Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Intre timp amandoi si-au mai schimbat scrisul, ea scrie mic (chiar am avut o problema cand a trecut pe dictando scria atat de mic incat se confundau unele litere intre ele)  si repejor, el a ramas artist: rotunjeste si "picteaza" literele, scrie mai incet si mai putin cursiv, se opreste la fiecare punct si virgula ce trebuie puse la i, la tz, la sh.  

Foarte frumos scrie si Rares!Felicitari!!!! [pup]

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am multi colegi stangaci, aici e ceva normal sa scrii cu stanga. Exista multe ustensile de scris pt stangaci. Aici la scoala se scrie cu creionul (inclusiv la teste); cu stiloul au invatat sa scrie, dar nu il folosesc decat foarte rar. Marcia e intr-a 5a. In clasa 1a au invatat literele scrise ca de tipar, intr-a 2a au invatat sa le scrie cursiv (dar fac literele altfel decat le-am invatat eu); in cl. 3+4a trebuiau sa scrie cursiv, dintr-a 5a pot scrie cum vor ei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu flacau (clasa 1) scrie tot cu stanga, el mereu le face pe toate cele cu stanga, de cand era mic. Nici nu s-a pus problema sa fie corectat sa invete sa foloseasca dreapta, invatatoarea l-a invatat la inceputul scolii sa scrie tinand creionul corect cu mana stanga, nu a fost nici o problema, si scrie destul de frumusel. Foloseste foarfecele speciale pentru stangaci, chiar acum l-am intrebat cum face la scoala, si cica "au o multime de foarfece pentru dreptaci si 3 seturi pentru stangaci, si el le foloseste pe cele din cutia pentru stangaci". De scris, ei scriu doar cu creioane la scoala, acasa foloseste si carioci sau pixuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...