Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

ia da-i lui Alex sa citeasca, sau tot tu trebuie sa cauti ? [:D]

 

http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=2534045

 

 

 

Pana la urma poate il cazez la mine si stau si in zona buna, transport mai mult decat ok si are vedere si peste Londra din mansarda, se vede pana hat departe spre Canary Wharf si The Shard [:D]

 

 

 

 

Meeei, nu-mi da sperante desarte!:)):))

Ia vorbeste tu cu Nick si intoarceti situatia pe toate partile:)) poate il cazati la voi 2 luni, contra cost bineinteles.

Si vezi ca daca ai glumit...eu am luat-o in serios.:)):))

Si se intampla si intamplarea intamplatoare :)) sa ne intalnim ca de cand tot promit...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai si eu unde im mai iau perna si ma mut cand ma sforaie sotul?! ca mansarda e scaparea mea [:D] [:I] 

 

Gluma gluma, dar sa stii ca o sa vorbesc cu domnu` sot si vedem cum facem cu musafirii, vacantele &Co . Nu promit nimic, dar incerc!!   [bat]

 

Incep sa ma rog:)) sa va dea Cineva gandul cel bun.As fi mai linistita stiind ca sta undeva in siguranta.Nick ar avea cu cine sa discute ca Alex e baiat destept(cra, cra:)))si in mare parte din zi o sa fie plecat la serviciu asa ca nu o sa va deranjeze prea mult.Nu ma lasa prea mult in suspans ca ma stii ca sunt nevricoasa.:)):)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va cer din nou parerea, poate ma puteti ajuta.

Am primit o oferta de cazare in Forest Gate si as vrea sa stiu cum e zona (siguranta, transport,"reputatie").

 

Noi am cautat in Stratford -Leyton , dar am primit pentru zona asta si nu am informatii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva in campus, ceva intr-o casa in care stau numai studenti, dar deocamdata nu s-a concretizat nimic.Printre astea am primit si in zona Forest Gate si vreau sa stiu daca zona e ok .Ca sa stiu daca continuam discutiile sau nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Revin cu o intrebare:

 

 

Am inteles ca la incheierea unui contract de inchiriere in Londra, exista o taxa pe care o platesti catre Primarie(daca am inteles eu bine) .

As vrea sa stiu cum se calculeaza taxa asta,e un procent din chiria lunara sau e o suma fixa...

Sa stiu ce buget trebuie sa aloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Bilurile sunt incluse in chirie sau le plateste separat ?

 

E camera inchiriata intr-o casa de romani sau de la agentie?

 

Council tax este o taxa anuala care se plateste la primarie . nu cred ca se plateste alta taxa la council cand inchiriezi . Daca bilurile sunt incluse in cuantumul chiriei nu are de ce sa plateasca alta taxa .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...