Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Draga Andanii,

ti-am trimis si eu pm cu emailul meu, pentru cartea si retete Monti

mersi mult de ajutor si tuturor de primire

cred ca ma aventurez  sa ma bag si eu la intelegerea prncipiiilor glucide-lipide

de ex. orezul basmati si pastele integrale le pot manca doar cu sos de rosii si legume, asa-i? (un pic  calite in tigai ulei, fara parmezan?)

 

am facut budinca de ovaz cu f putin dulce, am mancat o toata .....am sarit peste friptura la pranz...deliciooasa [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineata,

 

Am aflat de ce mi s-a dezintegrat falafel-ul. Pentru ca am folosit naut de la cutie, care e plin de apa. Cica boabele erau prea moi si de aia, in contact cu uleiul s-au facut praf ...am mai aflat ca este o chestie extrem de deasa, sa ti se imprastie in tigaie. Se intampla si la nativi ...de unde am aflat ? Pai lucrez la serviciu cu un libanez si 2 egipteni ...la ei falafel este ca mamaliga la noi.

 

Tot de la ei - cica sunt 2 feluri de falafel ...cu naut si cu beans, fava beans, adica fasolea alba. Eu am facut cu naut dar atatea valuri am facut pe aici ca azi dimineata m-am trezit cu colega egipteana care mi-a adus falafel egiptean, din fava beans. Este compozitia inghetata, trebuie doar sa o prajesc ...o sa va spun care e diferenta.

 

In alta ordine de idei, pe aici, Dr Oz a facut valuri cu un nou supliment care blocheaza nu stiu ce, taie pofta de mancare si te slabeste miraculos, numit Garcinia Cambogia ...si impulsiva cum sunt, le-am si comandat, am si inceput sa iau de ieri. Nu stiu daca e placebo sau chiar sunt bune, dar am mancat mai putin, mult mai putin. Poate cu Garcinia asta ajung si eu la o felie de cascaval pe zi ...

 

Crema aia de cioco cu avocado ma tentraza si pe mine. Intrebare: nu se fleoscaie de la zeama de portocala ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cel mai mult ma fascineaza inventivitatea celor au trecut de mai mult timp la acest mod viata!  

cand aveti timp si imaginatie , va rog, sa imi aruncati si mie niste retete pentru pus copilului la pachet la scoala!  cred ca dupa ce imi umplu caietul cu retete de mic dejun , dejun, cina si intre ele am curajul sa intru in hora! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

 

Crema aia de cioco cu avocado ma tentraza si pe mine. Intrebare: nu se fleoscaie de la zeama de portocala ?

 

A mea s-a molesit dupa o zi de stat in frigider. Am pus fulgi de cocos in ea dar se putea manca si moale. Sau la fel de bine se pot pune fructe uscate pentru consistenta. Mergea zmeura. Uite cum imi vin idei ca mai am un avocado.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cel mai mult ma fascineaza inventivitatea celor au trecut de mai mult timp la acest mod viata!  

cand aveti timp si imaginatie , va rog, sa imi aruncati si mie niste retete pentru pus copilului la pachet la scoala!  cred ca dupa ce imi umplu caietul cu retete de mic dejun , dejun, cina si intre ele am curajul sa intru in hora! [:)]

[:-)))]  pai in stilul asta nu te vad bine. Incepi tu usor usor ca pana nu incepi sa aplici principiile tot nu o sa te familiarizezi cu ele.

 

Ioana, te-ai uitat de merisoare?

 

Cine ma salveaza si pe mine cu adaptarea unui dulce care sa se apropie cat mai mult de placinta cu braza si stafide? Au venit kinderii in weekend de la soacra-mea cu doua casolete de placinta si tot baloteaza la ele si mai ca imi vine sa-i ajut sa le termine mai repede. Pana una alta am pus niste coacaze la hidratat sa vad daca se umfla.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...