Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

deci... eu cand am inceput sa tin monti...(acu jde mii de ani..cand eram si io tanara [clo] ) ..to be honest la fel puneam in ceaiul de fructe o pastila de zaharina.....nu stiam nici de stevia..nici fructoza nu gaseam..iar de agave nici nu mai spun

acu nici eu nu am inteles de ce nu e buna fructoza [alcool] ...si eu o folosesc la fel la prajiturele (inclusiv crema de zahar ars)..la cafea pun stevia..da cum o punctat la un momoment dat Darling..nici stevia noastra nu e 100%stevia.. (la fel si cum siropul de agave unde am dat link am vazut ca are 60% fructoza si restu agave)

daca e sa pun in cheescake sau la ceva deasupra pun siropu de agave

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm..n-am cucuta...adik are andy pe aci niste oale da nu-s de bagat cu capac la cuptor...ashea ma gandeam si eu sa fac...sa pun ceapa si o conserva de rosii bucatele si sa o las la cuptor...La mine deja is taiate bucatile de vita in cubulete pe care cred ca le mai tai eu o data ca sa fiarba mai repede
SZ faceai pe aragaz sau in cuptor?:-s

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, scuze de absenta, de citit v-am citit dar am fost super prinsa si n am stiut ce sa scriu mai intai, asa ca nu am mai scris deloc... [soricel]

 

Buflea, sper ca ,,glucoza '' aia e o greseala de tastare, ca daca e chiar glucoza, desi eu nu stiu sa existe sub forma cristalizata, e jale...

Da ...e o greseala. Normal ...era 6:00 AM, e singura explicatie pe care o pot da.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pun si niste usturoi la sfarsit, dupa ce e carne de vita fiarta bine. Si foi de dafin merg in sosul de rosii.

 

Am fost la magazin sa iau smantana si mi-am adus aminte sa iau ciocolata pentru tortul cu nuca. Si cum la magazin era brocoli si conopida la pret bun am mai luat cate unul din fiecare desi mai aveam pe acasa [:)] . Am facut salata de brocoli crud recomandata de Puisorul nostru. E bestiala. Imi venea sa o mananc acum ce sa mai astept pana maine dimineata. N-am pus otet balsmic ca nu am, am pus lamaie. Nici smantana si nu cred ca mai pun ca e atat de buna asa. Chiar aveam o cutie cu samburi de floarea soarelui nedesfacuta si nu stiam ce sa fac cu ea ca motatele mele s-au plans ca nu mai vor in paine.

 

Ce preturi bune la voi. Pai eu am dat vreo 12 euro pe sticla de sirop de agave. Bine ca ma tine sigur un an. Si la ce scoruri sunt aici in general la mancare nu stiu de ce ma mai mir.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pfff otilia asa preturi mari ai in norv [wow] ? la mine chiar m-am uitat acu pe sticluta si e 100%nectar de agave..si organic...
io tze sugerez...sa cauti chestii care iti plac..si sa faci comanda pe www.amazon.co.uk ... ma uitam acu 3 bidonase de250ml organic de agave e 10lire..

nu cred ca shippingu e f mare

 

bagat vita la fiert...cred ca era centenara vaca [fri] ..Fac sosu cu praz..me place mai mult decat ceapa... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Saptamana viitoare o sa merg sa imi fac analizele la un laborator, sa vad cum stau de fapt. Or mai da erori si aparatele astea...

Am vrut sa va intreb ceva, sper sa nu va supar: am vazut ca scria cineva de dieta SB. Care au fost motivele pt care ati ales Montignac, cu ce vi se pare superioara altora?

Sper sa nu deschid cutia Pandorei.

O sa va spun si parerea mea: la SB mi se pare ca se slabeste prea mult intr-un timp scurt, si imi da impresia ca nu "dreseaza" pancreasul atat de bine precum Montignac.

Bineinteles, ma pot insela....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...