Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Androixo, sa-ti explic cum e cu mancatul mult. Daca imi pun in farfurie o li gura de maxare si 2 chiftele, asa cum am vazut eu in farfuria Dariei, o termin, o ling prin toate cutele si ...mi-e foame. Pentru ca nu ma satura.Aici mi-e mie greu sa controlez ...sa astept inca 3 ore, in foame, ca sa mananc o portocala, care nu face decat sa ma starneasca mai tare.

Garcinia asta o iau si nu mai simt senzatia de foame ...nu stiu daca topeste grasimile asa cum se lauda, dar daca imi abureste cu ceva senzatia de foame, atunci pot manca, Monti, mai putin.

Banuiesc ca dupa o perioada, mi se obisnuieste organismul, creierul, simturile cu 2 chiftele pe zi si atunci pot renunta la ele ...nu stiu inca, nu am ajuns acolo.

Elydo, deci si tu te "garcinesti" ? De cand ? Ca astia pe aici acum recent au intrat in febra asta ...

Am citit niste articole, cica pastilele trebuie sa aiba 60 HCA ca sa fie eficiente ...ale mele au 75 ca sa fie turbo - ranjet.

 

 

 

 

Nu ma mai"garcinesc".M-am garcinit acum cativa ani.Am citit despre garcinia si am luat de la farmacie capsule de garcinia cambogia.

 

Atunci am slabit,am tinut cat de cat o dieta dar ceva adaptat pentru mine adica fara paine, fara dulciuri si intr-adevar parca nu mai mancam la fel de mult ca inainte.

Am slabit atunci vreo 5 kilograme, pe atunci slabeam mai usor si aveam un numar de kilograme mai mic de dat jos.

 

Acum de cand am probleme cu tiroida nu am mai luat, dar ma batea gandul si pe mine sa mai fac o incercare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, crema de avocado nu se flescaie... ieri am avut de cu o zi inate si a fost ok...  [:)]

 

Nici eu nu recomand pastilele; dupa ce nu le mai iei ce faci? corpul era invatat cu putina mancare si ai sa dai iama in food, indiferent cat de monti este... e o schimbare pe care organismul o sesizeaza si acumuleaza! [:)] ai sa te convingi singura. [flo2]

 

Macule, bine ai venit! [flo2] Sedere placuta alaturi de noi si cu folos!

 

Alinta (aroma) [il]  eu nu recomand painea monti in F1... fara faina... se poate doar cu tarate si chiar pe saturate! [:)]

 

concret cum se poate doar cu tarate? eu  cam raman cu gura cascata trebuie sa recunosc, adica ma simt ca un copil   prins cu prostioare, cand va citesc cu cata determinare vorbiti . vorbesc la modul admirativ!

 

se poate sa imi dai  retelele care se pot face cu tarate? ( nu acum, bineinteles, cand se poate ) [:)]  si ce fel de tarate, de grau, de ovaz, sau ambele? 

( v-am spus ca o sa va plictisesc  cu intrebarile [soricel] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, citeste cum a mancat Androix azi. Mie mi se pare super !!!

Apoi ca eu am mancat la cina din farfuria mica e una, alta e ca la pranz mananc pana ma satur. Eu trebuie sa simt ca ma satur altfel tot la mancare imi sta gandul. Deci stiu cum e cu foamea si pofta si toate la un loc.

Daca faci muffins cu ciuperci si mananci 3 bucati dimineata, crede ma te vei simti fff bine.

Sau fa o omleta din 3 oo si cascaval si rosie. Vezi si tu ce tine la tine de foame.

Eu de exemplu as crapa de foame sa mananc iaurt cu tarate.

Atunci mai bine rumeg un mar ...

Sau cand te apuca foamea-pofta, rontaie cateva nuci, cateva alune, ceva, dupa care sigur te apuca setea si cand ai baut 250 ml citronada, te simti mult mai ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, si pe aici e in voga Garcinia asta.

 

Eu am mancat o juma' de fruct adusa de o colega. Dar e pacat ca nu se gasesc in pietele de lg. mine.

 

Nu ma bag la suplimente, eu am tensiunea mica, si la efecte adverse, zicea ca iti cade tensiunea.

Sa ne zici daca au efecte la tine.

 

 Mananca chestii conforme, care tin de foame: chestiile astea cu tarate contin multe fibre.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, dar nu te opreste nimic sa mananci doua feluri de mancare, eu fac asta frecvent. Nu slabesc saptamana si kilu, asta da, pot sa admit, dar nu ma deranjeaza atata vreme cat merg in jos.

Azi la mine a fost o situatie destul de rara, pentru ca efectiv am avut o zi extrem de aglomerata si pur si simplu nu am avut cand sa mananc. Si totusi nu m-am simtit atat de flamanda cum m-am simtit ieri cand am ajuns acasa dupa foametea de la sala.

Stomacul este elastic si eu am incredere ca pana nu ajunge sa aiba o capacitate de galeata inca poate reveni la dimensiuni decente, dar are nevoie de antrenament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floaredemac, eu am tinut post vinerile trecute. Am mancat dimineata zacusca pe wasa sau pe paine conforma, sau fasole batuta, hummus. La pranz mancare de fasole verde, salate de legume, ciorba de fasole, nu toate odata iti spun ce-mi aduc aminte. Seara mi-am facut supa crema de linte si ciuperci, plus alte legume, fierte, fara ulei fara nimic totul pasat. La final poti adauga putin ulei de masline. Pe parcursul zilei am mai mancat fructe. Sunt optiuni, ai ce manca de post.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am mai zis odata, jur ca e ultima oara ca devin cotofana: daca va e greu sa cititi cartile, cititi meniurile conforme de faza 1 de la coada. Nu ai cum sa gresesti tinand de ele. Si de aia zic fetele meniurile, de insppiratie.

2 linguri de mancare e hipocaloric si nu e Monti in veci. El da majoritatea meniurilor de pranz cu aperitiv si fel principal si branze la desert. Frantuz adevarat nu gluma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floaredemac, meniurile de post sunt destule: supa crema de broccoli, salate diverse cu hummus pe bete de ardei, ciuperci sotate cu usturoi si patrunjel, varza....

A propos de pranz, imi impun in ultimele 2 saptamani sa mananc cate o salata maaaare. Obosesc mestecand la ea si am senzatie de plib. Adica fibrele pun stomacul la treaba ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...