Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mama vitrega la 28 de ani


Recommended Posts

  • Răspunsuri 180
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Off topic rau de tot : Selene, la primele cuvinte care nu sunt incadrabile in categoria "discutie normala", o opresti ferm si nici nu stai sa mai asculti ce debiteaza. Deja "am niste parinti t..i" e mai mult decit destul. Taiat elanul fara nici o urma de politete, trimis in camera sa bombaneasca singura, iar cind ea e calma si bine dispusa pus lucrurile la punct. [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O, Nadia, a mea face la 5 ani 1/2 crize nasoale rau, pentru ca, citez, "am niste parinti tampiti, care stabilesc reguli in casa asta! Si care nu inteleg ca MIE IMI PLACE SA DECID! CA NUMAI EU VREAU SA DECID!"

 

Na, cum e?

 

Singurul lucru pe care aleg sa il fac este sa raman calma, sa rezist furiei ei, sa o strang in brate, sa o las sa-si verse nervii si frustrarile si sa ii explic a mia oara de ce avem nevoie de reguli. 

Undeva a auzit/ vazut toate astea  [fri]

Daca acum face asa peste citiva ani poate va ia si la bataie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ups Selene, e groasa treaba la voi. si domnisoara e nascuta sub steaua independentei, dar nu uita sunt trasaturi care se pot modela. rabdare si putere iti doresc, nu-i usor. 

 edit, io mai povestesc din cand in cand pe forum, ce discutii turbulente avem noi in casa cu copii. dar, la noi intotdeauna exista dupa, un timp de meditare si fiecare isi recunoaste gresala. copii stiu cand intind coarda prea mult, vin si isi cer iertare. sa nu cumva sa credeti ca noi i-am obligat sa faca asta. ne-au avut pe noi adulti mereu exemplu .... intelegeti voi.  [:)]

 

 

doamnelor, ma scuzati ca-i dau dreptate lui marius. as vrea sa-i spun ca-i aiurit si vorbeste ce nu stie.... dar marius are dreptate.  [flo2]

si ca sa va dau si voua dreptate, nici o mama cu toate tiglele pe casa nu va abdica de la principiile sale. ptr ca principiile sunt unele din lucrurile noastre cele mai de pret, insusite cu truda si in timp indelungat. nici una din voi nu greseste, credeti-ma. 

 

si e bine sa tinem la principiile noastre, chiar daca altora li se par gresite. nu ceilalti traiesc in locul nostru, nu ceilalti ne cresc copii, nu ceilalti isi asuma responsabilitatile noastre. 

si acum urmeaza o contradictie, oare? totusi, noi invatam uni de la alti. experientele celorlati ne ajuta sa ne formam. 

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

 

so, deci mama vitrega  a dat deja bir cu fugiti?  [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, ma descurc. [flo2]  In raport cu firea ei, e normal sa apara frustrari. Sa vezi ce bot pune cand ceilalti copii sunt mai buni ca ea la un joc sau altul. Isi incruciseaza bratele si se face ca pleaca. Revine daca vreo fetita mai mare ii gadila orgoliul si se duce s-o aduca inapoi. Nici nu ma misc din loc la fazele astea, o urmaresc doar din priviri.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O, Nadia, a mea face la 5 ani 1/2 crize nasoale rau, pentru ca, citez, "am niste parinti tampiti, care stabilesc reguli in casa asta! Si care nu inteleg ca MIE IMI PLACE SA DECID! CA NUMAI EU VREAU SA DECID!"

 

Na, cum e?

 

Singurul lucru pe care aleg sa il fac este sa raman calma, sa rezist furiei ei, sa o strang in brate, sa o las sa-si verse nervii si frustrarile si sa ii explic a mia oara de ce avem nevoie de reguli. 

 

Selene, nu iti spun cum sa faci, insa iti spun ce as face eu in situatia asta; i-as explica clar si fara sa las loc de interpretari ca nu accept sa fiu facuta tampita si nici altele de genul. Punct. I-as explica apoi ca adultii fac reguli si cand va fi adult poate sa faca regulile ei. Pana atunci, se supune regulilor noastre sau, acolo unde e posibil, negociem. Insa, chestia cu "Parintii mei sunt niste tampiti" nu as accepta-o absolut deloc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...