

Eu am tinut aproape intocmai regulile si intr-adevar ma dezumflasem. Cand m-am apucat we trecut sa recitesc singura carte ce aveam de Monti mi-am dat seama ca regulile nu le-am uitat numai ca le ignoram. Mi-am dat seama ca am asimilat regulile lui si dupa, ca pe un stil de viata, nu dieta. Intr-adevar nu manac nici acum cartofi sau porumb (asa ce m-a convins :) )

Asadar, de vinerea trecuta disociat la maxim!

 

Greseala care am facut-o data trecuta  a fost sa nu mananc deloc paste sau paine ceea ce m-a facut sa ma simt cam ametita si simteam "strangeri" la inima. Cred ca mult a contribuit si stresul mereu crescand si in viata personala si la serviciu. Dar asta nu-i nou ptr. nimeni.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

io sincer nu va inteleg problema...mananc sau nu mananc cand vreau si ce vreau cand stabilesc eu...personal tai macaroana la toti comentatorii "binevoitori" . atat timp cat eu nu le dau indicatii de cum sa si-o traga si cu cine...nu cred ca e cazul sa vina ei la mine cu sfaturi de cum sa imi duc eu viata mai ales cand cei mai multi is obezi si au nush cate sute la colesterol trecute pe lista..sau cu diabet sau mai stiu eu ce minuni de boli create de alimentatia proasta [soricel]

 

 

chiar vb cu sor'mea zilele astea..(care o fost acu vreo luna in tara)..si imi spune ca se minuna cum femeile maritate romance...arata neglijent si nu mai au grija deloc de cum arata...ca si cum..si-au tras sot..au bifat asta pe lista si dupa la revedere si la gara nu mai au nici un respect pentru ele mai mare de respectul culinar si privitul la telenovele [mariaj]...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindu ,nu stiu ce femei o fi vazut ea ,dar eu cunosc doar care nu se uita la telenovele,ca m-as mai relaxa si eu,prin compartatie. [:-)))]

Amicele mele toate-s slim ,merg la sali si la tenis etc.

Ca bine le mai zici cu mincatul! O sa incerc sa-mi amitesc ori de cite ori tentatia imi da tircoale,doar vreau sa am 54 kg de Craciun,nu? Dar sint slaba psihic ,asta-i problema ,ca daca eram hotarita, slabeam de atunci. [:-)))]

Pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DULCE sa stii k nu le a ales...asta a fost impresia asa la o prima vedere (nici nu putea iesi mai mult de cartier ca isi facea dintii atunci si era cam stirba :))...sora mea adik)

 

si sa stii ca o aprob..si eu cand merg acasa ma minunez...eu mereu am fost durdulica...de cand m am nascut adik ca am avut 4.5kg...dar revad fosti colegi/colege care arata oribil our si simpku si desfigurati la fatza de atatea sunci...pe mine cand ma vede careva dupa mult timp imi spune...Brindu da peste tine anii chiar nu trec...si crede ma Dulce ca ma abtin cu greu sa nu spun ca peste ei trec de doua ori mai repede anii 

 

(acu scriu eu de pe tableta..oribil!!!..is in lab si imi bate AC direct pe cap..noroc ca mai scriu cate ceva ca am maiinile bocna:(((((  )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandu, no comment [ascuns] . Atat zic: nu e usor sa traiesti in Romania... ca doar nu degeaba ai plecat tu pe acolo?!

 

Andanii,  [:-)))].Super faza cu parul; faci si tu cum ma gandeam io pe la inceput... sa scot si chilotii cand ma cantaresc...ca poate mai scade putin cantarul! [:-)))]  hai ca iti revii incet incet!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CLAUDIA. In nici un caz nu am plecat din ro din cauza vietii pe care o duceam....eu mancam mult mai sanatos cand eram in ro dcat aici unde la propriu tre sa vanez alimentele sanatoase...romanii mananca mult mai sanatos

 

nicaieri in lume...nici chiar in romania..cu un venit mediu..nu te obliga nimeni cum sa iti traiesti viata..e o optiune personala si toate greselile facute is strict vina personala

 

cand soun de neglijenta oamenilor nu ma refer de dusu la sala...aici alearga astia intr o veselie pe starazi si merg cu bicicleta..la noi daca nu are romanu cel putin o masina in familie..sau cate una pentru fiecare membru nu se simte bine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.Zi frumoasa, insorita, eu iar am dormit 5 ore-imi vine sa ma iau singura la bataie... [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] Ieri doua ore de sala, in sfarsit m-am simtit ok, nu m-a durut nimic, nu m-am simtit epuizata, chiar mi-a placut.

