Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Darling, asta e reteta cu fasole http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/25655/Reteta-montignac-Black-Beans-Cake/ . Am facut-o demult dar imi amintesc ca ne-a placut ca e usor umed blatul. Dar crema nu cred ca ajunge doar din 200 de gr de mascapone.

 

Azi dimineata arata cantarul sub 54 asa ca ma declar multumita dupa o saptamana de mancat haotic. Dar de azi reintram in normalitate si sper sa mai mearga un pic in jos.

 

O zi frumoasa doamnelor [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, sa zambesc la ce ai scris sau sa o las balta ? [:-)))]
 

Eu lucrez 9 ore sau mai mult aici in birou. Nu am cum sa ma plimb 2 ore, abia astept sa petrec timp cu copila mea, pt ca asa e situatia la noi.

Nimic nu e mai important ca asta, nici macar ca sunt sau nu grasa pt ca mie personal mi se rupe de cum arat, nu stiu de ce nu se poate intelege asta.

Nimic nu e mai important decat sa ajung acasa, e vital acest lucru. Eu la 18,30 trebuie sa fiu acasa, nu se poate intampla absolut nimic sa nu ajung la ora aia.

Va rog frumos, nu ma mai trimiteti la plimbat/alergat/sala/masaj si alte chestii care implica timp sau bani.

Timpul meu liber e foarte pretios si e exclusiv dedicat fetei mele.

Peste 5 ani sigur ca va fi altfel, dar acum fac tot ce pot eu sa ne fie bine.

Daca acum sunt in butoi e pt ca am obosit si pt ca am o perioada oribila, nu stiu cum ajung la liman si toate sunt pe capul meu. Si am scris aici ca am mancat noaptea, so what ? N am scris ca am mancat tort si am baut pepsi sa mi iau palmi peste cap.

Scuze, chiar am o perioada nasoala de tot. [flo2]

 

 

Intre timp am mancat 2 muffins cu ciuperci, restul le am impartit cu colegii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce sa renunti la scris?
 si eu am perioade de mancat compulsiv, de aia zic ce m-a ajutat pe mine, apa, ceaiurile calde, mutatul gandului etc. Mie nu mi se pare ca tre sa treci pe 5 zile de mere ca ai mancat o chftea noaptea, pe bune acuma.

Nici vinovatia asta nu ajuta.
 Si nu ti-am zis sa te plimbi doua ore, ci un km de 12 min:) Poate face minuni. Si nu trebui azi sau maine...ci cand simiti tu ca intra.
 Nu lasa perioada asta sa blocheze sfaturile pe care le poti aplica mai incolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sz, eu nu consider ca ai gresit in niciun fel, cum dumnezeu sa nu ti se faca foame dupa ce ai mancat doua chiftele cu o lingura de mazare??? Eu te inteleg perfect, si macar tu esti conforma...eu azi noapte la 12 mancam placinta dobrogeana, facuta de mine, nu ca am primit-o sau era pe vreun platou si mi a facut cu ochiul...facuta cu doar o foaie la fiecare rulou, dar era foaie cumparata.Iar asta cu carnea tocata care e mai grea decat bucata de friptura, nu am inteles-o niciodata, grele sunt eventualele ingrediente puse pe langa, altfel o carne fin macinata se digera infinit mai usor si mai repede decat  o halca.

 

Eu sunt ok cu spatele, vreau de azi sa ma duc la sala, imi lipseste tare.De mancat am mancat conform, mai putin placinta cu branza,dar nu ma mai urc pe cantar decat dupa minim 4 zile de sala.Oricum nu am o problema nici daca raman la 58.5-59 kg, arat cu totul altfel decat inainte si mi place.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...