Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna fetelor.

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: 2 mere mici, 1 minola, ness fara cofeina, ceai de fructe

P: cascaval, ardei gras rosu

multe ceaiuri de fructe si inca un ness, pranzul a fost tarziu, un fel de pranzo-cina, ca nu am avut timp, asa ca cina... a fost un pahar de vin

Acu' chiar ma duc sa ma culc, ca nu am prins mai mult de 3 ore pe noapte saptamana asta. Nu mai pot!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata,

 

Ovi, arati super! [flo2]  Bravo! In cat timp ai slabit? perioadele de stagnare cat erau??

 

Buflea, exista atata dulceata dietetica in Kauf de exemplu, incat nu merita sa o comanzi pe net... si transport platit! [:)] Din naut poti face o salata cu ceapa, gogosar murat, otet si putin ulei de masline. Migdalele le amestec cu tarate de ovaz+tarate de grau+ faina de soia, pentru compozitia de blat tort sau briose.

 

Ariel, sanatate maxima! [flo2]  esti tare cu planetele alea... [:-)))]

 

Carmencarmen, incearca sa ai 3 mese mai consistente si doar 2 gustari... stii doar ca aceste "mici" gustarele se depun si ne-au adus la aceste multe kg...din meniu iti zic ca ADIO alune coapte. [flo2]  In rest e bine si spor la slabit!

 

Carmen, m-ai terminat cu meniul de ieri [fri] , in special cu "pranzo - cina tarzie"; Doamne tu efectiv ai mancat numai niste cascaval cu ardei... maxim 500 calorii...misto! [alcool] Ai grija ca la alergatura ta si programul stresant si incarcat pe care il ai, iti trebuie energie... macar mananca dimineata niste cereale si mai multe fructe pe parcursul zilei... [flo2]

 

Ieri:

md: lapte de susan+seminte diverse

p: salata vinete, masline, putina branza

c: ciorba, putina limba cu usturoi si un rest de tarta cu gem de prune fara gust [il]

 

Ce gatiti in week???

eu am in plan o supa cu galuste, limba cu sos de rosii si ceapa multa si poate niste clatite cu dulceata de coacaze dietetic (am luat aseara de la Kauf, multumesc de pontul cu taratea - am luat 12 pungi... [:-)))] )....Si uleiul era la oferta  [:-)))]  [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineataaaaaaa  [pl]

Ovi doamneeee ce schimbare  [pk]  [pk]  [pk]  nu am cuvinte .... bravoooo, bravooooo , bravooooo  [pk]  [pk]  [pk]  ....

 

Maine merg si eu sa-mi iau tarate la kaufland .... sper ca au primit  [ups]

 

Carmencat nu ai lesinat cu asa putina mancare  [fri]  [fri]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Claudia, ma gandeam eu ca o sa va placa mult meniurile mele [:D]

Fructe mananc. Acu' tocmai am mancat o minola (infiorator de acra, desi pe dinafara arata bine, si am luat vreo 3 kile, sa vezi ce ma lupt cu ele; azi sa iau niste portocale pentru fete, ca au reclamat minolele) si mai am doua mere de mancat tot acu' la mic dejun. Azi mi-am luat la mine niste friptura de vita cu sos. Cand o sa ajung sa o mananc, deja... nu mai stiu sa zic. Daca am noroc sa o mananc la pranz, mai incape si cina, daca o mananc pe la 4... adio cina ca nu mai incape.

Azi 56.8. Nici nu stiti cat ma bucur!

Pentru we nu stiu ce o sa fac. Cu siguranta o sa fac iar tiramisu, ca e cerut de toata lumea. Mai departe... sa vad ce inspiratie am.

Andanii, mie mi-e bine, iti dai seama ca nu stau sa lesin si nici nu ma infometez intentionat. Pur si simplu cand am perioada aglomerata rau nu imi trebuie nimic.

Caress, sper ca esti mai bine, mult mai bine. Sa stii ca sunt cumintica si imi fac abdomenele in fiecare seara. Macar atat.

 

Gata, zbor la treaba. Mai bag cate un ochi. Poate nu am azi nicio sedinta fix la pranz...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmancat uite cat de diferite putem sa fim .... eu cand sunt stresata, obosita mi-e foame continuu de as manca si lemne  [soricel]  [soricel]  as vrea sa fiu ca si tine ..... la ce stresuri am as da si eu mai usor jos ....  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Carmenbr nu reusesc sa treimit .... spune ca nu e adresa valabila ... sory  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia...sa stii ca faza cu "adio alunele coapte" .. personal nu mi se pare un sfat bun.. in caz ca te refereai la semintele de bostan a lu carmencarmen. io am slabit cu multe alune fripte dar fara sare (de genu 100g/zi alune normale de la Moggy- imi stapaneau teribil pofta de rontait si atunci nici nu-mi placeau migdalele [batcap] ).

e drept alunele crude au toti nutrientii intacti, dar chiar daca le usuci fara sare  ..le creste poate putin IG-ul (de la 15 la 25 sa spunem).si atat timp cat is mancate ca masa de sine statatoare

[barfa] pe tata l-am parat la cardiolog ca mananca tone de seminte prajite cand mananca...si am ramas [fal]  cand cardio o spus ca ..chiar si asa alea i-au tinut colesterolul in limite bune [fal]

 

io cred ca la inceput daca incerci sa fii mai catolic decat papa o iei pe aratura repede cu abateri MULT MAI grave (gen prajitui cu crema sau felii de tort [soricel]..tii minte claudia abaterea "asumata" de la inceput? ).

 

alunele is ff sanatoase si nu cred ca ar trebui NICIODATA excluse din diete... [flor]  [flor]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...