Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce faci, fa?


Recommended Posts

hai mai Deceneus, ca de obicei vii cu bomboane in staniol pentru marmote ... [:-)))]

 

Ca de obicei, cand e vorba despre PESEDEI esti in complet denial - deci Ponta nu a plagiat, baronii nu fura, Antena 3 nu manipuleaza, si nu a zif nimic Ponta pentru ca asa trebuie sa dea bine. [:-)))]

Si noi nici nu existam deja ci totul este o iluzie de fum pe o boaba de mac.

Nu am sustinut nicaieri ca Ponta nu a plagiat!

 

Este un slogan la EuropaFM - "oamenii aud doar ce vor sa auda" (citat aproximativ).

 

Ma percepi ca pro PSD pentru ca esti fan Basescu, si nu accepti varianta mea ca nu exista nici o diferenta intre unii si ceilalti!

 

Majoritatea romanilor considera ca "toti sunt la fel"!

Cei care sunteti intr-o tabara sau alta sunteti minoritari. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

Nu am sustinut nicaieri ca Ponta nu a plagiat!

 

Este un slogan la EuropaFM - "oamenii aud doar ce vor sa auda" (citat aproximativ).

 

Ma percepi ca pro PSD pentru ca esti fan Basescu, si nu accepti varianta mea ca nu exista nici o diferenta intre unii si ceilalti!

 

Majoritatea romanilor considera ca "toti sunt la fel"!

Cei care sunteti intr-o tabara sau alta sunteti minoritari. [flo2]

tipic spalare de creier a la Antena 3.

 

Nu vorbim de Basescu aici ci de Ponta!!! capisci?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu un lucuru sunt de acord: manipularea. Nu stiu in ce sens.  Insa manipularea este o tehnica politica, sociala aparte care se invata. Sunt studii si tehnici in acest sens.

 

La ce spune Deceneus m-am gandit si eu. Cand am vazut prima oara "clipul" sonorul nu era curat si nu am inteles foarte bine "fa"-ul ala. M-am lamurit dupa ce am citit subtitrarea.

Am incercat sa ascult cu ochii inchisi si tot "fa" auzeam.

 

Daca ar fi sa fac speculatii si scenarii abracadabrante as spune ca, poate manipularea asta,  e facuta chiar de stafful lui Ponta pentru a se trece cu vederea partea a doua a frazei "Ai chef de niste inundatii?" - mistocareala de golan de cartier facuta pe spatele omenilor care sufera, a celor care si-au pierdut copiii in viituri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei aici suntem de acord!

Eu l-am vazut pe Ponta un golanas de cartier inca de cand era Nastase "pe cai mari", si Ponta se gudura sa-i intre in gratii.

A avut o iesire in decor in Parlament, niste obraznicii la adresa unui parlametanr care putea sa-i fie tata, de care cred ca s-a rusinat si mentorul lui Nastase.

Am fost surprins ca a castigat alegerile din PSD cand inainte cu 2 luni era cu sansele cele mai mici. Se pare ca asta-i strategia in toate partidele, pentru ca si PNL a schimbat un presedinte cu personalitate pentru unul "bun de gura".

 

Dar acum sa fim cinstiti, unul singur il egaleaza sau chiar il intrece pe Ponta.

Nu-i dau numele ca aici nu vorbim de el! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe variante:

 

http://adevarul.ro/news/politica/Sapte-dovezi-premierul-victor-ponta-nu-spus-fa-cialtceva-1_5357d7ef0d133766a807371d/index.html

 

Deceneus, nu stiu cat e Mirela sau altii simpatizanti ai lui Basescu...dar eu n-am vazut ravna de a-l aduce pe Basescu in discutie, asa ca tine, ori de cate ori se discuta de Ponta-PSD, decat poate Ponta insusi sa fie mai activ. Ca acum, cand i se imputa ceva si el o da cu vaporul si bautura. Este o chestie virala, cred ca nici nu iti dai seama.

Asta este motivul pentru care esti perceput pro psd...pentru ca pur si simplu esti pro psd.

Sunt putine subiectele la politica in care, cu sau fara legatura, sa nu te referi la Basescu sau pdl.

 

PS: sa nu intelegi te rog ca te critic pentru ca esti pro psd; este optiunea ta din motive pe care le cunosti doar tu. Dar negarea continua si realitatea complet opusa...este obositoare. Pentru mine, desigur...este o parere personala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am adus in discutie pe Basescu pentru ca Basescu era ocolit si erau diabolizati numai adversarii lui. In 2012 cand era suspendarea lui Basescu el nu avea nici un subiect deschis, desi era in centrul evenimentului. In schimb se discuta de Antonescu de Ponta etc..

Sigur ca am simtit nevoia sa echilibrez situatia si cum am fost singurul critic, ma percepi ca deplasat.

Totu-i relativ.

Sunt deplasat fata de opinia majoritara de pe forum.

Fata de opinia majoritara din societata romaneasca nu sunt in minoritate.

 

Repet, sustinatorii partidelor politice nu cred ca reprezinta mai mult de 50% din cei care se prezinta la vot.

50% sunt votanti care isi fac datoria si le este indiferent cu cine voteza, sau voteaza "raul cel mai mic", deci ei nu sunt sustinatori ai partidelor.

 

Daca prezenta la vot la europarlamentare o sa fie de 30%-40%, atunci sustinatorii tuturor partidelor reprezinta cu indulgenta 15%-20% din electorat.

 

Daca nu esti convins de tendinta pro Basista pe forum, te rog sa faci o statistica din care sa excluzi mesajele mele, si sa vezi la 100 de mesaje, cate sunt orientate impotriva adversarilor lui Basescu si cate sunt critici la adresa lui Basescu.

Fara statistici nu sunt decat afirmatii si perceptii.

 

PS Si pot sa inteleg si de ce este un curent dominant pro Basescu pe forum. Cand moderatorii sunt partizani userii cu opinii opuse au retineri si se autocenzureaza.

 

 

Ooo, vorbesti de Antena3

Icon cu tăvălit pe jos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, pare sf si daca nu mi s-ar fi intamplat mie as fi spus la fel. Nu mai este prima versiune, neprelucrata ceea ce este cam trist:

1. pare ca sunt singura care am auzit versiunea neprelucrata

2. ca urmare risc sa pic in ridicol

3. data viitoare poate nu mai cred dar nici nu mai zic = resemnare

 

Aku' realizez ca multe asemenea chestii le-am inghitit pana acum multumita si fara batai de cap.

 

 

 

Din "ma" in "fa" io zic ca da, cineva si-a dat osteneala sa schimbe/prelucreze. [:)] 

 

Inca mai stau sa comentez acest aspect pentru ca e bine sa stim ca media poate face o manipulare in masa de ... orice si pentru mine, cel putin, asta e un pic ... sa zicem ... socant sa vad ca se intampla in real life, nu numai in carti.

Eu n-am auzit-o decat pe cea cu "Fa" si zau daca am observat subtitrarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu esti convins de tendinta pro Basista pe forum, te rog sa faci o statistica din care sa excluzi mesajele mele, si sa vezi la 100 de mesaje, cate sunt orientate impotriva adversarilor lui Basescu si cate sunt critici la adresa lui Basescu.

Fara statistici nu sunt decat afirmatii si perceptii.

 

Ţi-ai dat singur şah-mat,

Şi te-ai demascat!

 

Altă rima n-am găsit. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...