Meniul de ieri:

MD acelasi

P salata cu somon afumat, facuta de mama, cam de F2 ea, ca avea si morcov, si telina fiarta, si cateva boabe de porumb, cu cateva masline

G tarta cu mere

G2 dupa sala -un mar si un ciorchine de strugure

C Clatite Monti cu ciuperci si cascaval-2, clatite cu crema de ciocolata-3

Mult, si tarziu, cred ca am terminat dupa 12...

 

Gata, nu imi mai place de mine la 57.5, ca mai jos de 57.3 nu prea am vazut in ultima perioada.Sa vezi ce trec eu la cine simbolice de azi, imi fac dupa sala un mix din ala de cazeinat cu iaurt si dulceata si o bucata de peste la gratar si aia e.Am luat o razna rau cu aluaturile...

 

Andanii, ma bucur ca te ai tuns si ai iesit din depresie! [flor] Pe mine nu ma impresioneaza deloc comentariile celorlalti, eram deja obisnuita de cand cu renuntatul la carne.Eu nu spun nimanui ce sa manance, sa ma lase toata lumea in nebunia mea.Mananc tampenii doar daca vreau eu, ce vreau si mai ales cat vreau..si trebuie sa merite abaterea. [soricel]

 

Brindusik, mie mi a iesit gras si sfaramicios aluatul ala, l am repetat special pe post de aluat de tarta,a iesit foarte bun.

 

Ariel, fa-ti batoane cu cereale si ciocolata si mananca la sala, in timpul antrenamentului.E clar ca ceva nu faci bine acolo...Iar cand faci hipoglicemie las-o naibii de dieta si mananca zahar dizolvat in apa, ca daca ajungi la spital oricum iti baga glucoza pe vena, sigur nu tin cont ca tii tu Monti.Acum eu nu sunt sigura ca a fost hipoglicemie, putea foarte bine sa fie o lipotimie din cauza deshidratarii si a efortului prelungit, sau a pierderii masive de electroliti prin transpiratie.Sa ti iei pentru la sala apa minerala cu continut ridicat de minerale!

 

Aluatul de pizza care imi place mie e cu 1/4 cana ulei, 1 cana de apa, jum de lingurita de fructoza, jumatate de lingurita de sare, 1 praf de copt(sau drojdie , daca ai nervi sa astepti sa creasca), faina cat  cuprinde astfel incat sa iasa un aluat pe care sa il poti intinde.

 

Claudia, te intreci cu gluma... [:)] Pizza, pepsi???Ce i cu tine?Gata, nu mai mergem la Ikea sa mancam.Apropo de IKEA, au p prajitira acolo dupa care sunt LE-SI-NA TA!!! Daca ajung sa o vad nu cred ca rezist...

 

Dulcetica, du-te la sala daca poti...nu face acasa ca nu se poate compara.Fa-ti abonament, apuca te de fitness daca orarul de aerobic nu te aranjeaza, du-te noaptea ca Alina, dar du te la sala.Eventual ia-ti PT ca sigur nu ai sa stii ce sa faci acolo...

 

Milena, bine ai venit, si bine ai revenit la Monti!Sper sa iti fie la fel de usor ca prima data si sa reusesti sa tii F1 curat macar 3 luni.

 

Cge, vreau si eu un we lung....foarte lung as vrea sa fie... [soricel]

 

Later edit:fetelor, ce IG are dovleacul crud?Ca sigur nu e 75....Am gasit o reteta raw cu dovleac si tare ma tenteaza...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monti avea un capitol in carte cum sa mananci la intruniri cu colegii, cum sa mananci la resto.

 

Adaptat ar fi ca am putea manca numai umplutura dupa pizza la o masa de asta cu colegii.

Nu merge nici sa faci nota separata de fiecare data.

 

Andanii, si eu m-am tuns scurt dar nu m-am cantarit. Buna idee!

Mie imi cadea parul, n-am avut incotro.

 

Meniu azi:

md: p. integrala prajita cu maioneza avocado + castraveti + ceai negru;

g: mar, cateva felii de piersica;

p: varza calita cu bacon + iaurt 0% (de la sarmale)

Mai am si niste resturi de paste;

c: salata verde cu de toate + sufleu de brocoli din gradina proprie :)

g: ceai de musetel ( inainte de temele copiilor, am nevoie de calmant)

 

O zi buna si conforma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...