Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor. Acum am ajuns si eu in camera, sunt franta de oboseala. Am apucat sa dorm 3 ore azi noapte si azi cu drumul, basca munca la birou, ca m-au luat de odihnita, pana acum... Macar s-au straduit sa imi dea sa mananc, doar ca nu prea le-a iesit.

 

Dar sa incep cu meniul de ieri, ca ramasesem restanta

-cafea cu cofeina

MD: ness fara cofeina

P: o pulpita oribila rotisata, am ciugulit ceva din ea si am aruncat-o

C: varza la cuptor cu carne, o ultima bucatica din placinta cu mere

 

Azi:

-cafea cu cofeina, ness cu cofeina la un popas pe drum, ceai de afine cand am ajuns in sfarsit la birou, alta cafea cu cofeina

P: de bucurie ca am venit s-a pus masa la comun: mici, multa paine calda, mustar varianta cu zahar. Am mancat 2 mici si atat, fara nimic. Mi-au picat absolut prost, mi s-au parut prea grasi, prea... mici, nu stiu...

G: ceai de afine, bine ca au ceai de afine, muult ceai de afine

C: daca tot am ramas peste program, s-au ocupat iar de masa, de data asta carnati, mici, coci cole, fante si altele de acelasi tip, cu minunata paine aferenta; am mancat o bucatica de carnat, care era picant infiorator (carnat de casa, nu stiu ce naiba a pus in el) si a trebuit sa ma dreg cu un mic, oricat de naspa, macar nu era iute, am mai prins si 3 felii de rosie si... atat

 

Sunt cu ficatul chircit, stomacul in gat, mi-e cumva foame, dar nu as putea sa bag nimc in gura. Iaurtul l-am lasat in frigider la birou... fir-ar! Am doar o sticluta cu apa in camera.

Copilul a plans la telefon sa vin acuuuuuuuuuuuuuuuum acasaaaaaaaaaaa. Maaaaaaaaamiiiiiiiiiiiiiiii te rrrrrrrrrrrooooog vinooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!! Asa ca am tras si eu un bocet dupa ce am inchis telefonul.

Ca sa nu zic ca m-au intrebat toti la birou de Otto (cainele de a murit) si s-au jelit cot la cot cu mine.

O zi... bine ca a trecut...

Mama lor de delegatii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen ia si mananca ca e voie ca nu e voie IA SI MANANCA [:-)))] 

cge mai beau cate un pahar ff rar de alcool..dar de vin nu ma ating mai niciodata...daca beau beau bere o data la 2 ani..si mai face nasha mea de botez un vin numai din boabe(pune zi zahar)...spui ca bei must dar de la 2 degete de vin din ala dorm mai ceva ca dupa somnifere :)))...si in singurele dati cand am incercat sa beau alcool...am vazut ca tin la beutura...daca as bea cot la cot cu englezii cred ca i-as baga sub masa lejereanu [alcool]  [alcool] ...cum spune tata....m-am nascut cu sange in alcool nu alcool in sange ( bunicul meu fuse ucrainian) [biz] 

dulcetica...andy s-o intors din italia zilele astea...si se teme acu ca o sa ii aduc chestii radioactive in casa...l-am prevenit sa aiba grija cum se poarta ca nu se stie niciodata ce il asteapta in birou (ca munceste de acasa el) [flirty]  [flirty]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gagici!

 

Nu stiu care din voi imi spunea de lunch-ul olandezilor, dar mare dreptate mai avea! Frate, dar astia mananca numai sandvisuri, dimineata, pranz si seara, gresesc, seara mananca paste cu carne si mult sos, adica ce urasc eu mai mult.

Nu am prea multe optiuni, dimineata niste croisante sau wasa cu gem neconform, of course, la pranz o salata care are inevitabil sunca sau paste, asta daca nu vreau sa aleg inevitabilul sandvis iar seara...DUmnezeu cu mila, un snack din cascaval, o mancarica de legume, se uita astia ca la felul 7 si fac ochii cat cepele cand cer mancarurile astea, vor sa-mi umple farfuria la refuz, de parca as muri de foame daca nu mananc combinatiile lor.

Si cu toate astea, toti sunt slim pe aici, o singura persoana obeza am vazut de cand stau aici, dar si fac sport non-stop, toata ziua sunt pe biciclete si asta cred ca conteaza mult.

Plus orarul lor de masa e ideal pentru silueta, mic dejun la 8, pranz lla 12,30 si cna la 17,30.

 

Anyway, sper sa nu ma intorc mai rotunjoara, altfel cad in depresie.

 

Sportul ma asteapta si pe mine acasa, e musai sa ma duc la ceva pilates, sa ma deconectez si eu plus avantajul pentru silueta.

 

Pupici, mai intru sa va citesc in pauzele de la conferinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am zis azi fara bunataturi, asa a fost...Bine, au venit si rusii peste mine si prea foame nu mi a fost, doar ca m-a luat o mare durere de cap la un moment dat...

MD paste integrale cu branza degresata si marar-facute pentru pranz, din care am gustat cateva furculite

G Iaurt degresat cu o lingura de cazeinat si putin gem de prune-fara tarate

G timp de 3 ore am rontait la o gutuie, am terminat-o pe la 4.00-nici pranz nu mi a trebuit...

17.30-paste cu branza, cam jumatate de portie

22.00, dupa sala si o deplasare la domiciliu, conopida fiarta cu iaurt grecesc si usturoi, un ceai de soc.

 

Ma duc la culcare, maine am o zi lunga si grea...Va pup si va doresc noapte buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Milena, bine ai revenit [flo2]

 

Dulce, si eu votez pt abonament la sala. Chec nu am facut niciodata, decat pandispanul Rodica, care stiu sigur ca iese si e bun. Sa stii ca nu sunt curajoasa ci mi-e frica de melanom. Du-te la un dermatolog sa iti verifice toate alunitele. Dureaza putin, e total nedureros.

 

Dana, pune sa vedem o poza cu noua tunsoare. Daca a si adus un kg in minus trebuie sa fie magica [:)]

 

Carmen, daca esti in provincie, du-te la piata sau trimite pe cineva sa iti cumpere fructe. niste mere si struguri si te-ai scos. O, draga de Alexia [il]  Asa e si Stefi, ziua mai e cum e, dar seara i se face dor de mami de nu mai poate.

 

Diana, mie imi place de olandezii astia daca mananca tot ce vor si totusi sunt slabi. Fura-le secretul [:)]

 

Claudia, nu mai manca nepermise ca te trag inapoi. Si mai e mult pana departe [ups]

 

Branduso, ce smart ai luat si cu cat? Eu inca tot caut pt huzband o varianta mai cheap dar nu gasesc.

 

Meniu ieri:

MD: cafea, o bucatica de cioco neagra

P: ramen miso

C: un pafar de vin rosu, branza de capra

 

Azi:

MD: mozarella light, gogosar

P: faole rosie boabe cu ceapa calita

C: linte verde cu carnat

 

O zi frumoasa [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Puisorule, nu mai mananc, gata! [il]

 

Carmen, asa face si fii-mea cand plec in delegatie! [flo2]

 

Child, interesant cum mananca aia numai interzise... si totusi?!  [:-@] "or fi natzie de chiele rea si rapanoasa" [afro] .

 

Brandu, misto servici are Andy, de acasa, din pat, din birou.... [soricel]

 

Meniul de ieri:

md: branza, ardei rosu

g: mere;

p: 3 linguri de zacusca, 3 masline si putina urda

s: 1 ardei umplut, ficatei la cuptor, budinca de branza cu psyllium

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...