Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata.

Deci la voi e soarele nostru de ieri ?  [soricel]

Aici cica vin ploi.

Eu am luat faina de soia. Merg sa studiez ce sa fac cu ea, hahaha.

Am si eu 2 intrebari:

1. la prajitura aia cu mere taiate, ce fainuri pot eu sa pun ??? inafara de aia de migdale care e scumpa si n am luat si nu voi lua

2. cum faceti chiftele sau ceva care se face din carnea tocata de curcan ?

 

[flo2]

 

meniul meu de azi:

apa cu lamaie, cafea cu lapte 0, briose cu ciuperci-spanac, mai am ceva branza degresata pe care o voi manca asa cum e sau cu indulcitor, fasolea fiarta si pe langa varza murata, mere, apa multa  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am citit in calendarul meu o reteta cu carne tocata de curcan si dovlecei, un fel de tocanita asa care se poate servi cu orez basmati pentru F2 zic eu si fara nimic pentru F1. Se caleste o ceapa, ardei si dovlecei taiati cum iti place in putin ulei, cand sunt patrunse se adauga carnea si o conserva de rosii taiate cuburi si doua linguri de smantana. Se scade vreo 20 de minute la foc mic si asta e. EDIT: cred ca pentru F1 merge de minune o mamaliga de ovaz.

 

Chiftele nu am facut dar cred ca la fel cartoful merge de miunune inlocuit cu dovlecel si probabil sunt si mai sanatoase si mai dietetice facute pe hartie de copt, stropite cu cateva picaturi de ulei la cuptor. Ce idee super, o sa fac si eu!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt urari. Cge la multi ani si sotului tau, cu intarziere.

 

Caress welcome back :)

 

Puisor ce post ordonat, complet si la obiect pentru fiecare in parte :)

 

Androix chiftele de curcan voi face si eu maine, iti zic cum ies.

 

Eu nu stiu ce am dar as rupe o cutie de biscuiti cu ciocolata, am o pofta de carbo de mor. Cred ca de oboseala, iar am dormit prost azinoapte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

faina integrala de grau amestecata in proportii egale cu tarate (de grau sau de ovaz, mai misto e cu ovaz). Amestecul asta coboara IG-ul suficient cat produsul gatit cu el sa poata fi consumat cu grasimi. Eu fac paine asa si o mananc dimineata cu orice, si la pranz cu ceva mancare ce nu prea intra fara, decat o garnitura de orez sau altceva nepermis mananc o felie doua de paine.

Si la prajituri tot asa fac. Insa e de retinut ca apropo de dulciuri montignac zice foarte clar ca in F1 orice in afara de spumele de fructe reprezinta o abatere, deci trebuie consumate rar si cu mare atentie. Asta ca sa nu zici ca te indemn la rele [}:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si de la patinoarul meu ...fiu-meu patineaza, adica face mancare si eu citesc de zor retzete ...ghiciti cine e mai slab ?

 

m-am uitat pe reteta aia de falafel si am urmatoarele intrebari blonde : ce e aia cumin ? Este chimen sau altceva ? Oare pot sa sar peste ?

 

ce inseamna tumeric ?

 

Nici chili nu am ? 

 

Daca se poate si fara, cred ca ma incumet sa fac ...falafelul asta merge in faza 1 ?

 

Tortul ala pus de "nu stiu cine", cu crema mascarpone si dulceata de caise este incomplet ... mie trebuie sa imi dati ca la blondele incaruntzite. Foaia aia se coace si apoi se taie ? Sau se coc mai multe foi ?

 

mi-au venit dulceturile de pe net ....tocmai din Frantza. Adica asa scrie pe eticheta. S-ar putea ca retzeta sa fie din Frantza. Le-am ascuns ca mi-e ca le ataca haiducii fara sa stiu.

 

checul ala cu mere nu arata rau deloc ...cochetez, cochetez ...

 

Azi am in plan sa fac o tortura Diplomat ...aseara am studiat si cred ca iese. Nu fac blat si pun fructe prin el. 

 

O alta intrebare blonda: cu ce e diferit laptele Monti de laptele de vaca ? De cand Monti produce lapte si cum sa fac sa i-l mulg si eu ?  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...