Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Claudia, spor la invatat! Noi azi avem liber.

 

Mersi ca m-ai lamurit cu fructoza, am verificat-o pe-a mea si nu scrie nimic pe ea decat ca e zahar din fructe, dar nu are rubrica de ingrediente. [smulgpar]  Acum trebuie sa ma pun pe investigat sa vad ce pot sa iau in loc si sa fac schimbarea.

 

Aveti dreptate cu schimbarile facute pe sest fara prea mult tam tam, asa o sa fac si eu. Iar pe domnul sot nu am decat sa-l las in pace. Nu are nicio bolesnita de gras, sta bine si cu coloana si cu tot restul, nu-i da nimic batai de cap, de-aia probabil nici nu ma crede cand ii predic ca obezitatea si bolile cardio vasculare sunt prima cauza a mortalitatii in lume. Ce ma enerveaza e ca atitudinea asta de "da noi de ce trebuie sa mancam ce mananci tu???" este invariabil insotita de "nu stai si tu cu noi la masa???" [smulgpar] [batcap]

Si pana la urma singura metoda care functioneaza mie'n suta e sa nu cumperi si sa nu ai in casa lucruri nepermise. Numai ca noi suntem acu un pic in dificultate. Cel putin au inteles ca nu le dau ce am cumparat decat la scoala pe motiv de aparat dentar.

Va spuneam ca i-am modificat meniul la scoala lui fi-miu ca are aparat dentar si abia inghite asa ca trebuie sa-i iau chestii care se pot manca usor. I-am luat iaurt, banana dar si barni. Vreau sa-i fac si briose cu spanac si ciuperci dar mi s-a parut data trecuta ca de la ceapa aia calita cam miros cand le scoti din traista si ma gandesc sa nu-i chinui toti colegii, sau mai rau sa faca misto de el la scoala. Ce idei imi mai puteti da? O sa-i mai fac si sandvisuri cu paine alba si o sa-i decupez coaja.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

Meniul de ieri:

-cafea cu cofeina

MD: omleta cu kaizer, muraturi

P: pui rotisat

G: o cioco sly

C: gratar cu muraturi, 1 pahar vin

G: (pe la 12 noaptea o cana de lapte si doua lingurite de dulceata de trandafiri pt diabetici)

Proasta idee. Am mai constatat si la alta dulceata din gama romaneasca pentru diabetici, dar am zis ca nah, poate am mancat si altele necorespunzatoare. Acu' e coincidenta prea mare! Nu stiu ce naiba de indulcitor au bagat in ea ca de la doua lingurite de dulceata mi-am petrecut noaptea mai mult la baie. A aterizat fix la gunoi dulceata aia si nici ca mai iau vreodata!

 

Azi sunt ametita, pleostita, ma doare stomacul si nu imi trebuie nimic pe lumea asta.

Si fi-mea are o fixatie cu imbracatul in rochie! M-a disperat!

 

Ah, si raportul de saptamana asta: 56.0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Eu până acum am făcut doar Insaniy (2x), teme nu avem încă, mi-e groază de momentul când vom incepe :d

 

Claudia, xilitiolul ala din poza e luat de pe vreun site? Ca la magazinele naturiste nu am găsit decât la gramaj mic.

 

Idei pentru pachet parcă a postat Otilia dar nu le-am salvat atunci... Şi eu vreau sa înlocuiesc veşnicul sandwich cu muşchi file, cascaval şi ardei gras roşu.

 

Voi folosiţi coacaze negre deshidratate Orlando? Sunt prea dulci ca sa fie fără nimic adăugat, pe eticheta nu apare desigur.

 

Carmen, felicitări pentru greutate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu le folosesc  si pe de alta parte tot eu am mare incredere in "ingrediente". Daca scrie asta cu doua puncte chiar cred ca nu se omite nimic. In schimb nu am incredere in produsele pe care nu scrie asta cum ar fi fructoza mai sus discutata.

Mie nu mi se par mai dulci decat stafidele de exemplu si in niciun caz la fel de dulci ca merisoarele care au zahar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci snitelele sunt bestiale , le am facut in teflon cu ulei ca m am grabit,. data viitoare ma organizez din timp. Si cum nu pot eu sa nu modific ceva, am pus cascavalul ras si susanul direct in oo.

Am facut megasalata cu sos de smantana si marar ... a mancat toata lumea, incet asa cu bete de petrecere [:-)))]   [fal]  [pk]

post-12863-0-22875300-1392541452_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, felicitari !!!  [flor]

Claudia, spor la teme la voi  [flo]  Fi mea mai are la engleza scoala si extra.  si de citit cele 5 pagini impuse de catre moi din carti, acum citeste ceva cu un indian  [hot]

Androix, ceva la caserola nu poti, nu i place sa se desfasoare ? A mea isi mai ducea paste cu sos de smantana si cascaval, orez cu carnita taiata fin, nu zic ca sunt Monti, doar ca acum in perioada de tranzit pt el e greu. Sau in lipsa de idei, paine cu ou ?

 

 

Am o dilema, iar ...

unt cu ciocolata neagra 85, se pot mixa pe post de crema ???

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...