Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O sa mi cumpar alune nesarate  [pk]

 

Azi dis-de-dimineata am baut apa aia cu lamaie, apoi peste 2 ore am mancat un mar si 2 clementine.

Acum am aspirat 2 muffins cu ciuperci/spanac ... moama ce bune sunt, sau o fi foamea de vina [:-)))]

Pt la pranz am o rosie si frigaruile cu multa ceapa [:I]  multa, multa asa, ca mi place ceapa aia.

Apoi mai am 2 clementine, probabil o cafea. Si vine cumva si ora 18,00 ... greu azi, greu de tot. [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandu, "abaterile mele asumate"  [:-)))]  [:-)))]  erau declarate, eram constienta de ele si s-au intamplat dupa cateva luni bune de tinut foarte strict! Fata intrebase cum pare meniul ei, ea fiind la inceput de drum!

Eu raman la ideea mea ca alunele prajite nu sunt bune nici in Monti si nici pentru sanatate; prin prajire se activeaza substantele cancerigene si isi pierd total valoarea nutritiva (vitamine, minerale). Se intampla sa calc si eu stramb (foarte rar e drept) cu alune prajite, insa de ce sa incurajam asta cand putem sa ne obisnuim cu alunele crude?! Noi zicem, insa nu e nimeni obligat sa puna in practica! important e sa stim ce e bine si ce nu si apoi alegem...

Lasa ca nu suntem mai catolici decat papa... trebuie sa intelegem clar care sunt principiile si in carte nu scrie ca sunt bune alea prajite, chiar ca masa de sine statatoare! [:)]

In F1, nu prea merge faza cu ei lasa... ori suntem la Monti, ori aplicam orice alte reguli!

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Revin: alunele crude ok... si migdalele si caju-ul si semintele de bostan (pentru viermi in principal  [:-)))] ) si semintele de in (pentru mers la toaleta) si semintele de susan....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Claudia, ce ulei era la reducere, pe asta nu l-am văzut, chiar vroiam sa cumpar din sâmburi de struguri. Dulceaţa de coacaze negre e f bună.

Ref seminţe mi-am luat mix omega 3 şi migdale, imi potolesc pofta de seminţe. Total de acord cu fetele in primele luni de Monti. Eu simt nevoia sa ţin Monti curat ca sa reglez functionarea pancreasului şi sa iau startul pentru target, am avut zilnic abateri :(( şi cum mănânc ceva nepermis, cum se vede la cântar.

 

Butoiul îl tratez cu somn, în detrimentul sportului din păcate...

 

Sz, frigaruile le faci pe grătar de fontă pe aragaz?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Myha, redus era uleiul de floarea soarelui, dar era o gluma cum am zis-o eu [:-)))] ... sotul meu cand a auzit de reducerea zisa de tine... a ras de mine: cica s-a dat pe forum sfoara in tara (ca pe vremea lu Ceasca, cand strigam in cartier ca au venit capsunile sau pufarinele... si iesea tot poporu la coada) ca e reducere la tarate... hai cu mic cu mare... si cica ce mai e la oferta, doar tarate?! [:-)))]

 

M-ati innebunit cu frigaruile astea...trebe sa fac neaparat! [:-@]  [buca]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frigaruile le fac in teflonu` al mare :-) incap 7 bucati pe bete de cca 15 cm :-)

Sper sa mearga si sefii la masa, ca deja lesin aici [:-)))] [:-)))]

 

scuze ca v am innebunit, imi plac demor cu ceapa aia asa si cu feliile de ardei [:I]  am mai pus si bucatele de bacon cand am avut

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

executat si io frigarui ieri [il] ..de [porc] si de  curcan. aseara mancat pe cele de porc cu o salata de "kale" in traducere cik e varza furajera(da arata ca salata)..deci mai nou is si iapa [alcool]

ale mele frigarui le-am facut in cuptorul cu grill..iesit ca pe gratarud e afara ..da nu asa de afumate [pk]

 

 

Sz .. cand le luam eu pe cele nesarate de la Mogy erau f ieftine si putin uscate... m-am indragostit de ele..si pentru faptul ca nu mancasem pana atunci fara sare+ e easy sa le iei in geanta cand esti pe vreo undeva pe afara si nu gasesti nik conform de cumparat si ai o foame de lup!

 

claudia ..ti-am spus ce i-o spus cardiologul lu tata de semintele prajite..."bune si alea" ..il cred...aparently e cel mai bun cardiolog de la sanador (si eram de fatza ca nu-l las pe babac de capul lui la controale! [biz] )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...