Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buflea, nu te mai uita in gura lu' Oz. Eu m-am lamurit cu el, o fi avut intentii bune la inceput, dar pana la urma daca emisiunea lui a avut succes a devenit si el un personaj foarte comercial. Nu te amagi, daca ceva din toate prostiile astea ar da rezultate si ai putea slabi fara sa te abtii de la mancare si/sau fara sa faci sport am fi toti foarte fit si obiectul discutiei noastre nu ar exista, decat asa daca am vrea sa ne dam mari ca mancam sanatos [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

androix, cam ai dreptate. [:)]   as putea sa merg amestecat ,  nu-i asa?

 

de exemplu astazi mi-am propus o mancare de mazare , ca tot e in voga, ( ceapa in ulei , bulion, mazare la cutie  si marar ). e ok?

si orez integral cu piept de pui la cuptor . e bine? iar  paine la masina de paine doar cu faina integrala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pâinea integrală o poţi consuma doar cu alte glucide, deci fără grasimi. Iar in faza 1 ar fi bine sa eviţi orice fainos, doar taratele de ovăz dacă poţi. Are Claudia o reteta de lipii super doar cu ou, apa, făină, seminţe (opţional).

 

Androix, cheesecake, eventual cu caise uscate rehidratate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mazarea e ok, orezul integral e de faza 2, iar painea poate fi consumata doar cu glucide, dimineata (branza de vaci 0.1% sau gem fara zahar sau indulcitor). Ca sa o poti manca si cu grasimi trebuie sa amesteci faina integrala cu tarate de ovaz sau de grau in proportii egale.

 

 

Ati citit cele 9 reguli de aur??? [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu te mai uita in gura lu' Oz. Eu m-am lamurit cu el, o fi avut intentii bune la inceput, dar pana la urma daca emisiunea lui a avut succes a devenit si el un personaj foarte comercial. Nu te amagi, daca ceva din toate prostiile astea ar da rezultate si ai putea slabi fara sa te abtii de la mancare si/sau fara sa faci sport am fi toti foarte fit si obiectul discutiei noastre nu ar exista, decat asa daca am vrea sa ne dam mari ca mancam sanatos [:D]

Nu soro, eu nu iau ca sa slabesc ci ca sa ma ajute sa nu mananc. Ca tot cu foame se slabeste ...dar acum la inceput, trebuie sa ma ajute ceva sa traiesc cu foamea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu te incurajez.Garcinia este singurul supliment pe baza de plante care m-a ajutat sa slabesc.

Dar specific ca aveam cativa ani mai putin si deci slabeam mai usor.

Prima data am crezut ca mi se pare, dar am mai incercat de 2 ori si intr-adevar imi taia pofta de mancare, nu cine stie ce dar imi dadea senzatia de "burta plina" si nu imi mai era foame.Dar sa nu te astepti la minuni.

Eu foloseam Garcinia de la Abocca.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci io nu inteleg de ce te stresezi atat? Montingac desfiinteaza mitul caloriilor. Refuz sa cred ca manaci cantitati industriale, cred mai degraba ca pe tine te termina psihic ideea de a te retine de la ceva de mancare si din cauza asta iti e foame mereu.

Te poate ajuta sa mananci putin si des, planifica-ti gustari permise si ia-ti la tine, ceva mai consistent care sa echivaleze cu o masa si sunt convinsa ca pana la urma o sa reusesti.

 

Eu nu am reusit nici azi sa mananc din trei in trei ore, am inceput prin a rata micul dejun la 7, apoi restul zilei dupa ce am luat copiii de la scoala a fost o alergatura continua pana la cina asa ca daca nu mi-am facut planul dinainte am ramas nemancata, dar n-a fost foarte rau pana la urma:

 

MD 3 felii de paine montignac cu almette si sunca slaba, un paharoi cu suc de portocale cu tot cu pulpa, o mana zdravana de spanac si o lingura de seminte de in (habar nu aveam ca ca sunt asa bune la gust, pacat ca sunt asa mititele)

P supa crema de pui, pana la urma n-am mai ingrosat-o decat cu legumele fierte si a iesit foarte gustoasa.

C mamaliga de ovaz cu branza, smantana si sunca perpelita in tigaie si cateva felii de carnat prajit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o mentiune: conform teoriei lui montignac faptul ca iti taie pofta de mancare si practic sari peste mese nu te ajuta decat pe moment, ulterior existand riscul ca organismul sa isi incetineasca metabolismul si sa faca depozite astfel riscand sa iei inapoi kilogramele pierdute, cu cateva surate in plus ca sa nu se plictiseasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, crema de avocado nu se flescaie... ieri am avut de cu o zi inate si a fost ok...  [:)]

 

Nici eu nu recomand pastilele; dupa ce nu le mai iei ce faci? corpul era invatat cu putina mancare si ai sa dai iama in food, indiferent cat de monti este... e o schimbare pe care organismul o sesizeaza si acumuleaza! [:)] ai sa te convingi singura. [flo2]

 

Macule, bine ai venit! [flo2] Sedere placuta alaturi de noi si cu folos!

 

Alinta (aroma) [il]  eu nu recomand painea monti in F1... fara faina... se poate doar cu tarate si chiar pe saturate! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androixo, sa-ti explic cum e cu mancatul mult. Daca imi pun in farfurie o li gura de maxare si 2 chiftele, asa cum am vazut eu in farfuria Dariei, o termin, o ling prin toate cutele si ...mi-e foame. Pentru ca nu ma satura.Aici mi-e mie greu sa controlez ...sa astept inca 3 ore, in foame, ca sa mananc o portocala, care nu face decat sa ma starneasca mai tare.

Garcinia asta o iau si nu mai simt senzatia de foame ...nu stiu daca topeste grasimile asa cum se lauda, dar daca imi abureste cu ceva senzatia de foame, atunci pot manca, Monti, mai putin.

 

Banuiesc ca dupa o perioada, mi se obisnuieste organismul, creierul, simturile cu 2 chiftele pe zi si atunci pot renunta la ele ...nu stiu inca, nu am ajuns acolo.

 

Elydo, deci si tu te "garcinesti" ? De cand ? Ca astia pe aici acum recent au intrat in febra asta ...

Am citit niste articole, cica pastilele trebuie sa aiba 60 HCA ca sa fie eficiente ...ale mele au 75 ca sa fie turbo - ranjet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...