Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna,

 

Am la cuptor sarmalele cu varza murata şi făcute din carne de pui, sper sa nu fie fade deşi am pus mult ulei si nişte costite de porc printre ele, e prima data când fac sarmale, nu numai sarmale Monti, am emoţii :)) sper sa le placă. Am mai facut chiftele la cuptor si supă crema de roşii. Lava cake aşteaptă in frigider sa le coc înainte de a le consuma. Dar am avut abateri, trebuie sa găsesc o reteta Monti cu fulgi de cocos (dulce).

 

Înainte de maşina de spalat vase as lua o friteuza din aceea cu prăjire cu o lingură de ulei, ai mei mănâncă săptămânal cartofi prăjiţi. Oare sunt tot asa gustosi precum cei clasici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si raportez ca sarmalele sunt bestiale  [pk]

Briosele cu cocos,ciocolata neagra sunt seci ... merg cu o gura de ceai

Briosele cu ciuperci-spanac-ardei capia sunt delicioase 

Si n am gustat puiul cu mazare, dar ala cred ca e bun-bun  [:)]

 

Cam atat de pe frontul de vest ... 

O seara frumoasa tuturor  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SZ, claudia nu s-a lua de tine ca mananci dulce [barfa] ca si ea face dulce de casa...s-o luat de tine ca mananci prostii nesanatoase k indulcitori si iti sugera sa folosesti fructoza...sau spun eu sirop de agave

 

noi nu ne luam de tine ca vrem sa-ti facem viata amara ci incercam sa dam sugestii sa fie si sanatos

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nush cat e in ro...eu in Uk dau pe 200ml parca 2lire si ceva...comparativ.si sincer am bidonasu ala de ceva vreme...ce-i drept nu prea am timp sa fac dulce...dar am pus deasupra la cheescake....ce vreau sa spun e ca e dulce...ceva gen miere dulce deci nu trebe pus mult si te tine ceva vreme

 

here we go: http://www.driedfruits.ro/index.php?route=product/product&product_id=278   15ron 400ml..mi se pare un pret bun si din cate am vazut ..ce folosesti tu e mult mai nerentabil la pret 75g/8.5 ron  [soricel] 

 

nu tot timpul ce e sanatos e musai si scump... [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In prima mea carte montignac povestea despre diferiti indulcitori, dintre toate cele mai ok erau fructoza pe primul loc si zaharina pe locul doi. Din amintirile mele asta. Logic ca intre timp au mai aparut diverse chestii.

Claudia, daca vrei sa ma lamuresti si pe mine care e treaba cu fructoza, ca eu cu asta am inlocuit zaharul, asta beau la cafea, cu asta fac dulciuri. Sirop de agave nici n-am vazut la noi in magazin. In plus la dulciurile preparate termic inca nu am auzit de ceva care sa se compote mai asemanator cu zaharul decat fructoza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...