Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Deci .... caut de nu stiu cand reteta de falafel .... nu o gasesc ... era o rteta postata de puisorul pe care am facut-o mai multe de aici .... stie careva pe unde e ????? pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeee hellllpppppppppppppppp myyyyyyyyyyyyy  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oh, da ...vreau si eu reteta de falafel. Alea originale, care habar n-am daca sunt conforme, sunt absolut bestiale.

 

Eu am mancat de dimineata o salata verde cu avocado si mozzarella ...avocado ala tine de foame, e foarte bun. L-am auzit pe Dr Oz azi la radio spunand ca pentru a slabi trebuie sa scoatem carbohidratii nu caloriile, ceea ce ne-a spus si Dnul Monti si sa mancam grasimi bune - adica ulei de masline, avocado si alune. Ah, si cica laptele skim este o pacaleala, pt ca e scoasa grasimea din el si ramane zaharul.

Vad ca avocado asta are GI 10, asa ca o sa-l mai folosesc.

 

Cred ca sunt alergica la migdale ...am sesizat ca ma baloneaza ...si am o tava din briosele alea cu faina de migdale pe care nu vrea sa le manance nimeni.

 

Sz, ce teflon e ala pe care pui frigaruile ? Mai da o data reteta , poza arata super. Le faci pe aragaz sau la cuptor ?

 

Eu am de gand sa fac snitele in weekend ...prin ce le tavalesc ? Cu ce inlocuiesc pesmetul si faina ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, merge la F1... trebuie sa urmaresti insa sa vezi daca te mentine... pe mine boabele ma cam tin pe loc!! [fri]

Am contribuit si eu dincolo cu 2 retete: tortul de weekend (de saptamana trecuta si de altfel pe care il fac cam la 3 saptamani si e foarte cerut) si o budinca superba facuta acum 15 minute! Aici atasez doar pozele, sa va fac pofta... [pk]  [clo]

 

post-1120-0-23631100-1391789026_thumb.jpg

post-1120-0-02985900-1391789042_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia arata ff bine tortu tau...pff ce pofta...cum ai facut blatu? ca arata de tarate

 

buflea eu condimentez frigaruile dupa ce is deja pe bat.....dar daca pui carnea mai intai intr-o saramura se se condimenteze..nu are ce sa fie rau

poti pune frigaruile si la cuptor dupa cum spuneam daca ai cuptor grill (adik flacara sa bata deasupra) si trebe sa le intorci frigaruile pe ambele parti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...