Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre barbatii care isi parasesc familia: motive si situatii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 130
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, in esenta ai dreptate, femeile trebuie sa fie in egala masura si mame, dar si sotii si nu trebuie neglijat nici un aspect. 

Insa, sunt circumstante si circumstante, ca de ex: unele cupluri beneficiaza de ajutorul bunicilor, altele, nu (e mare lucru sa poti "evada" putin); unii bebelusi sunt mai linistiti, dorm noapte bine (se scoala doar pt alaptari si apoi dorm la loc), altii se scoala, si adorm apoi greu, ori se scoala f des sa suga samd. 

Si in general, in perioada de "copil mic" se acumuleaza f multa oboseala. Si atunci, da, poate iti mai "palesc" un pic calitatile de sotie.

Insa intreb uneori: partenerii unde sunt in ecuatia asta? Pot sari si ei sa ajute, sa spuna macar o vorba buna, nu numai sa astepte....

 

Teoria mea este ca daca un cuplu reuseste sa supravietuiasca in primii 3-4 ani ai copilului/ copiilor [:-)))], atunci va tine mult de acu in colo  [:)]

 

Eu am experienta a 2 copii cu diferenta f mica de varsta (1 an si 4 luni), si nu mi-a fost usor deloc. Acum, la 5-6 ani si lor, este mult mai usor fizic decat la 0-1 ani ai lor, sau la 1-2 ani ai lor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica , eu cred ca in momentul cand ai devenit mama , calitatile de sotie s-au contopit  cu cele de mama si acelasi lucru se intampla si la sot.  numai ca unii soti nu sunt pregatiti sa fie tati asa cum nici unele sotii nu sunt de ajuns de pregatite sa devine mame la momentul respectiv.  

 

aqai, nu stiu de ce dar mi-am amintit de melodia  "perfect fara tine" .  [:)]

 

ma editez. nu stiu de ce mereu imi suna numele tau ca aquai .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fericirea nu e atunci cand traiesti cu barbatul pe care tu l-ai ales? [:)]

de fapt ne-am ales reciproc.  am vrut sa spun ca totul a decurs atat de normal cu el , adica mi-a inteles si incapatanarile pe care altii nu le-au inteles incat consider ca el m-a ales pe mine.  [:)]

 

eu sunt berbec.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...