Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Premiile Oscar 2014


roxanaz

Recommended Posts

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Phuuu...ma gindeam ca "fierbe"subiectul asta si Buflea-cu telefonu-n mina [:-)))] [:-)))] ,ne transmite in direct!

 

Deci viviana e cistigatoare la pariuri,iar a plecat Leonardo de Caprio gol acasa,iar Gravity e "cistigatorul"serii cu 7 Oscaruri primite!

 

Deci Gravity va fi probbail primul pe care il voi vedea ca vad ca ruleaza deja pe Sky select,intr-o saptamina -doua va rula pe Sky!

 

Dana

 

 

Andacos, vezi-l neaparat 3D.

 

E un film alert, care te tine cu sufletul la gura, il vei veedea cu alti ochi si vei inetelege mai bine premiile pe care le-a luat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe ia uite ce liniste, vorba Danei :))))

ma duc sa vaz cate am nimerit :))))

 

12 years, gravity, Cate... Her, bun bun! Frozen, asta se stia deja, nu prea avea competitie. si "Let it go"

 

imi pare bine pentru Lupita, chiar a fost o surpriza, ma gandeam ca or sa o tina in brate pe Jennifer.

o sa vad filmul pentru ea.

 

 

interesant ca "Dallas" a luat ambele roluri masculine.

 

revin dupa ce mai citesc detalii :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si acum barfele :)))

 

nu mi-a placut de Jared in alb? nici de Matthew, ce le veni amandurora?

 

mi-au placut rochiile: Jennifer, Lupita Nyong'o, Amy Adams Sandra Bullock )pana acum preferata mea). si ma mai uit si mai zic [;)]

 

cred ca Ellen DeGeneres a facut iar toti banii. cica poza asta: http://uk.eonline.com/news/516620/best-oscars-selfie-ever-angelina-jolie-brad-pitt-jennifer-lawrence-bradley-cooper-and-more-pose-with-ellen-degeneres a rupt in doua twitter-ul si este cea mai distribuita fotografie ever.

 

si DA. Jennifer a cazut, din nou :)))) nu pe scena, ci pe covorul rosu. http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-26412871

 

 

 

una peste alta de abia astept sa vad varianta editata. sper sa o dea diseara HBO-ul. asa imi trebuie daca nu am pus la inregistrat.... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau!

 

Din pacate eu nu mai apuc sa vad Oscarurile ca pe vremuri. Astia nu mai transmit ca pe vremuri: inregistrare, nu live la 4 dimi, ba le transmit live, ba nu le mai transmit deloc. Imi lipseste, dar ata e! 

 

Dintre filme, recunosc ma simt de nivel pampi, la ce comentarii ati facut cu " proba" vizionarii filmelor nominalizate "in mana": am vazut doar Frozen :))) , caci numai asa ajungem si noi prin cinematografe, pt figurina noastra. ( filmul a fost indelung asteptat, vizionat toate trailerele posibile, achizitionat reviste si papusile.....multa sudoare la luat bilete, peripetii la vizionare, ca- n filme! si finalizat cu je aburind ochelarii tridimensionali mai rau ca fanii filmelor indiene! acum asteptam dvd- ul ). Dar sunt de acord ca merita oscarul pt cantecel. :P

 

Deci pot sa comentez un pic rochiile: mult mai putine gafe fata de ultimii ani. Desi unele tinute mi- au parut batranicioase, cum e rochia Angelinei, Sally Hawkins etc. Rochia lui Bette Midler mi se pare horror, aduce a cusaturi din alea pe etamina ( mai tineti minte? ). Ma uit pe site- ul pus de Andacos [flo2]  Goldie Hawn parca a venit in camasa de noapte( uau! ce au imbatanit ea si Kurt! si Calista Flockhart...sunt oameni care imi plac si minse strange inima cand vad cum a trecut timpul peste ei )

 

eu comentez precum o baba. 

 

 

Jada Pinkett mi se pare ca a aratat fenomenal, Charlize Theron idem, Sandra Bullock - asa da! , Kate Blanckett nu are o rochie cine stie ce, dar parca faptul ca rochia pare stearsa o pune pe ea mai mult in evidenta, Jenjifer Garner dezamagitoare as the usual, idem Julia Roberts. Lupita arata superb! A! Graviduta aceia cu o rochie verde...albastra? e horror!  Cand ma gandesc cat a fost de criticata Drew Barrymore la Golden Globes pt tinuta de graviduta, si pe langa tipa asta, Drew imi pare giugic de- a dreptul. 

 

Ati vazut- o pe Liza Minnelli? [alcool] si pe Kelly Osbourne cu o black umbrrrrella [clo]  Cine este Maria Menounos? Are o rochita draguta. Pe multe actrite tinere nu le cunosc...

 

La Gravity as vrea sa merg si eu, tocmai ca sa il vad 3D, pen' ca asa am inteles si eu ca in asta consta farmecul lui.  Poate reusesc sa fac o premiera cu sosul, pe cand e fata la grada :))) si sa mergem si noi la un film pt " adulti" . :))) mai ales ca Sandrica e o preferata a lui [il]  Al meu a fost dezamagit de filmul Wall Street Wolf, l- a cautat online de numa' ca toti il laudau  si nu i- a placut. Eu cu Leo nu pot, stiu, sunt ft subiectiva, dar mai departe de Titanic si Romeo and J. nu pot sa trec, desi am incercat...aaaa... si filmul acela in care juca impreuna cu Tom Hanks, nu mai stiu cum ii spunea, l- am vazut o sg data. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau!

 

 

Tu esti la carnaval? [:-)))] [:-)))]

 

Atunci Alaaf!!!!! [:-)))] [:-)))]

 

Am sa.mi fac si eu niste selfie [batcap] [alcool] [help] [help]  cu costumatzia de carnaval...acum am ajuns acasa,manin si ma costumez! [clo]

 

edit.Pentru necunoscatori azi e Rosenmontag,zi de carnaval in Germania! [:)]

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu aseara, si tot intram pe aici dar nu era nimeni sa comenteze:))

M-am uitat intai la sosirile pe covor si apoi la spectacol.

Foarte entertaining.

Gravity a luat cam tot ce se putea lua, Ellen funny ca intotdeauna. Le-a adus pizza si Brad Pitt impartea farfuriile de plastic:)). Ellen ii tot spunea lui Jonah Hill ca nu vrea sa o mai vada inca o data:)))) hint hint [;)]

Si aia de fac fotografii cred ca sunt ageamii: Kerry Washington care e gravida avea o rochie strapless care pe net arata un fel de gri. De fapt era un frumos plum si avea doua falduri prinse sus cu o agrafa stilata si care ii acopereau burtica si cand mergea se desfaceau. Foarte eleganta.

Multe din pozele de pe net nu arata la fel de fain ca la tv.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...