Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca mai are cineva idei , va astept.

Am citit pe cateva link-uri si in zonele dorite de noi chiria ar fi cam 400-500 £/luna.E destul de mult pentru el, dar astea sunt preturile.Ramane sa mai studiem si sa hotaram.Cum am spus perioada este o problema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda,

nu stiu de ce am impresia ca nu cauti in directia buna..

El e student..deci cel mai usor si mai convenabil e sa ii cauti o camera de student: confortul ii e asigurat.

 

nu cred ca Londra e mai cu motz cand e vorba de cazarea pt stundentii: sunt camine pt studenti, da?

 

mda, tin sa precizez ca nu am experienta Londrei dar am alte doua asemanatoare:

 

- nepotul meu mergea in perioada studentiei la o universitate americana: acolo subinchiria pe perioada vacantzei lui de la altii stundenti plecati (vacanta/stagii) camera. Prima oara i-a intermediat un prof, a doua oara s-a descurcat, ulterior cand era si el in campus si pleca in stagii, isi subinchira camera.

 

- am o pretena care a venit de mai multe ori in DE cu diverse burse pe perioade scurte..tot la fel pretzuri piperate....dar a gasit in camera de stundeti, erau camere mai mari decat cele din Leu, erau precum garsoniera confort II.

 

Asa ca mergi pe site-urile pt stundenti si vezi anuntzurile..multa bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa postez un anunt pentru camera.M-a tot uitat pe harta si mi s-au parut ok zonele :Leyton, Stratford, Tottenham Hale , Neasden, Wembley.

Daca puteti sa imi mai dati si alte idei referitoare la o zona ok dpdv al sigurantei, al transportului si orice altceva ce mi-ar putea fi de folos, v-as fi recunoscatoare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, mersi.Am sters de pe lista Tottenham.

 

Despre Sudbury Town, Kensington, West Earlyng si Kew Gardens ce poti sa imi spui?

 

Am inceput sa cred ca nu o sa gasesc o camera decenta intr-o zona buna.Am tot citit despre persoane care au luat teapa, despre camere murdare sau despre alte probleme cu colegii de apartament incat sunt uimita de faptul ca e asa greu sa gasesti ceva decent sa inchiriezi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda,

nu stiu de ce am impresia ca nu cauti in directia buna..

El e student..deci cel mai usor si mai convenabil e sa ii cauti o camera de student: confortul ii e asigurat.

 

nu cred ca Londra e mai cu motz cand e vorba de cazarea pt stundentii: sunt camine pt studenti, da?

 

mda, tin sa precizez ca nu am experienta Londrei dar am alte doua asemanatoare:

 

- nepotul meu mergea in perioada studentiei la o universitate americana: acolo subinchiria pe perioada vacantzei lui de la altii stundenti plecati (vacanta/stagii) camera. Prima oara i-a intermediat un prof, a doua oara s-a descurcat, ulterior cand era si el in campus si pleca in stagii, isi subinchira camera.

 

- am o pretena care a venit de mai multe ori in DE cu diverse burse pe perioade scurte..tot la fel pretzuri piperate....dar a gasit in camera de stundeti, erau camere mai mari decat cele din Leu, erau precum garsoniera confort II.

 

Asa ca mergi pe site-urile pt stundenti si vezi anuntzurile..multa bafta!

 

 

 

Sar'mana.Am gasit un site de genul asta.Il studiez si vad ca sunt ceva anunturi.Sper sa gasesc ceva, mai ales ca cel putin in poze , camerele sunt ok.

Multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, mersi.Am sters de pe lista Tottenham.

 

Despre Sudbury Town, Kensington, West Earlyng si Kew Gardens ce poti sa imi spui?

 

 

 

Despre Sudbury nu stiu nimic, nu cumva e altceva? Nu e in afara Londrei? 

Kensignton e o zona "posh", deci fff scumpa!!! 

West Earlying..uhm  poate West Ealing? Nu stiu, noi stam in nord... asta e in sud vest.

Kew Gardens e ok, cam "posh", deci cred ca si scumpa!

 

M-am uitat si eu pe mai multe situri cu cazari pentru studenti pe timp de vara, uh au niste preturi, cel mai mic pret era de 210lire/sapt! adevarat ca erau facturile incluse, dar tot e mult! Ori poate nu am cautat destul sa gasesc mai ieftin?! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ia da-i lui Alex sa citeasca, sau tot tu trebuie sa cauti ? [:D]

 

http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=2534045

 

Neasden si Wembley, sunt in nord vest, mai mult vest, si da nu as vrea sa stau nici eu pe acolo. E o zona cam gri si cam pestrita, sa ii spun asa. Trece soseaua de centura pe acolo si ... e cam naspa! De cate ori iesim pe autostrada spre nord si centura asta face legatura, ma cam "deprima" .

 

Pana la urma poate il cazez la mine si stau si in zona buna, transport mai mult decat ok si are vedere si peste Londra din mansarda, se vede pana hat departe spre Canary Wharf si The Shard [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ia da-i lui Alex sa citeasca, sau tot tu trebuie sa cauti ? [:D]

 

http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=2534045

 

Neasden si Wembley, sunt in nord vest, mai mult vest, si da nu as vrea sa stau nici eu pe acolo. E o zona cam gri si cam pestrita, sa ii spun asa. Trece soseaua de centura pe acolo si ... e cam naspa! De cate ori iesim pe autostrada spre nord si centura asta face legatura, ma cam "deprima" .

 

Pana la urma poate il cazez la mine si stau si in zona buna, transport mai mult decat ok si are vedere si peste Londra din mansarda, se vede pana hat departe spre Canary Wharf si The Shard [:D]

 

Sincer am inceput sa intru in panica vazand ce e in anumite zone.Am citit niste povesti horror despre tepe, furturi si conditii mizere.Iar in anumite zone sunt intr-adevar niste preturi...

Adica 400 £ pe luna ar fi ok daca zona ar fi buna si apartamentul ok, dar 220 £ pe saptamana este mai mult decat putem sa platim.El e curat/ordonat si linistit ca persoana, deci nu stiu daca s-a acomoda intr-o zona/atmosfera/apartament mai "ciudat".Si in timpul anului universitar am cautat si gasit cazare ok .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...