Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Retete de post - sfaturi si sugestii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor voi parca tineti cura de slabire.eu  una as muri de foame cu ce scrieti voi,eu sunt mai hipoglicemica  si tr sa mananc mancare nu doar fructe si salata. va spun cateva retete.   

scoicile nu au sange si se pot manca oricand in post .eu le fierb in apa cu sare,iau din cele congelate.apoi fac un sos din cuburi de rosii, cu putin ulei de masline ,mai adug piper,busuioc,sare dafin   sa fie destulde condimentat se scade apoi adaugati scoicile,putin vin alb mai fierbeti putin,iar la sfarsit zeama de lamaie.langa ele cartofi natur si mujdei de usturoi frecat ca la maioneza.satios,gustos si de post.

paste cu ton

 paste fierte,sosul : se rad fin o bucatica ceapa,moercov si telina,se pun la calit in ulei de masline 2 min,apoi adaugam suc de rosii din cel gros-pomodolo-.sare,piper,busuioc,oregano.l FEL MAI CONDIMENTAT LA GUST DECAT NORMAL,PT CA SE AMESTECA CU PASTELE.SE SCADE BINE SI SE ADAUGA TONULDIN CONSERVA.SE MAI FIERBE PUTIN SA SE COMBINE GUSTURILE.

 scz de caps.

 mai fac humus,supa de linte,de fasole,fasole batuta, paaste cu rosii,ciuperci si masline, salate  de cartofi,fasole,tofu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...