Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Androix,ai avut dreptate cu merisoarele, au zahar!

o sa incerc sa adaptez, pentru mine o gustare de asta cu caju, migdale si fructe uscate chiar ma calmeaza la  foame si am renuntat la rontait o napolitana, [biz]

ar trebui sa caut si eu reteta de batoane cu  fructe uscate, am vazut ca in comert toate au zahar!

 

floare de mac si eu o sa tin postul mare, mai schimbam idei, mai bagam o wassa, invatam sa facem turtite,

ai vazut fetele mi-au confirmat ca putem manca supe, orez si paste cu legume (fara ulei, o sa sa tinem postul cum trebuie, ca la manastire!), deocamdata saptamanile astea  doua mai mananc carne si peste,

 

in plus nu ne mai incurcam in lactate:)

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioanales, felicitari eu sunt mai "pacatoasa", nu tin decat miercurea si vinerea, mai putin cand sunt harti. In rest... inca nu am incercat. Deci mie imi va fi mai simplu ...

PS: tare greu ma obisnuiesc cu platforma asta noua a DC, acum 3 ani aproape cand eram activa era mai simplu :D asa ca scuze daca mai dau rateuri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi cer scuze ca nu am reusit sa mai scriu sa multumesc fetelor pt ce mi-au trimis. Am avut jury duty iar in week-end nu am timp sa deschid site-ul.

Din pacate nu am reusit nici sa downloadez din 4shared, iar fata care mi-a trimis pe adresa de email la mine a ajuns fara attachment.

Daca nu va deranjeaza poate incercati sa-mi trimiteti din nou, cand puteti, cand aveti timp. Apreciez mult ca ma ajutati. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[offt]  buflea , elyda ce is cu prostiile astea cu suplimente ca sa nu iti fie foame??  [neand]  [neand]  nu va spune nimeni sa manancati o lingura de mazare si 2 chitele ...poti sa mananci 10-20 linguri de mazare si 4 chiftele! nush ce e cu Garcinia asta...dar daca cge spune ca scade tensiunea inseamna ca are ceva diuretic in ea...zau nu mai baga prostii de pastile si luati si manancati normal...!!!!

VA ROG NU MAI ADUCETI VB DE "pastile minune" care sa va ajute la slabit...nu are nimic de a face cu forumul asta care after all iti schimba stilul de viata si te ajuta si sa slabesti sanatos fara a tine cure nebune cu tot felul de pastile de slabit ... asa cum a spus si roxana.. cititi cartile...intelegeti principiul monti..vedeti ca nu trebe sa mananci un bob de mazare dimi si unu seara si intre gustari cu pahare de apa plata...dar va rog eu nu mai aduceti vb de pastile de slabit [nebu]  [nebu]

 

(ptiu ca mi-o crescut tensiunea de la subiectu pastile care ajuta la slabit si o am si io mica de obicei ca cge [:-)))] )

 

 

supa mea de legume de la cina nu o mai fost...asa ca am dat prin tigaie un zuchini taiat cubulete cu o lingurita de samantana si cu vreo 50g de cioritzo (adus de colegul italian din Italia). 

ca si gustare de seara am avut o rodie iar acu gustarea nr 2 niste miez de bostan si floare.. (si eu is ca tine sz cand simt foame..trebe sa ma simt satula ca altfel... )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana eu mananca cateodata ca si gustari(cand simt o foame mai mare)..mananc mar cu nuci....teoretic alunele in prima carte is declarate "de evitat" dar in a doua carte monti da exemplu de mar cu migdale si eventual un iaurt ca fiind o masa glucidica : [biz] ...dupa cum s-a vb acum cateva pagini...prima carte e mult mai restrictiva si majoritatea fetelor au pastrat strictetea primei carti

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuu, ce mi-am luat-o frate.

Cu tzipete, lesinuri si mariri de tensiune.

 

Brandusik, sper sa iti scada presiunea pe vene de la sine, daca nu, oare sa iti recomand "garcinia" ? Cica scade tensiunea ...nu eu am zis asta - ranjet !

 

Asa imi trebuie daca nu sunt disciplinata si bat campii peste tot, mai ales pe unde nu trebuie.

 

Hai ca, dupa ce mi-e rusine 5 min, incerc sa ma controlez ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Ia sa mai scriu si eu meniul meu sa va dati cu parerea:

- o portie mica de somon, capere si conopida cruda

- ceai negru

- 2 bucati cordon bleu din peste peste si legume calite garnitura (ardei rosii, verzi, dovlecel si ceva ridichie galbena) plus vlastari de fasole mung peste o lingura de macrou cu rosii

- ceai negru

- iaurt 0% amestecat cu branza de vaci marunta

- ceai verde

- mancare de fasole cu castraveti murati

- o patratica cioco neagra

 

Perioada mea de stres nu e pe sfarsite. N-am mai exagerat pra mult cu mancatul ca am luat un Gaviscon cand am simtit ca a crescut aciditatea dupa amiaza.

Iaurtul il planificasem ca si gustare dimineata dar a intervenit ceva si am sarit peste gustare. Evident ca la pranz nu ma mai saturam, am avut farfuria plina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...