Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

darling puey mey daca nu asculti de oamenii batrani (io adicalea [soricel] ) cand iti dau sfat ce muffins iese bun si te bagi la din astea cu fasole neagra.... [help] ....[barfa] in caz ca e cineva interesat muffinsurile mele dulci preferate is astea http://cerulina.wordpress.com/2013/03/26/muffins-cu-cacao-branza-dulce-si-cocos/

 

praful de copt da un gust amarui deci daca erau asa amarui ale tale Darling..el e de vina (desi cred ca daca ai respectat cantitatile nu cred ca ai pus in exces praf de copt)...

mie nu-mi place fasolea aia neagra in praji, m-o invitat la un moment dat chinezoiaca mea la restaurant de anul nou chinezesc (cred ca anul trecut)...si o cerut ea praji ei preferata , arata ff fain..arata asa ca niste cuburi de cioco de casa..deja salivam numai uitandu-ma la ea...da mi-o trecut repede dupa ce am gustat [vom]

 

io la crema de zahar ars pun 1l lapte si 5 oua...(un ou pe 200ml de lapte). mereu mi-o iesit bestiala cu fructoza. pfff ce pofta mi s-o facut...nu prea am in ce cratia s-o fac acu ca as executa-o [smulgpar] ,  [barfa] cred ca o sa-i ard lu Andy ciaunu insa sapt viitoare [biz]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sz, fructoza o folosesti injumatatita fata de cantitatea de zahar. Adica o jumatate de cana. Si daca le faci doar pt fata, le poti face doar cu faina integrala.

 

Darling, poate cacao a fost de vina. Acum cativa ani am facut si eu o prajitura cu blat de fasole si a iesit foarte buna.

 

Otilia, pt fete poti amesteca avocado cu banana si cacao. Iese budinca veritabila, nu se simte deloc gustul de avocado.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sz, eu anul trecut am fost mai activa si muuuult mai cuminte. Reusisem sa dau 10kg, dar in toamna m-am lasat pe tanjeala si am pus 3 la loc :-( Acum incerc sa revin, dar sunt cuminte in timpul saptamanii si in week-end o iau pe arătură. In schimb incerc sa compensez cu sala. Mai am un pic sa scap de cele 3 si apoi sper sa o iau la vale iar. Si stii ca si eu am de unde da jos, si la mine scrie Monti tot anul, de fapt toată viata la ce metabolism am.

 

Dar cand ma voi cuminti sper sa revin la voi full time.

 

Pupici,

Andrea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Dupa carbo cu tona din weekend deşi confomi doar cu vreo două abateri, am la cântar +3 kg fata de joi si m-am cantarit pe două cântare! Iar in decurs de 2 luni, inclusiv sarabatorile am +7 kg (comparat cu dezastrul de azi dimineata), metabolismul meu a luat-o razna, nu se mai poate.

 

Brandu, aştept raportul tău la cântar mâine... Cred ca sunt un caz unic de pot sa depun 3 kg in 3 zile! Chiar dacă ieri am făcut 2 module de insanity şi azi de dimineaţa tot 2... sunt convinsa ca nu reprezintă masa musculara kg in plus la cântar!

 

Şi cu indulcitorii ăştia mi se pare ca inlocuiesti una neagră cu una gri, pe termen lung cred ca ar trebui sa renunţ definitiv la dulce...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela sa stii ca eu ma astept de la cantar ori stagnare ori maxim un kg in sus. ca desi mancat cartofi la aburi saptamana asta...nu am avut timp de gustari ca am fost ff busy. Cele 3 kg de la tine pot fi de la mai multe nu musai kg depuse...poate fi apa (eu am avut si4 kg diferenta de la asta!!) sa depui un kg kg...trebe sa ai un surplus de 7000 calorii...si nu cred ca ai stat numai in Mcdonald sapt asta [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisorul, fetele mananca avocado gol fara probleme. Sau le mixez avocado cu mar si para. Si eu la fel. Daca pot sa evit cacao pentru ele e si mai bine. Nici nu le-am dat sa guste spuma mea. Am pus fulgi de cocos in crema ca nu mai era asa pufoasa dupa ce a stat in frigider. Bun, bun si uite asa continui seria incercarilor.

 

Mihaela, e cam mult 3 kg in doar 3 zile. Eu ti-as sugera sa mergi sa discuti cu un doctor, eventual sa faci niste analize. Of, greu cu mama natura uneori.

 

Eu ieri la abateri am bifat toata ziua o cafea buna, 1 trufa sau 2 nici nu mai stiu, ceva gen gogoasa de vreo 3cm diametru umpluta cu crema de vanilie si jumatate din crema ou, lapte Monti cu sirop agave si fructoza. La pranz am avut o salata verde cu rosii si piept de pui dar a fost si zahar pus in amestecul in care au fost marinate fasiutele. Si pe seara am mai mancat 2 sarmale cu o lingura smantana. La capitotul efort am dat cu aspiratorul, spalat pe jos prin toata casa, spalat tot in baia mare. Si cred ca 20 de flotari facute in multe reprize dar facute. Ieri aveam 61.9kg, de dimineata 62.1kg asa ca nu pot sa ma plang ca am dat iama in dulciuri. Daca intram in carbo chiar ca se simtea. Si azi mergem la aniversarea finului nostru unde clar nu scap fara abateri ca ei gatesc asa mai ardeleneste [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneatza pe la pranz, am venit si noi de la Nut Job si raportez ca nici macar un popcorn n am aspirat  [clo] Recunosc ca as fi baut o cola zero, un pepsi max, un orice bun ... ups.

Imediat fac mancarica de mazare cu copanele, o bunatateee  [pk]  Da, mi e foame si salivez in avans  [:-)))]  Au rontait copiii nachos si popcorn in draci si eu am baut apa minerala , hihihi

 

Brindu, facut briose cum ai zis tu ... imediat pun poza. La gust sunt ok, merg de pofta de cacao. Insa nu pot abuza, nu s ca cele reale  [:-)))]  Asa ca sunt in siguranta.

post-12863-0-94664500-1391942855_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...